Roční zúčtování daně

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Roční zúčtování daně

Příspěvekod jitumk » stř 09. úno 2022 13:37:15

Dobrý den,
obracím se na vás s radou ohledně dokládání dokladů k ročnímu zúčtování daně.
Na školení nám bylo řečeno, že si v případě nového zaměstnance, který přibyl v rámci roku a chce od nás udělat daně máme "vystopovat", co dělal v rámci roku před nástupem k nám. V případě, že byl zaměstnanec na úřadu práce, tak chcete od něj písemné originální potvrzení z ÚP? Čestné prohlášení prý pro nás není nic, jen nesmyslný papír navíc. Nebo mi to má být jedno a prostě co mi dá, to mi dá?
Jaká je prosím vaše zkušenost?
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Roční zúčtování daně

Příspěvekod witty » stř 09. úno 2022 14:18:06

Mně nosí lidi potvrzení z ÚP, ale...
Z mého pohledu je čestné prohlášení lepší, protože evidence na ÚP nevylučuje výdělečnou činnost v nekolidujícím zaměstnání, kde zaměstnanec podepíše prohlášení. Potvrzení o evidenci není objektivně doklad o tom, že ten člověk neměl v té době zdanitelné příjmy.
Výčet předchozích zaměstnání prohlašuje zaměstnanec hned zkraje na Žádosti o roční zúčtování daně, když do té kolonky napíše, že žádné neměl a podepíše se k tomu, tak snad žádný další extra papír netřeba.

Kdybychom měli stopovat, kde jsou nebo byli naši zaměstnanci zaměstnáni, tak bychom se museli dotazovat všech zaměstnavatelů v republice, snad FÚ pochopí, že to není možné.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Roční zúčtování daně

Příspěvekod jitumk » stř 09. úno 2022 14:25:26

Witty, super.
Děkuji za reakci.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Roční zúčtování daně

Příspěvekod marcella » čtv 24. bře 2022 8:52:06

Zdravím všechny , prosím jsem na pozici dva měsíce, dělám RZD a potrebuju poradit prosím, myslím nemám systémem vypočítáno správně částku za studenta, je měsíčně 335,- já mám zaměstnané 3 studenty,dva od 1.9. jeden od 1.11.2021, pracuju ve Vema 5. v F28 je mám správně zadáno měsíc zůčtování začátek 1 a ukončení 8 / u toho jednoho 10/ a u dvouch mi vyběhla na S50 celá částka k odpočtu, né jenom zkrácená /335,-x počet měsíců,/ kde jsem prosím udělala chybu?? děkuji Vám moc.
marcella
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. bře 2022 8:35:42

Re: Roční zúčtování daně

Příspěvekod witty » čtv 24. bře 2022 9:11:18

marcella: a oni jsou studenty stále? Nemáte u těch dvou zadaného "studenta" v F18 už od nástupu??
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků