pracovní úraz (zadání ve Vemě)

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Hanka24 » pon 01. čer 2015 13:06:14

Milé radilky,
jak se prosím postupuje v případě, že pracovní úraz (náhradu ušlé mzdy v době pracovní neschopnosti) si bude řešit zaměstnanec s pojišťovnou na přímo, nebudeme tedy refundace od pojišťovny. Zadává se ve Vemě pouze v F64 druh 102 a nic víc? Zobrazí se potom někde v sestavě výše ušlé mzdy, kterou budeme zasílat po ukončení na pojišťovnu?

Děkuji za odpověď
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod refi » pon 01. čer 2015 14:56:25

hani, záleží, jak máte zadáno v F64, zda máte v PRNUS=9, i když hlášení ignorujete a ušlou mzdu přes F50 neproplácíte. pokud se podíváte na nápovědu k S126, tak si její plnění můžete potom zkontrolovat taktove výsledkovém formuláři F32:

do sestavy vstupují navazující intervaly posledního pracovního úrazu nebo nemoci z povolání F32.DNPDR=[102,104,107], F32.DNPCD=0 a F32.DNPSA=9 (pokud se nenajde pro osobní číslo ani jeden interval s DNPDR=[102,104,107] a DNPSA=9, potom bude sestava prázdná - nebude se tisknout)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Hanka24 » pon 01. čer 2015 15:11:58

MIlá Refi moc děkuji za odpověď, zadávat přes F50 nebudu, v F64 zadám zvláštní úpravu sazby 9 a budu mít tedy na sestavě S126 přehled výpočtu ušlé mzdy.
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod refi » úte 02. čer 2015 8:25:31

Hani, kdyby se sestava náhodou nenaplnila, tak se ještě ozvěte ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Hanka24 » stř 10. čer 2015 8:02:40

Sestava je v pořádku, chtěla bych se ještě zeptat na formu výplaty ušlého výdělku. Jedná se mi o to, že dle § 382 je možno dohodnout výplatu náhrady za ztrátu na výdělku jiným způsobem než jednou měsíčně..... pan ředitel by nejraději aby byl ušlý výdělek vyplacen přímo pojišťovnou po skončení pracovní neschopnosti. Vzhledem k tomu, že ale nevíme jak dlouho bude zaměstnanec v DPN...nevím jak tuto dohodu?? formulovat...pořípadě jaké jsou možnosti...nerada bych nějaké problémy....a pracovní úraz řeším poprvé. Děkuji všem kdo již něco podobného řešili za odpověď.
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod georga » čtv 25. kvě 2017 13:22:02

Dobrý den,
platí ještě povinnost hlásit zdravotní pojišťovně pracovní úraz s pracovní neschopností?
Děkuji.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod witty » pát 26. kvě 2017 9:51:40

georga píše:Dobrý den,
platí ještě povinnost hlásit zdravotní pojišťovně pracovní úraz s pracovní neschopností?
Děkuji.


Platí - teď to čtu v časopisu Národní pojištění, květnové číslo.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod refi » stř 31. kvě 2017 15:21:40

Hanka24 píše:Sestava je v pořádku, chtěla bych se ještě zeptat na formu výplaty ušlého výdělku. Jedná se mi o to, že dle § 382 je možno dohodnout výplatu náhrady za ztrátu na výdělku jiným způsobem než jednou měsíčně..... pan ředitel by nejraději aby byl ušlý výdělek vyplacen přímo pojišťovnou po skončení pracovní neschopnosti. Vzhledem k tomu, že ale nevíme jak dlouho bude zaměstnanec v DPN...nevím jak tuto dohodu?? formulovat...pořípadě jaké jsou možnosti...nerada bych nějaké problémy....a pracovní úraz řeším poprvé. Děkuji všem kdo již něco podobného řešili za odpověď.


hani, nějak netuším, proč pan ředitel by byl nejraději, kdyby .... to tomu opravdu natolik rozumí? :oops:
jinak - psala jsem to už ve třetím příspěvku v tomto tématu v roce 2010 ... mělo by se k tomu přistupovat tak, aby zaměstnanec byl aktuálně poškozen co nejméně. tím, že mu nehradíte náhradu na ušlém výdělku měsíčně, může spadnout do finančního propadu a přitom na tom nemá žádný podíl, protože jde přece jenom o pracovní úraz. takže já se budu vždy přiklánět k náhradě ušlého výdělku zaměstnavatelem každý měsíc, bez ohledu na délku pracovní neschopnosti a následné refundaci od kooperativy. přece jenom je zaměstnavatel i kooperativa v těchto věcech silnější finanční partner, takže si mezi sebou dluhy pořeší a nijak to jejich existenci neohrozí, zatímco zaměstnanec na těch penězích může být opravdu existenčně závislý.
nesjednávala bych na to dohodu, ale dala bych to do vnitřního mzdového předpisu, aby se přistupovalo potom ke každému zaměstnanci stejně a ne podle toho, jak je na tom kdo finančně a jestli jednomu jo a druhému ne ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod georga » čtv 01. čer 2017 12:55:11

Ještě bych se ráda zeptala, jak je to s pracovním úrazem v případě dvou pracovních poměrů u jednoho zaměstnavatele. Při výuce tělocviku se učiteli stal úraz, vedle tohoto pracovního poměru má na zkrácený úvazek na starost údržbu školního hřiště. Bude se mu proplácet náhrada za ztrátu na výdělku v obou pracovních poměrech, nebo jen u toho, kde k úrazu došlo, tedy u "učitelského"? Neschopenky má dvě, na jedné má zaškrtnutý "pracovní úraz", na druhé jen "úraz".
Tolik let tuhle práci dělám, a pořád tápu a čím jsem starší, tím víc ztrácím jistotu. Asi bude na čase jít do penze. Předem děkuji za rady.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod refi » pon 05. čer 2017 14:16:27

georgo, nejdříve jsem si myslela, že to je jasné, že musí mít pracovní úraz vypsán pro obě zaměstnání, ale čím víc nad tím člověk přemýšlí, tak tím hůř |:-(| :D tohle bych si asi ověřila u OSSZ ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod georga » pon 05. čer 2017 16:11:27

Tak jsem dnes mluvila s Českou správou sociálního zabezpečení, kde mi doporučili toto řešit s pojišťovnou, která bude proplácet odškodnění. Tam mi nedokázali odpovědět, že to mám řešit až s "likvidátorem" škodní události. Tak zatím proplatím zaměstnanci náhradu za ztrátu na výdělku jen z jednoho pracovního poměru, u druhého raději počkám, až co Česká pojišťovna (neplatíme pojištění odpovědnosti Kooperativě ale České pojišťovně, která nám kdysi byla přidělena).
Děkuji za pomoc.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod witty » úte 06. čer 2017 7:41:48

No to by mě zajímalo, co řekne likvidátor - podle mě když se mu stal úraz při výkonu práce v jednom PP, tak z druhého PP to pracovní úraz není.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Předchozí

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků