Věcný dar a příspěvek na rekreaci pro uvolněného zaměstnance

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

Věcný dar a příspěvek na rekreaci pro uvolněného zaměstnance

Příspěvekod lenka.doktor » pon 19. pro 2022 11:35:50

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o "nakopnutí". Máme zaměstnance, který je už 4 roky uvolněným zastupitelem a byl zvolen i na další období, takže do školy opět na 4 roky nenastoupí. Moje otázka zní: Má "nárok" z FKSP čerpat nepeněžní dary, příspěvek na rekreaci i peněžní dary? Příští rok bude mít zaměstnanec (dlouhodobě uvolněný) životní jubileum, pracovní výročí a dle směrnice o FKSP by měl za normálních okolností na každé to jubileum možnost čerpat příspěvek z FKSP. Podle mě nárok má - je naším zaměstnancem, pracovní smlouva nebyla ukončena, je uvolněný pro obecní zájem. Je to stejné jako se zaměstnancem na rodičovské nebo mateřské dovolené... Nebo se mýlím? Pokud bychom se rozhodli o změnu Směrnice na čerpání z FKSP - můžu tyto "dlouhodobě vyjmuté" zaměstnance ze směrnice vyloučit? Nebude to diskriminační? Máte to tak někdo z Vás? Moc děkuji.
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44

Re: Věcný dar a příspěvek na rekreaci pro uvolněného zaměstnance

Příspěvekod refi » úte 20. pro 2022 10:30:55

já myslím, že je rozdíl mezi zaměstnancem na RD a uvolněným zastupitelem. zaměstnanec na RD nepobírá plat odjinud a tím pádem ani žádné další výhody odjinud, zatímco uvolněný zastupitel pobírá měsíční odměnu za výkon funkce a netuším, zda tedy pobírá i benefity z FKSP nebo jiného fondu obce/města.
otázka diskriminace je ale bohužel v dnešní době velké téma a tak bych raději konzultovala s někým, kdo vyhlášku FKSP tvoří, zkuste si najít kontakty nebo zaslat dotaz třeba na odbory, které mají svého právníka.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3333
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Věcný dar a příspěvek na rekreaci pro uvolněného zaměstnance

Příspěvekod lenka.doktor » stř 28. pro 2022 14:04:53

Díky refi za odpověď, napsala jsem Ing. Sikorovy, co školí na FKSP a zabývá se finanční kontrolou a je sám i kontrolor. A odpověď je: "jestliže pracovní poměr nebyl ukončen, tak s Vámi souhlasím, že dotyčný je ve smyslu § 3 vyhlášky o FKSP zaměstnancem. Měl by tedy obdržet dary přiznané vnitřní směrnicí u příležitosti životního a pracovního výročí tak jako jeho pracovně činní kolegové."
lenka.doktor
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 10. črc 2015 11:13:44


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník