přespočetné hodiny ZŘ, Ř

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod venado » čtv 28. lis 2019 9:24:57

Dobrý den,
má vedoucí zaměstnanec např. Ř, ZŘ nárok na proplacení přespočetných hodin, když šel do hodiny suplovat za nemocného učitele ? Jsem přesvědčena, že ano, jen se chci ujistit o správnosti. Nemohu najít přesnou formulaci, v §23 zákona jsem nenašla :) . Poradíte, prosím? Děkuji.
venado
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. lis 2019 10:59:16

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod witty » pát 29. lis 2019 10:36:44

Dobrý den, no já jsem se s tím dosud nesetkala - buď žádný ředitel takové hodiny neučil a nebo je nechtěl zaplatit :D
Ale teoreticky by to mělo fungovat jako u jiného pedagoga, pokud učí nad svou vyučovací povinnost. Na druhou stranu je to takové dvojsečné a ředitel sám sobě ovlivňuje plat...
Být Vámi bych se poptala u zřizovatele (ale tam taky obvykle vědí houby) nebo na ČŠI...

(P.S. venado, máte zablokované přijímání soukromých zpráv, proto jsem vám nemohla odpovědět zprávou)
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod hortma » pát 29. lis 2019 16:15:05

Ano, má nárok na zaplacení 200 %.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod fany » pon 02. pro 2019 9:13:32

také platíme....ředitel nemá nárok na zaplacení přesčasových hodin vzhledem k příplatku za vedení, ale na zaplacení přespočetných hodin ano :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod venado » pon 02. pro 2019 10:31:57

Děkuji za odpověď, prosím o zaslání odkazu, kde najdu formulaci ve znění zákona. :)
venado
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. lis 2019 10:59:16

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod venado » pon 02. pro 2019 10:49:49

witty píše:Dobrý den, no já jsem se s tím dosud nesetkala - buď žádný ředitel takové hodiny neučil a nebo je nechtěl zaplatit :D
Ale teoreticky by to mělo fungovat jako u jiného pedagoga, pokud učí nad svou vyučovací povinnost. Na druhou stranu je to takové dvojsečné a ředitel sám sobě ovlivňuje plat...
Být Vámi bych se poptala u zřizovatele (ale tam taky obvykle vědí houby) nebo na ČŠI...

(P.S. venado, máte zablokované přijímání soukromých zpráv, proto jsem vám nemohla odpovědět zprávou)

Děkuji za upozornění, už jsem upravila. ;)
venado
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. lis 2019 10:59:16

Re: přespočetné hodiny ZŘ, Ř

Příspěvekod witty » pon 02. pro 2019 14:18:18

Myslím, že nikde v zákoně nebude zmínka o řediteli, tam je vždy "pedagogický pracovník", což je i ředitel. A taky asi nenajdete nějaký zákaz proplacení takových hodin u ředitele, a co není zakázáno, to je povoleno. Můj současný ředitel učí myslím 1 hodinu týdně nad úvazek, ale příplatek si nenárokuje. Minulého ředitele by ani nenapadlo učit nad rámec úvazku, spíš se za něj stále suplovalo. Každý to má jinak :)
Zkusím se poptat spolužačky, která dělá na ČŠI, jak na to nahlížejí.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků