výpočet nároku na dovolenou - různé pracovní rozvrhy

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

výpočet nároku na dovolenou - různé pracovní rozvrhy

Příspěvekod refi » úte 13. lis 2018 10:22:33

radilky, od jedné uživatelky jsem obdržela odkaz na vysvětlení výpočtu dovolené, když se setkáme s jiným typem rozvrhu než klasikou Po-Pá .
někdy se stává, že je to obtížné pochopit i nám, natož i dále vysvětlit zaměstnanci nebo vedení, proto možná někomu tento odkaz pomůže. a některé už jej možná dávno používáte :drinks:

http://www.zdravotnickeodbory.cz/cz/cla ... radna.aspx
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: výpočet nároku na dovolenou - různé pracovní rozvrhy

Příspěvekod alesdv » pon 09. zář 2019 18:34:36

Dobrý den, dovoluji si vás oslovit s prosbou o vysvětlení výpočtu dovolené.
Pracuji jako odborný vychovatel ve Středisku výchovné péče, kde mé služby jsou ve dnech kdy jsou děti ve škole 8. hod. (Po - Pá) v ostatních dnech pak 12. hod (So, Ne, státní svátky, prázdniny apod.) Služby jsou realizovány dle nepříliš běžného 5-ti týdenního cyklu.
Pro vysvětlení 1. týden Po, Út, Pá, So, Ne 2. týden Pá, So, Ne 3. týden St, Čt 4. týden St, Čt 5. týden Po, Út .
Prosím o vysvětlení, jak vykáži dovolenou, na kolik mám nárok v rámci přímé a nepřímé služby. Když si budu chtít vzít dovolenou ve všední den (8. hod směna) kolik vykáži přímé a nepřímé služby? A stejná otázka v případě dovolené o víkendu když je 12. hod služba.
A co Vánoce? musím si brát na státní svátky dovolenou, nebo je mám automaticky placené? Naše zařízení je otevřeno od 1. 9. do 23. 12. a následně od 3. 1. do 15. 7. tedy o letních a vánočních prázdninách jsem nucen si vybírat dovolenou a to pouze na ty dny kdy bych měl sloužit dle ročního plánu, který je sestaven dle výše uvedeného 5-ti týdenního cyklu.
Na závěr bych ještě požádal o odkaz na nějaký předpis, který tuto problematiku upravuje, jelikož neznám žádného kolegu, v jehož školském zařízení by se takto složitě vykazovala dovolená.

Předem mnohokrát děkuji alesdv
alesdv
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. zář 2019 18:02:17


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron