Kumulovaná funkce

obsah, katalog prací

Kumulovaná funkce

Příspěvekod Bomoto » čtv 05. úno 2015 15:10:30

Dobrý den, prosím o radu, jak řešit funkci správce rozpočtu a funkci příkazce operace v malé ZŠ a MŠ v malé obci, kde je osazení zaměstnanců následující: ředitelka školy, vychovatelka MŠ, vychovatelka ZŠ a kuchařka. Účetnictví zpracovává externí firma. Paní ředitelka nemůže pochopit, že ona nemůže mít kumulovanou funkci Příkazce operace a Správce rozpočtu. Máte s tímto někdo zkušenosti. Vím, že podle zákona o finanční kontrole toto není možné.
Bomoto
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. dub 2009 10:43:34

Re: Kumulovaná funkce

Příspěvekod nono » úte 10. úno 2015 14:30:02

Tak to nevím. Jen vím, že nám na školení říkali, že je to problém. Ta cizí účetní to být nemůže.... musí to být někdo z pracovníků školy. Tak si musí paní ředitelka někoho vybrat a určit. Buď vychovatelka MŠ a nebo vychovatelka ZŠ. Pokud by měla kuchařka ekonomické znalosti, mohla by to být třeba i kuchařka. Jinak to asi nepůjde.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Kumulovaná funkce

Příspěvekod Bomoto » stř 11. úno 2015 9:42:21

No právě, píšu jménem zřizovatele této malé obecní školy. To že to je problém my víme, ale paní ředitelka to prostě nechápe. Jelikož nikdo ze zaměstnanců školy nemá ekonomické vzdělání, navrhneme paní ředitelce, aby zaměstnala alespoň na částečný úvazek někoho, kdo toto vzdělání bude splňovat, jinak asi funkci Správce rozpočtu nevyřešíme. Ona paní ředitelka všeobecně neslyší na jakékoliv dodržování rozpočtových pravidel a pod, je to docela oříšek. Každopádně mockrát děkuji za odpověď.
Bomoto
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. dub 2009 10:43:34

Re: Kumulovaná funkce

Příspěvekod zu2008 » pon 16. úno 2015 15:11:08

V roce 2013 jsem přebrala externě účetnictví malé ZŠ+MŠ - správce rozpočtu jsme řešili tak, že mám
malý pracovní úvazek na dohodu - administrativní práce - tím jsem se stala zaměstnancem školy
a můžu být i správcem rozpočtu. Řešili jsme to několikrát na školení a je to ve více malý školičkách nebo školkách. Uhlídám si v dostatečné míře pana ředitele, který si myslel, že školička je jeho "krakonošovo". Jako účetní si mě platí zřizovatel (obec). Musím říct, že pan ředitel se moc srovnal = má nad sebou kontrolu, :evil: kterou neměl v té době, když mu účetnictví dělala externí firma. Ze začátku to byla fuška (MOC SE MU TO NELÍBILO) a někdy narazila i kosa na kámen, ale časem jsme našli společnou řeč. Po oba roky máme i slušný hospodářský výsledek - v minulých letech vždy ztráta = nikdo nehlídal rozpočet.
zdraví ZU
zu2008
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:47:13

Re: Kumulovaná funkce

Příspěvekod Bomoto » pon 02. bře 2015 17:10:51

To známe, ředitelé a jejich " Krakonošovo". Na účetní se dívají jako na zbytečnou osobu, která jim ujídá z jejich krajíce, ale to, že jim hlídá rozpočet, a radí jak ušetřit a správně "investovat" to už nevnímají.
Bomoto
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. dub 2009 10:43:34


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník