2krát podepsané prohlášení

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod JitkaMan » úte 07. úno 2017 12:25:17

Dobrý den,

máme paní učitelku, která je na rodičovské a pracuje u nás, ale zároveň je zaměstnaná na jiné škole. Podepsala prohlášení, takže jsem jí uplatňovala poplatníka, ale dnes mi přinesla potvrzení o zdanitelných příjmech od svého druhého zaměstnavatele, kde má napsáno, že poplatník je podepsaný 1-12/2016 a měla asi 7-9 proplácenou dovolenou po mateřské, takže v září proběhlo zřejmě dvojité uplatnění poplatníka. Jakým způsobem mám tohle vyřešit? Musí se to nějak řešit v rámci Vemy a toho uplatněného poplatníka nebo jí mám jenom vytisknout Potvrzení a ať si udělá přiznání?

Jsem z toho trošku zoufalá, tak prosím o radu.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod petra.n.v. » úte 07. úno 2017 13:16:11

Musí si každopádně podat daňové přiznání (měla jsem stejného "odborníka" loni), a některého ze zaměstnavatelů je špatně zálohová daň.
Já měla situaci, kdy učitel byl na brigádě, na DPP, o prázdninách v červenci a podepsal tam prohlášení znovu (myslel si, že když má dovolenou, tak nepracuje ... nechápu), u nás měl podepsané prohlášení celý rok. Ten, kdo ho zaměstnal na DPP musel opravovat srážkovou daň. A náš učitel musel podat daňové přiznání. Ale zavolala jsem si normálně na finančák a zeptala jsem se, co dělat.
petra.n.v.
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. črc 2012 22:57:00

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod JitkaMan » úte 07. úno 2017 13:54:24

Hm asi budu muset pravděpodobně opravit tu zálohovou daň v tom měsíci nebo možná se to bude týkat i srpna, ale zdá se mi to nepochopitelné, když přece ona si podá daňové přiznání, kde se to srovná a tím pádem, co jsem počítala, tak jí stejně budou zálohy vracet, protože měla malé příjmy. Tak mi přijde takové nepochopitelné, abych to opravovala a státu vracela a on to pak zpětně vrátil zase tomu zaměstnanci. Asi bude nejlepší zavolat na finanční úřad a zjistit si to.
Ale kdyby náhodou někdo měl zkušenost, tak prosím ještě napište.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod witty » úte 07. úno 2017 14:11:54

JitkaMan: nechte to ve Vemě tak jak to je, vytiskněte potvrzení o zdanitelných příjmech a zkuste jí udělat přiznání. Zřejmě vyjde přeplatek, který vrátí FÚ. Oni ty potvrzení ze zaměstnání moc nezkoumají, takže si myslím, že to projde v pohodě. Loni nebo předloni jsem měla něco podobného a problém s tím nebyl. Hlavně že nebude muset doplácet. Hlavně ať se paní rozmyslí, kde podepíše prohlášení pro tento rok.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod JitkaMan » úte 07. úno 2017 14:15:56

witty děkuji moc, už jsem tak nějak sama v sobě si rozhodla, že to zkusím nechat a případně se to opraví až když by na to na finančáku došli. Přiznání jí vyplním a budu doufat, že to nikdo zkoumat nebude. Prohlášení mi už podepsala, ale zeptám se jí, jestli to náhodou neudělala i tam, když už se jí to loni povedlo.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod witty » úte 07. úno 2017 14:55:42

Berte to tak, že Vy to máte dobře - ona podepsala prohlášení, tak jste z toho vycházela.
Každý je zodpovědný za to, co podepíše a nebudete se ptát každý měsíc všech, jestli to náhodou nepodepsali jinde. Vy jste v celé záležitosti nevinně. Ona má kliku, že nedošlo k nedoplatku, to by se asi FÚ nelíbilo, když se jedná o příjmy jen ze závislé činnosti.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: 2krát podepsané prohlášení

Příspěvekod hortma » úte 07. úno 2017 15:50:09

Neopravujte, vy to máte dobře. Paní nachystejte daňové přiznání.
Vloni jsem řešila stejné. Udělala jsme daňové přiznání , z FÚ se nikdo neozval.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků