DPN a karanténa

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

DPN a karanténa

Příspěvekod jitumk » pon 08. bře 2021 9:12:57

Dobrý den,
naše zaměstnankyně měla od 12. - 15.2. DPN, následně jí doktor od 16. 2. - trvá dosud vystavil karanténu. Na můj dotaz proč došlo ke změně mi bylo sděleno, že je paní pozitivní a proto se musela nemoc ukončit a nastavit karanténa. Nyní mám kompletně zpracované, odeslané výplaty, včetně hlášení na OSSZ a ZP, jsem překlenutá do 03/2021, protože jsem potřebovala odeslat NEMPRI na zaměstnance v neschopnosti a karanténě. Teď mi volala paní z OSSZ, že je DPN a karanténa u paní vystavena špatně, že doktor nezměnil diagnózu a tím pádem nedošlo k přerušení DPN, ale stále trvá a žádná karanténa vlastně není. Paní s OSSZ ještě bude kontaktovat doktora, ale mě řekla ať počítám, že se to bude opravovat. Oni tedy budou vyplácet dávku už od 26. 2. a ne od 2. 3., jak jsem počítala podle karantény já. Zaměstnankyně není v dobrém stavu a nejspíš bude celý březen nemocná, proto trvá paní z OSSZ na neplatnosti karantény.
Myslím si správně, že přeplatek na DPN neovlivní výši SP, ZP a ani odvod daně? Bude v pořádku, když vypočtu kolik dostala náhradu za 1 den a tu částku mi zaměstnankyně sama dopošle na účet školy? Vzhledem k tomu, že nebude mít v březnu příjem jí nemám přeplatek z čeho vzít. Jak zaúčtovat? V únoru přeúčtovat dle skutečnosti a při výpisu z účtu zaúčtovat 331 a 335 / 241, pak příjem na Bú 241 / 335 nebo nějak jinak?
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: DPN a karanténa

Příspěvekod refi » pon 08. bře 2021 18:26:33

pokud máte Vemu, tak se překlopte do března, oprava e-neschopenky by se Vám měla stáhnout do dat sama, ale možná narazí na původní zadání, tak případně upravte F64 ručně s přepočtem. Pokud bude přeplatek na náhradě, měl by se stáhnout zaměstnanci v měsíci, kdy bude mít příjem. nejdříve to vyzkoušejte, potom se zde když tak zase ptejte.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: DPN a karanténa

Příspěvekod jitumk » pon 08. bře 2021 21:50:02

Moc děkuji za reakci, ale Vemu bohužel nemám, mám KEO4. Neschopenky si musím zadávat ručně. Zkusím kontaktovat technickou podporu, třeba už něco podobného řešili.
Situace se mi ještě trošku zamotala. Pan doktor udělal "opravu" karantény a nyní mám tři na sebe navazující neschopenky. 1. DPN 12. - 15. 2., 2. DPN 16. - 28. 2. a 3. DPN od 1. 3. - ta stále trvá a bude. Volala jsem na OSSZ, tam mi paní potvrdila, že to vše budou považovat za navazující nemoc a budou platit náhradu od 26.2., což znamená, že jsem přeplatila naštěstí jen 1 den. Naše zaměstnankyně už počítá s tím, že bude muset nějaké Kč vracet, naštěstí je v pohodě. Nejsem si jistá, zda mohu doplatek od ní vybrat jen tak, že mi ho pošle nebo to musí projít přes mzdový program jako srážka z platu třeba až v dubnu.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků