Rozvrhy

obsah, katalog prací

Rozvrhy

Příspěvekod Lauralabra » čtv 17. bře 2011 13:25:17

Dobrý den.
Prosím o radu.Jsem mzdovka na ZUŠ.Chtěla bych vědět, jak u Vás probíhá určování měsíčních úvazků kantorů. Jde mi o to, že já měsíčně vezmu všechny Výkazy žáků a vyučovacích hodin, porovnám, zda nedošlo ke změně a pak proplácím mzdu. Když ke změně dojde, vystavím Dohodu o změně prac.smlouvy v důsledku změny úvazku a spočítám novou mzdu.
Nojo.,ale teď nastal případ, že v září 10 podepsala učitelka hromadné výuky Dohodu o změně prac.smlouvy v celkové délce 4 hodin a prac.režimu PO+ÚT./čerpá mat.dovolenou/.Poté v lednu 11 podepsala plat.výměr vydaný pouze na základě změny plat.tarifů - NV 381/2010 Sb.Vše ostatní zůstalo neměnné.Teď v pondělí ale přišla s tím, že už od září vyučuje po+út+čt, což by znamenalo zvýšení nároku na dovolenou.Ty 4 hod. má po-2, út-1 a čt-1. Pozvala si na mě ředitelku, která mi důrazně vysvětlila, že je mou povinností k Výkazům žáků a vyuč.hodin kontrolovat také rozvrhy pedagogů, aby se takové situaci předešlo. Jak se mám bránit? Přece - co mě je do rozvrhů?? Nebo se mýlím? Poradíte někdo? Děkuji. Lenka :?
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Rozvrhy

Příspěvekod refi » čtv 17. bře 2011 13:46:08

no teda !! :roll: co škola, to jiný způsob práce ... u nás to funguje tak, že si učitelé SAMI vyplňují, jaké hodiny odučili navíc v daném měsíci, mají na to formuláře a ty na konci měsíce odevzdají zástupkyni. ta provede kontrolu na rozvrh, suplování atd a mi jako mzdové účetní už předá konkrétní počty hodin, které proplácíme buď jako přesčas se 100% příplatkem (u učitelů, co mají plný úvazek) nebo jako doplnění do úvazku. žádné změny smluv neděláme, ty pouze v případě, že jde o změnu dlouhodobější - zástup za dlohodobou nemoc - kdy učitel třeba dva tři měsíce bude pravidelně učit více.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvrhy

Příspěvekod Waja » čtv 17. bře 2011 14:00:48

U nás to funguje přesně tak, jak píše refi. Taky dostanu od zástupce vypočítané hodiny přímé vyučovací činnosti a u kratších úvazků dopočítáváme do plného úvazku doplnění hodin a až nad plný úvazek s příplatkem. Protože jsem i personalista, už při sepisování smlouvy u kratších úvazků dávám tento bod přímo smlouvy, abych to nemusela každý měsíc měnit:

- "Pracovník souhlasí v případě potřeby školy s pohyblivým navyšováním sjednané týdenní kratší pracovní doby, maximálně však do výše plného pracovního úvazku"

Někteří kantoři s kratším úvazkem mají další smlouvy na jiné škole a hodiny navíc nechtějí. Těm napíšu smlouvu bez tototo bodu a zástupce, který dělá suplování a rozvrh jim žádné hodiny navíc nedává. Na tohle nás upozorňovalikdysi na nějakém školení, že si to máme ve smluvách takto upravit, abychom nemuseli každý měsíc psát dodatky smluv.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Rozvrhy

Příspěvekod Lauralabra » čtv 17. bře 2011 14:02:05

My máme změny stále, jak jsem řekla, jde o ZUŠ, kdy 1žák = 1hodina, takže úvazkama hýbáme měsíčně. Je mi jasné, že úvazky si hlídám, ale ty rozvrhy, to mě fakt naštvalo! Dokonce tak, že jsem chtěla vznést dotaz u inspekce, ale to bych se dostala moc na světlo :lol: a to necííí. Problém je s tou dovolenou. Při 3dnech to dělá 20dní, protože to už je odpracovaný celý týden - 3dny vyuč. a 2 dny přípravy. Kdežto při 2 dnech režimu se počítají pořád jen 2 dny. Neřešila bych to, ale ona nastupuje v dubnu na druhou mateřskou a já ji pak musím tu dov.proplatit. Takže jde o hodně. :?
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Rozvrhy

Příspěvekod hortma » čtv 17. bře 2011 15:26:45

Dělám taky mzdy pro ZUŠ, a úvazky každý měsíc neměníme. Buď jsou to hodiny do úvazku nebo nadpočetná hodina .
K vašemu problému : nevím jestli tomu dobře rozumím, ale pokud se učitelce nezměnila pracovní doba, tj. že pracuje pořád jenom 4 hod. v týdnu, tak jí budete platit i náhradu za dovolenou pořád jen tyto 4 hodiny. Pokud pracuje víc dnů v týdnů má sice nárok na větší počet dnů dovolené , ale pořád je to stejný počet hodin, jenom rozložený do více dnů.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Rozvrhy

Příspěvekod Lauralabra » pát 18. bře 2011 13:42:54

Jestliže pracuje v režimu 1, nebo 2 dny, je dovolená poměrově určená. Pracuje-li již 3 dny, je dovolená rozložená do všech 5 dní v týdnu. Tzn., že když měla smlouvu na po+út, dovolená ji patřila pouze v tyto dny. Jestliže k tomu přibyl ještě čtvrtek, má nárok na celý týden dovolené. Aspoň takto nám byla celá věc vysvětlena na školení.
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Rozvrhy

Příspěvekod marmart » stř 23. bře 2011 11:22:15

Dle mne je jedno jestli je to 1 den nebo 4 dny v týdnu. Přikládám výklad z knihy z Anagu:
Dovolená rovnoměrně rozvržená.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků