Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod noovicka » čtv 14. čer 2012 14:44:01

Dobrý den,
28.8.2012 k nám nastoupí nový učitel, má již s námi podepsanou smlouvu, vše je domluveno. Při jednání s ním mi řekl, že v květnu podal výpověď, PP mu končí k 31.7.2012. Prý se ani od srpna nebude hlásit na úřad práce, jejich účetní mu řekla, že pokud k nám nastoupí koncem měsíce srpna, tak ani nemusí (kvůli ZP) a on prý nechce "vysávat" stát a brát podporu za srpen. Tak nevím, myslela jsem, že by měl se jít nechat zaregistrovat. Podporu dostane sice menší, když ukončit PP sám, ale měl by se tam hlásit. Ne nemusí? :?
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod sonajda » čtv 14. čer 2012 15:36:13

Jáááj!! Takových duší ve státě víc :drinks: Ano, registrovat se nemusí, ale neměl by zapomenout si sám za sebe zaplatit zdravotní pojištění na dobu, kdy nebude zaměstnaný.... Takže nejen, že nebude vysávat státní pokladnu, ale ještě do ní nasype!! :thumbs up:

Mezi osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP - jedná se o pojištěnce bez jakékoliv zdanitelné výdělečné činnosti nebo činnosti, která nezakládá povinnost odvodu zdravotního pojistného) se nejčastěji řadí:
•studenti starší 26 let, případně studenti, kteří studují na škole, která nebyla Ministerstvem školství označena jako soustavná příprava na budoucí povolání. Čtěte více: Kdy lze uplatnit daňové zvýhodnění u absolventů škol?
•ženy v domácnosti, které nepečují celodenně a řádně alespoň o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let,
•zaměstnanci pracující pouze na dohody o provedení práce. Čtěte více: Podmínky u dohody o provedení práce jsou jednodušší
•studenti, kteří po ukončení studia nenastoupí po prázdninách do zaměstnání, nezaevidují se na úřad práce nebo nezačnou podnikat,
•nezaměstnaní, kteří nejsou evidováni na úřadu práce
•občané pracující v cizině (mimo EU) pro cizího zaměstnavatele,
•pojištěnci s příjmy podle § 8, 9 nebo 10 dle zákona o daních z příjmů, které nepodléhají odvodům pojistného.
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod witty » pát 15. čer 2012 7:29:22

Mně před časem na VZP řekli, že stačí být jeden den v měsíci přihlášen k pojištění (zaměstnán) a tím je pokryt celý měsíc. Podle toho by váš učitel na ÚP nemusel a doplácet pojišťovně také ne. Snad toto pravidlo ještě platí, za zavolání do pojišťovny nic nedáte.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod saba » pát 15. čer 2012 8:09:55

To opravdu nechápu, kdo to mohl říct, ale určitě se musí zaplatit ZP za každý den, kdy nemáte příjem. Tohle platí, i když si jako zaměstnaný požádáte o neplacené volno. Potom se stává, že ZP třeba i po více letech chce doplatek plus daleko vyšší úrok než byl původní doplatek.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod georga » pát 15. čer 2012 12:32:05

Stačí, když je v měsíci jeden den v pracovním poměru a nemůže být zařazen do kategorie "osoba bez zdanitelných příjmů". Ale to ho nezbavuje povinnosti platit zdravotní pojištění, musí zaplatit za každý den jako u neplaceného volna. Někdy jsou slovíčka tak matoucí.
Hezký víkend všem.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod witty » pát 15. čer 2012 14:43:54

Nedalo mi to, zavolala jsem do Vojenské ZP v Budějovicích a ověřila si své tvrzení - zda se nezměnily podmínky. A kupodivu stále platí, že stačí den zaměstnání v měsíci a ten člověk je pojištěn, nic doplácet nemusí (pokud zároveň není OSVČ). Neplatí to na neplacené volno v době trvání pracovního poměru, ale na podmínky v dotazu noovicky, na který jsem odpovídala.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod noovicka » úte 19. čer 2012 8:29:25

Děkuji za poslední odpověď, jelikož se tu rozvinula debata a různé názory, zavolala jsem pro změnu na VZP a řekli mi totéž co witty, tzn. stačí jeden den zaměstnání a je zdravotně pojištěn.
Všem díky za názory. :) :) :)
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod georga » úte 19. čer 2012 11:14:43

Jé, a já byla přesvědčena, že se musí zaplatit za každý den i v mezidobí při změně zaměstnání. Ještě, že jsem nikoho do pojišťovny nehnala, měli by ze mě radost. Díky, radilky.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod saba » úte 19. čer 2012 11:38:28

Pro georgu, to já byla taky přesvědčena, že zaplatit musí každý den meziobdobí. A nejen přesvědčena, ale já sama osobně toto za dceru byla na pojišťovně zaplatit. Asi tuto povinnost zrušili a mě to uniklo.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Nezaměstnaný - ZP a úřad práce

Příspěvekod PetrBoubel » sob 25. říj 2014 14:27:04

Aha, takže u zaměstnance stačí jeden den a má pojištění na celý měsíc.
PetrBoubel
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25. říj 2014 14:12:49


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků