Odměna učiteli

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Odměna učiteli

Příspěvekod jitumk » úte 31. srp 2021 14:37:00

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou ohledně fakturace a vyplacení odměny učitelce.
Přesněji - do pracovního poměru jsem nově přijali studující paní učitelku. Letos dokončuje 5. ročník na VŠ a v rámci praxe, kterou bude mít u nás při zaměstnání, ji byla přidělena provázející učitelka. Na základě toho všeho nám dnes došla smlouva o spolupráci, kterou musíme s VŠ podepsat a v ní je uvedeno, že jim máme po realizaci praxe vystavit fakturu na konkrétní částku, protože na tolik oni stanovili odměnu pro provázející učitelku.
Nyní nevím, jak mám provázející učitelce tuto odměnu vyplatit a kdy? Mám to chápat, že přes nás peníze jen "protečou"? Nebo máme s provázející učitelkou sepsat dohodu o provedení práce s uvedením celkové odměny (nejedná se totiž o hodinovou sazbu) a zdanit srážkovou daní? Jak účtovat?
Budu vděčná za jakýkoliv názor či jakoukoliv radu, absolutně si nevím rady, nikdy jsem o tomto neslyšela, takže fakt nevím co s tím. |:-(|
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod refi » stř 01. zář 2021 9:42:34

ta odměna, kterou oni stanovili, je včetně odvodů?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod jitumk » stř 01. zář 2021 10:04:25

O odvodech tam právě není ani slovo. Nic konkrétního co to je za odměnu. Dříve prý uzavřela VŠ přímo smlouvu s učitelem a bylo a teď toto. Snažila jsem se na VŠ něco zjistit, ale nic prý nic neví :( .
Do faktury chtějí uvést "Fakturujeme vám za realizaci praxe studenta v daném semestru" a ve smlouvě je uvedeno "jedná se o smlouvu o vzájemné spolupráci" + údaj "Provázejícím učitelům bude vyplacena odměna za studenty, kteří absolvovali dohodnutou praxi a u nichž provázející učitel poskytne zpětnou vazbu. Odměna bude proplacena na základě Vámi vystavené faktury dle platného ceníku praxí PdF MU. Splatnost faktury činí 30 dnů."
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod refi » stř 01. zář 2021 10:13:44

potom bych postupovala asi tak, že bych z celkové částky vypočítala hrubou mzdu a tu jí dala do odměny a zároveň ji označila jako refundaci, čímž by se vaše mzdové náklady sice navýšily, ale z cizího zdroje. výsledná faktura by tedy zněla na částku odměny včetně odvodů (SP a ZP). Ale třeba se ještě někdo ozve s již vyzkoušeným jiným řešením.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod jitumk » stř 01. zář 2021 10:30:16

Děkuji za tip a pomoc.
Zkoušela jsem to propočítat a díky odvodu FKSP se nedostanu na celé koruny, ale za pár nevyčerpaných haléřů mi snad nikdo trhat hlavu nebude, když nejde o ÚZ. Každopádně bych to díky Vaší radě dostala do výplat a z cizích zdrojů.
Díky moc.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod jitumk » stř 01. zář 2021 16:59:50

Ještě mi dodatečně došlo, že dohoda by byla úplná blbost. Když má učitelka pracovní smlouvu na učitelku, tak nemůžu udělat dohodu v podstatě zase na učitelku. To bych "šla" proti zákoníku práce.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod witty » čtv 02. zář 2021 7:51:14

Já myslím, že taková DPP na druh práce "metodická podpora při studentské praxi" by nebyla nic proti ničemu, bylo by to bez odvodů a nikdo by to nemohl napadnout.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Odměna učiteli

Příspěvekod jitumk » čtv 02. zář 2021 8:14:12

Witty,
vy jste hlavička.
Tak takový druh práce by mě tedy nenapadl. To rozhodně stojí za zvážení, protože by tím měla paní učitelka víc Kč.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků