Potvrzení o zdaň příjmech po RZD

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Potvrzení o zdaň příjmech po RZD

Příspěvekod Baru » úte 16. bře 2021 13:03:39

Dobrý den,
omlouvám se za hlopý dotaz, ale dnes mi to asi nějak nemyslí...

Nejsem si úplně jistá s vyplěním potvrzení o zdanitelných příjmech po tom, co již bylo provedeno roční zúčtování daní.
Roční zúčtování se zapisuje v bodu 19 -
Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění bylo provedeno s tímto výsledkem:
Přeplatek na dani z ročního zúčtování záloh (§ 38ch odst. 5 zákona) ve výši............ byl vrácen poplatníkovi dne...
Doplatek ze zúčtování (§ 35d odst. 8 zákona) ve výši............. byl vrácen poplatníkovi dne
....
z toho činí přeplatek na dani po slevě .......................
z toho činí doplatek na daňovém bonusu / přeplacená částka na daňovém bonusu ....................

Pán měl po ročním zúčtování vratku na dani 3000,Kč a na daňovém bonusu 11 000,-Kč - to je mi jasné, že mám doplnit do těch dvou posleních řádků (z toho činí přeplatek na dani po slevě, doplatek na daňovém bonusu...)
Nevím ale, co mám doplnit do těch prvních dvou řádků (§ 38ch a § 35d). Vlastně moc netuším, jaký je mezi nimi rozdíl. Zda dát do obou řádků součet těchto dvou částek, tedy vyplnit 14 000,-Kč nebo nějak jinak.

Přepisuji ještě paragrafy, které jsou tam zmiňopvané. Samozřejmě jsem je studovala, ale nejsem z nich moudrá :-(

§ 38ch(5) Poplatníkovi, který neuplatňuje daňové zvýhodnění, plátce daně vrátí jako přeplatek z ročního zúčtování záloh kladný rozdíl mezi zálohově sraženou daní a daní sníženou o slevy pro poplatníky daně z příjmů fyzických osob, nejpozději při zúčtování mzdy za březen po uplynutí zdaňovacího období, činí-li úhrnná výše tohoto přeplatku více než 50 Kč. O vrácený přeplatek z ročního zúčtování záloh sníží plátce daně nejbližší odvody záloh správci daně, nejdéle do konce zdaňovacího období, nebo požádá o jejich vrácení správce daně; v takovém případě nakládá správce daně s touto částkou jako s přeplatkem.

§ 35d(8) Přeplatek na dani z ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění a doplatek na daňovém bonusu (dále jen "doplatek ze zúčtování"), které vzniknou provedením ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, vyplatí plátce daně poplatníkovi nejpozději při zúčtování mzdy za březen po uplynutí zdaňovacího období, činí-li úhrnná výše doplatku ze zúčtování více než 50 Kč.


Skoro to ale vypadá že §38 je prostě přeplatek z RZD bez bonusů a §35 že je i s bonusa, to by znamenano, do toho prvního vyplnit 3000,-Kč a do toho druhého 14 000 a pak z toho 3000 a 11000.

Jsem opravdu v koncích. Potvrzení o zdaň. příjmech po provedení RZD jsem již vyplňovala, ale nikdy ne u nikoho, kdo měl i vratku na bonusech.
Budu ráda za každou radu.

Moc děkuji,
Bára
Baru
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16. bře 2021 12:45:25

Re: Potvrzení o zdaň příjmech po RZD

Příspěvekod witty » úte 16. bře 2021 14:53:00

Podívala jsem se, jaké by mi vyjelo potvrzení o zd.příjmech u mého podobného případu, protože to z hlavy nevím - a u vás by to snad mělo být takto:

Doplatek ze zúčtování (§ 35d odst. 8 zákona) ve výši 14000 byl vrácen poplatníkovi dne....
z toho činí přeplatek na dani po slevě 3000
z toho činí doplatek na daňovém bonusu
/ přeplacená částka na daňovém bonusu 11000
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Potvrzení o zdaň příjmech po RZD

Příspěvekod Baru » úte 16. bře 2021 15:16:52

Moc děkuji!! A v tom prvním řádku vašeho připadu: (Přeplatek na dani z ročního zúčtování záloh (§ 38ch odst. 5 zákona) ve výši............ byl vrácen poplatníkovi dne...)
Tam máte prosím co?
Já to musím bohužel vyplnit ručně, tuto část..

BR
Baru
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16. bře 2021 12:45:25

Re: Potvrzení o zdaň příjmech po RZD

Příspěvekod witty » úte 16. bře 2021 16:03:50

To mám prázdné.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků