Zrušené pojištění placené zaměstnavatelem a DP

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Zrušené pojištění placené zaměstnavatelem a DP

Příspěvekod pmaja » úte 17. bře 2020 8:38:50

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnankyně zrušila v roce 2019 životní pojištění, které hradil zaměstnavatel. Sama na toto pojištění neplatila nic, celé pojištění hradil zaměstnavatel. Protože si s podáním daňového přiznání nevěděla rady, tak jsem ji s tím pomohla.
Vytvořili jsme daňové přiznání v té zkrácené verzi (k příjmům od zaměstnavatele za rok 2019 jsme přičetli částku příspěvků za roky 2015 - 2019, přiložili potvrzení o zdanitelných příjmech za roky 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019, kde na řádku 15 jsou částky, které zaměstnavatel platil. Vyplnili jsme jinou přílohu, kde jsme napsali, že předmětem podání daňového přiznání je zrušení životního pojištění hrazeného zaměstnavatelem a částky za jednotlivé roky jsme pro jistotu vypsali ještě tam. Šlo stále o stejného zaměstnavatele.
Kolegyně odnesla takto zpracované přiznání na FÚ pro Prahu 4. Včera ji volali, že přiznání je špatně, že musíme vyplnit tu delší verzi a k tomu přílohu č. 2. Všechno jsem si prostudovala a domnívám se, že jsem postupovala správně. I na školení říkali, že zrušené pojištění, které hradil zaměstnavatel jsou příjmy podle paragrafu 6 a zrušené pojištění, které si platil a uplatňoval poplatník sám je podle paragrafu 10.
Co myslíte? Úřednice trvá na předělání přiznání tak, jak řekla.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zrušené pojištění placené zaměstnavatelem a DP

Příspěvekod simka » ned 22. bře 2020 7:49:59

Ahojky, tak to ti teda nezávidím. Zkus ještě jednou zavolat na finanční úřad a poprosit je, jak to máš tedy udělat, že to paní vrátili. Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků