pracovní úraz (zadání ve Vemě)

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Pavlovská » pon 19. říj 2009 11:08:17

Má někdo zkušenosti s pracovním úrazem a jeho odškodněním, prvních 14 dní vyplácíme náhradu my, poté PSNP, jak zjistit ušlý výdělek? Musím požádat PSNP o potvrzení o vyplacených dávkách, nebo bude sama hlásit Kooperativě, příp. České pojišťovně? Děkuji Pavlovská
Pavlovská
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. říj 2009 11:03:18

Re: pracovní úraz

Příspěvekod Marta11 » úte 04. kvě 2010 14:33:29

Mám také pracovní úraz nevíte opravdu nikdo jak s vyplácením mzdy? Pojišťovna bude platit až po skončení nemocenské, ale já nevím zda mám každý měsíc doplácet do plné mzdy nebo také až po skočení nemocenské. Prosím poraďte, hlavně Vemáci. Díky
Marta11
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 31. bře 2010 11:07:44

Re: pracovní úraz

Příspěvekod refi » úte 04. kvě 2010 15:04:36

vždy se snažím volit to, co je výhodnější pro zaměstnance, tzn. u pracovních úrazů jsem doplácela měsíčně doplatek do průměrného výdělku zaměstnanci přímo do výplaty, aby neměl velký propad ve výdělku. a pak si tuto částku nárokujeme najednou u kooperativy, která zaměstnanci už vyplatí jen bolestné a ostatní náhrady vzniklé v souvislosti s léčením.
a ve vemě je to jednoduché, tuto náhradu vám program sám spočítá, jen ji pak zadáte jednou částkou do správného formuláře. na rozúčtování je pak taky krásně vidět (pro účetní), jaký dluh vůči kooperativě evidovat.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz

Příspěvekod Marta11 » čtv 06. kvě 2010 14:02:07

Refi moc díky, mít tak Vaši hlavu tak si :whistle:
Marta11
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 31. bře 2010 11:07:44

Re: pracovní úraz

Příspěvekod yvka » pát 20. kvě 2011 14:17:02

Máme pracovní úraz. Jak zadat v programu Gordic? Platí se od 1. dne nebo stejně jako normální nemoc až od 4.dne? Jak dopočítat?
Prosím o radu, ještě jsem pr. úraz nikdy neměla.
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: pracovní úraz

Příspěvekod jo.na » úte 29. lis 2011 19:19:42

Prosím o radu, jakým způsobem účtovat praovní úraz ? VEMA mi vyjela částku M.MZD. prostředky celkem - to je tedy částka, kterou nárokuji po Kooperativě ? A o tuto částku se mi tedy sníží čerpání mzdových prostředků v daném měsíci ? Nikdy jsem nic takového neúčtovala, takže to řeším na konci roku, kdy se vyrovnávají mzdové prostředky :-(
jo.na
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. lis 2011 19:15:45

Re: pracovní úraz

Příspěvekod marmart » čtv 01. pro 2011 15:30:51

refi píše:vždy se snažím volit to, co je výhodnější pro zaměstnance, tzn. u pracovních úrazů jsem doplácela měsíčně doplatek do průměrného výdělku zaměstnanci přímo do výplaty, aby neměl velký propad ve výdělku. a pak si tuto částku nárokujeme najednou u kooperativy, která zaměstnanci už vyplatí jen bolestné a ostatní náhrady vzniklé v souvislosti s léčením.
a ve vemě je to jednoduché, tuto náhradu vám program sám spočítá, jen ji pak zadáte jednou částkou do správného formuláře. na rozúčtování je pak taky krásně vidět (pro účetní), jaký dluh vůči kooperativě evidovat.


Zdravím, také máme teď pracovní úraz a chci řešit stejně, jako Vy Refi, vyplácením měsíčních náhrad a ne až konečnou náhradou. Vše jsem si již k tomu u OSSZ a podobně zajistila. Jen si nejsem jistá účtováním. Dle mne by to mělo jít logicky na 521, protože se, myslím, jedná o mzdové náhrady, ale je také možné, že se to účtuje na 528 jako náhrady za DPN. Můžete Refi poradit? Předem díky moc
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: pracovní úraz

Příspěvekod marmart » čtv 01. pro 2011 15:56:42

marmart píše:
refi píše:vždy se snažím volit to, co je výhodnější pro zaměstnance, tzn. u pracovních úrazů jsem doplácela měsíčně doplatek do průměrného výdělku zaměstnanci přímo do výplaty, aby neměl velký propad ve výdělku. a pak si tuto částku nárokujeme najednou u kooperativy, která zaměstnanci už vyplatí jen bolestné a ostatní náhrady vzniklé v souvislosti s léčením.
a ve vemě je to jednoduché, tuto náhradu vám program sám spočítá, jen ji pak zadáte jednou částkou do správného formuláře. na rozúčtování je pak taky krásně vidět (pro účetní), jaký dluh vůči kooperativě evidovat.


Zdravím, také máme teď pracovní úraz a chci řešit stejně, jako Vy Refi, vyplácením měsíčních náhrad a ne až konečnou náhradou. Vše jsem si již k tomu u OSSZ a podobně zajistila. Jen si nejsem jistá účtováním. Dle mne by to mělo jít logicky na 521, protože se, myslím, jedná o mzdové náhrady, ale je také možné, že se to účtuje na 528 jako náhrady za DPN. Můžete Refi poradit? Předem díky moc


Tak jsem pátrala v papírech a narazila jsem na toto, z čehož vyplývá, že účet 528 (a také je tam o zdanění a podobně):
Pracovní úraz.pdf


Zkusím si to ještě nechat potvrdit zřizovatelem. Pokud se dozvím něco důležitého, jistě sem umístím :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: pracovní úraz

Příspěvekod jo.na » čtv 01. pro 2011 17:34:26

U mě je ten pracovní úraz pouze 4dny... takže jen ztráta výdělku a dopočíst...ale tápu v tom, tápu. Nejdu ani na OSSZ - protože proč. Jen neím, kde si zavolat o radu
jo.na
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. lis 2011 19:15:45

Re: pracovní úraz

Příspěvekod marmart » pát 02. pro 2011 8:47:18

Tady jsem vypátrala nějakou informaci o odškodnění a také přikládám tabulku výpočtu (zatím mi tam chybí výdělek z OSSZ), výpočet průměru pro náhradu a žádost na OSSZ o sdělení výdělku zaměstnance. Celou náhradu a bolestné budeme nárokovat po ukončení DPN u pojišťovny na příslušném formuláři pojišťovny (většinou jsou na netu ke stažení).
Odškodnění úrazů 1.pdf

Odškodnění úrazů 2.pdf

raz-náhrada mzdy-průměr – kopie.xls

raz-náhrada mzdy-výpočet – kopie.xls

raz-žádost o sdělení výše NEM.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: pracovní úraz

Příspěvekod Kacaba » čtv 21. čer 2012 14:06:12

Dobrý den,
mám prosbu - právě řeším jako mzdová svůj první pracovní úraz zaměstnance a potřebovala bych poradit.
Z vašich předchozích rad si myslím, že teoreticky chápu postup. (Ještě teda musím důkladně popátrat, kam konkrétně zaslat záznam o úrazu, ale to si snad zvládnu vygooglit :D )
Chtěla bych vás poprosit o návod, jak zadat úraz do Vemy (ve form. F64 druhem 102 a do F50 druhem 190 a indikace doplatku 3?? ) ....spočítá mi Vema sama, kolik dělá doplatek ušlé mzdy?, nebo zadávám ručně? - na výplatce jsou vyčísleny pouze náhrady za nemoc a hlásí mi to chybu právě v těchto fomulářích, pokud nějakou částku nezadám.

S tím je spojena moje druhá otázka: zaměstnankyně se vrátila po rodičáku a pracuje od konce března, tudíž neměla téměř žádný příjem za předchozí čtvrtletí - počítá se tedy s průměrem než nastoupila na MD? (a když už vás tu tak hloupě zpovídám, můžete mi prosím poradit zda pro zjištění průměrů používáte "F31 - průměrné výdělky" - přiznám se, že s tímto formulářem neumím moc pracovat)

Moc děkuji a přeji krásný den Kaca
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: pracovní úraz

Příspěvekod refi » pát 22. čer 2012 9:19:54

Kacabo, uvažujete správně:

formulář F64 , druh 102, zvláštní úprava sazby 9
vyjedete si výpočet výplatního lístku a v hlášení se vám objeví částka, kterou zadáte do
formuláře F50, druh 190, indikace přeplatku/doplatku 1

peníze se zaměstnanci objeví ve výplatním lístku v mimomzdových plněních, stejně tak v sestavě S08 rozúčtování

tuto částku pak budete požadovat po pojišťovně.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz

Příspěvekod Kacaba » pát 22. čer 2012 10:01:06

Refi, děkuji moc za přehledný postup! Zas jsem ve Vemě o fous chytřejší :idea:
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Kacaba » pát 17. srp 2012 11:26:36

Dobrý den,
jdu si opět pro radu, pokud nejste všechny zrovna někde na pláži 8-) - právě se chystám žádat pojišťovnu o proplacení vyplacených ztrát na výdělku při pracovním úrazu. Prosím ty, co mají zkušenost: co vše se zasílá na pojišťovnu? Stačí pouze jejich vyplněný tiskopis "Náhrada ztráty na výdělku po dobu PN"? Nebo musím přiložit ještě něco (kopii neschopenky atd.)
A co se týče hlášení o úrazu, musím zase obeslat všechny orgány s tím, že neschopnost byla ukončena? Z žádné instituce nemám zpětnou vazbu, zda vůbec ten náš úraz evidují, tak jsem z toho lehce nervozní a nehci nic zanedbat.
Děkuji Kača
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: pracovní úraz (zadání ve Vemě)

Příspěvekod Hanka24 » stř 13. kvě 2015 11:06:47

Milé radilky,
obracím se na vás s prosbou ohledně pracovního úrazu zaměstnance. Má pracovní smlouvu + DPP do 10tis. Způsobil si pracovní úraz, nyní je na neschopence. Nemohu se nikde dopátrat jestli mu náleží náhrada ušlé mzdy i na DPP a pokud ano...jak je to se zadáním ve Vemě?
Děkuji moc za odpověď
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Další

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků