Nastavení ELDP ve Vemě

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Nastavení ELDP ve Vemě

Příspěvekod aanicka » pon 27. kvě 2019 10:59:04

Dobrý den, prosím o radu, s Vemou začínám.
Přišla mi od OSSZ "výzva zaměstnavateli o potvrzení k žádosti o důchod" + ELDP. Kde si nastavím, aby se mi ELDP vygenerovalo k určitému datu? A jak postupovat dále. Vidím, že zaměstnankyně nemá zadané děti, takže v F6 je dovršení důchodového věku až v roce 2022. Až dostanu rozhodnutí o přiznání důchodu, musím toto datum změnit? Nebo stačí v F20 zadat pracujícího důchodce? Zaměstnankyně bude u nás pracovat i nadále. Děkuji za pomoc.
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nastavení ELDP ve Vemě

Příspěvekod refi » stř 29. kvě 2019 21:26:13

aničko, postup je takový:
- ve formuláři F6 osobní údaje mějte zadán počet vychovaných dětí (u žen do roku narození 1971), potom se doba nároku na důchod po výpočtu dosadí do F6 sama s ohledem na pohlaví, rok narození a počet vychovaných dětí
- od data nároku na důchod uvedeného v F6 se rozdělí evidenční list automaticky na dobu např. 1++ a 1D+ (dva řádky)
- pokud potřebujete komukoliv uzavřít evidenční list pro potřeby nějakého jednání na OSSZ, zavedete si jeho osobní číslo do F20, datum platnosti uvedete datum např. 1.5.19 a tím pádem se nachystá k odeslání eldp za 1-4/19 a vyberete druh 10 - uzavření eldp k datu. nelekejte se toho, že formulář f20 slouží pro důchodce, zadávají se tam i tyto případy, kdy důchodce ještě není, ale bude - může se jednat i o řízení kvůli invalidního důchodu. po zadání do F20 provedete výpočet, přejdete do stavu C a v F102 si můžete u tohoto ELDP přepsat datum vyhotovení, abyste mohla odeslat hned. datum přepisujete pomocí klávesy F8 (režim oprav)

ufff, vyzkoušejte, snad jsem na nic nezapomněla. výše uvedené zadání zajistí, že se bude tvořit ve mzdách pokračující eldp od 05/19.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nastavení ELDP ve Vemě

Příspěvekod aanicka » čtv 30. kvě 2019 12:57:06

Super, moc děkuji. Přesně takhle jsem to potřebovala vysvětlit.
Právě ty děti u spousty zaměstnankyň vůbec nejsou vyplněné, už po předchozí účetní, tak zkusím zjistit a doplnit. Snad mi to v tom neudělá nějaký nepořádek, že to budu doplňovat takto zpětně.
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: Nastavení ELDP ve Vemě

Příspěvekod refi » čtv 30. kvě 2019 15:31:31

aničko, soubor F6 nemá položku začátek platnosti, proto můžete cokoliv přepisovat a od té chvíle se s tím začne počítat - adresa, vzdělání, děti atd. pokud tam nebyly zadány děti, tak trochu podezírám paní účetní, jestli neměla natvrdo vyplněnou položku Korekce dovršení důchodového věku dle zvláštních předpisů. Pokud byste u někoho měla datum, tak určitě smažte (mezerníkem). položka se vyplňuje jen u výjimek, jako jsou důchody pro horníky atd, kdy se u nich jedná o dřívější odchod do důchodu. a pokud by ta položka byla vyplněna, tak by program nebral v úvahu počet vychovaných dětí, ale toto datum, protože všechno "přebije"
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron