Faktura na FKSP bez OSVČ

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

Faktura na FKSP bez OSVČ

Příspěvekod Nik » stř 27. kvě 2020 15:41:50

Dobrý den,
měl bych na Vás dotaz a prosbu. Chtěl jsem pronajmout na týden svoji chatu, jenže paní mi napsala, jestli by to šlo proplatit z FKSP. Nejdřív jsem řekl že jo, jenže teď si nevím jak napsat fakturu.
Na internetu jsem našel, že pokud je to jen příjem do nějakých 20-30k tak se to ještě nijak neřeší a lze vypsat takto faktura.
Šlo by to paní vystavit podle vzoru zde: http://www.faktura-formular.cz/faktura- ... ce-dph.pdf (místo mého IČ dát rodné číslo)
Pokud bych to chtěl dělat častěji, musím si vyřídit OSVČ, nebo to jde nějak přes rodné číslo?
Děkuji moc za info, moc jsem to na internetu nemohl najít.
Nik
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. kvě 2020 15:35:11

Re: Faktura na FKSP bez OSVČ

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » pát 26. čer 2020 14:39:28

Dobrý den,

faktura pro zaměstnance na rekreaci musí splňovat několik požadavků.
Při rekreaci by mělo být poskytnuto ubytování včetné stravy! Nikoliv pouze ubytování, alespoň tak to vyplývá ze všech školení.
Náš zřizovatel nás dokonce tlačí k tomu, abychom ověřovali zda má poskytovatel oprávění tuto službu poskytnout, takže se domnívám, že na to byste měl mít živnostenské oprávnění.
Ve faktuře by mělo být uvedeno pro jakého zaměstnance rekreace je a v jakém termínu jí budete poskytovat.
tzn. asi ....fakturuji vám rekreační pobyt vašeho zaměstnance: Ludvíka Blabla včetně ubytování a stravy v termínu: 21.5.-30.5.2020
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00

Re: Faktura na FKSP bez OSVČ

Příspěvekod JitkaMan » pon 13. črc 2020 12:32:28

Je to hloupost, žádná strava tam být nemusí. Na několika školeních jsem taky byla a nikdy to tam nezaznělo. Záleží jen na tom, co máte ve Vaší směrnici k FKSP, ale pokud tam máte jenom všeobecnou větu z vyhlášky, tak to je:
Z fondu lze přispívat zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům na rekreaci, včetně rehabilitace a lázeňské léčby, rekreační pobyty ve vlastních zařízeních nebo pořízených od jiných organizačních složek státu nebo od právnických nebo fyzických osob a na zájezdy, a to v tuzemsku i v zahraničí.

Z toho vyplývá, že to nemusí být se stravou a může to být i od fyzické osoby nepodnikatele. I taková osoba Vám může vystavit fakturu. Z faktury by mělo být zřejmé, že se jedná o rekreaci a pro jakého zaměstnance je příspěvek poskytován.

Záleží samozřejmě na tom, jaké podmínky máte ve Vaší směrnici. Takže se řídit prvotně tím.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron