Odhlášky na OSSZ a dohody

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Odhlášky na OSSZ a dohody

Příspěvekod refi » pát 24. čer 2022 10:01:29

mám dotaz ... jak nově řešíte výpočet průměrného čistého měsíčního výdělku, když vám končí zaměstnanec, který byl zaměstnán na dohodu o PP nebo PČ a byl z ní pojištěn? od dubna je nutné tento příjem uvádět na odhlášce a musí odpovídat příjmu uvedenému na potvrzení pro ÚP, protože se tyto systémy nově propojily. ve vemě - pokud nemáte zadán rozvrh nebo vypočten nějaký úvazek - tak výpočet neodpovídá realitě.
jak např. v případě, kdy zaměstnanec má dohodu sjednanou na dva roky a příjem má jen jednou za čas a pak skončí? nemáte nějaký odkaz na online kalkulačku nebo něco takového?
díky za reakci ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odhlášky na OSSZ a dohody

Příspěvekod jitumk » stř 29. čer 2022 16:10:36

Já osobně zaměstnance na DPP či DPČ, který má vyšší výdělek nemám, ale třeba Vám pomůže tato informace.
Měla jsem paní celý rok na neplaceném volnu a nyní po jeho konci ukončila na svou žádost pracovní poměr. Nebyla jsem si jistá, jak s výpočtem výdělku pro ÚP a na OSSZ mi řekli, že mám počítat dle tabulky jako by pracovala, že když nevím průměrný výdělek, tak mám vypočítat pravděpodobný.
Ve Vašem případě by možná šlo dle skutečností jaké znáte vypočítat pravděpodobný průměrný výdělek.
Ještě odkaz pro inspiraci, i když není vidět celý článek https://www.zivnostnik.cz/33/vypocet-pr ... 6khkLLn-w/
Třeba to aspoň trošku pomůže.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků