Pružná pracovní doba a my - anketka

obsah, katalog prací

mám pružnou pracovní dobu

ano
7
18%
ne
23
58%
nemám, ale uvažuji o ní
5
13%
nemám a neuvažuji o ní
5
13%
 
Celkem hlasů : 40

Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod liběna » úte 24. bře 2009 15:51:20

Ráda bych zjistila, jestli některá z vás máte zavedenou pružnou pracovní dobu. Ptám se proto, že o tom u nás uvažuji už delší dobu a nevím, jestli nebudu jediná ve státě :)
Pokud ji máte, zkuste napsat, jak ji máte rozvrženou. Děkuji předem za odpovědi. L.
liběna
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 02. bře 2009 9:07:52

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod agama » stř 25. bře 2009 9:00:56

Mám pružnou p.d., ale problém mám ve vykazování. Protože nemáme žádný elektronický docházkový systém (jsme škola) - tudíž co ze začátku vypadalo příznivě se pomalu mění v hon na čarodejnice. Pomáhá tomu vydatně závistivá sekretářka, která má pevnou prac. dobu a tak bych řekla že já na tom už jen prodělávám. Zapisujeme se do knihy příchodů, mně se sčítají skutečně odpracované hodiny, takže zatímco jiní si můžou kdykoliv v prac. době "odskočit", polední přestávku si klidně prodlouží na hodinu, já to mám jako přerušení prac. doby a pak se na konci měsíce divím kolik mi chybí. Takže spíš uvažuju o tom, že se vrátím k pevné pracovní době a bude klid. I když - abych řekla pravdu - po tom co předvádí Liška s navýšením platu pro nás - zvedá se mi z toho všeho kufr a nevím jak dlouho tu ještě vydržím.. :bad:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod justina » stř 25. bře 2009 12:03:05

pružnou pracovní dobu mám takto:
pevná pracovní doba 7:30-13:30, příchod, odchod mimo tuto dobu jak se to hodí. Máme zavedený elektronický docházkový systém, takže tam je to takto navedené a příchody, odchody si čipuji. Pracovní doba se sleduje týdně - tj. každý týden by měla být vyrovnaná, pokud je odpracováno do plusu, přesouvá se do dalšího týdne.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Ludmila » pon 30. bře 2009 7:52:33

Klidně bych pružnou pracovní dobu brala taky, ale nevím, jak bych uspěla u vedení. Jsou zvyklí, že jsem na svém místě od pátku do čtvrtka od 6,00 do 15,00 a v pátek od 6,00 do 12,30. Určitě bych některý den zústala třeba do 5 a druhý den skončila dřív. Zajímalo by mě ale, jak to máte s uklízečkami. Vedete je na dělenou směnu, musí být na pracovišti taky 40 hodin týdně? U nás je zavedeno, že uklízečky přidou kolem poledne, jdou si pro oběd, kolem 1 začnou uklízet a ve 4 už není ve škole ani noha. Připadá mi to nespravedlivé. Určitě si někteří budou myslet, že ze mě mluví závist, ale zkuste říct učiteli I. stupně, že musí být ve škole 40 hodin a jeho kolega z II. stupně si odučí a může jít domů. Jednou jsme provozní zaměstnanci a měli bychom mít pro práci stejné podmínky. Vím, že uklízečky mají menší mzdu, ale ta je dána složitostí práce. Napište své názory.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod hortma » pon 30. bře 2009 9:26:47

Paní Ludmilo, chtělo by to asi nové téma, ale když už jste začala, také by mě zajímalo, jaké úvazky mají na jiných školách uklízečky, podle čeho se určují jejich úvazky, kolik třeba musí uklízečka uklidit m2 na celý úvazek?
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Jarmila » pon 30. bře 2009 9:45:17

Já mám také pevnou pracovní dobu 6.30 - 15.00, přestávka na oběd 11.30-12,00. Pravidelně odcházím ze školy 15.15-15,30.
1x týdně mám výjezdní den ,tj. vyřídit věci na mzdové účtárně a po úřadech. To odjíždím kolem 12.00. Někdy se ještě do práce vracím a někdy už ne (ale to mám velmi špatný pocit). Za to naše p. úklízečky chodí ráno na 6.oo všude pootvírají dveře a rozsvítí. Když dojdu v půl sedmé do práce už sedí na šatně a v pohodě snídají čerstvé rohlíčky a kafíčko. Takto vydrží sedět na šatně tak do 9.45.Kdy odchází domů. Někdy se projdou po škole (aby se neřeklo). Odpoledne chodí na 13.00
(původně měly chodit na 15.00) ve tři jsou hotové a jenom čekají kdy pan ředitel odjede. Nejpozději v 15.30 odchází. A nedej Bože, když po nich někdo chce něco navíc nebo když prší a děcka nanosí do školy nepořádek. No prostě paní uklízečka je paní uklízečka.
krásný den
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Eva » pon 30. bře 2009 12:15:12

Jám mám domluvenou pracovní dobu pondělí - čtvrtek od 6,00 - 15,00 hodin a v pátek jdu tedy dřív 6,00-12,30. Uklízečky třeba na naší škole jsou chudery, protože ředitel je hlídá na každém kroku. Mají dělenou směnu 6,00 - 9,00 a 13,00-18,00. Jsme velká škola, takže se mají co otáčet. V roce 2003 uklízelo naši budovu 6 uklízeček - úvazek 5,0. Nyní ji uklízí 2. Vždy když se nám sníží počet žáků krátí se úvazky uklízeček. Teď máme velkou šanci, že nám na půl úvazku dá zřizovatel.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod refi » pon 30. bře 2009 13:27:06

je mi jedno, jak využívají pracovní dobu uklízečky, pokud se vejdeme do limitu ostatních pracovníků. začne mě to zajímat ve chvíli, kdy se budou muset snižovat úvazky, potom by měl každý svou pracovní dobu obhájit, bez výjimky. na druhé straně je pravda, že normativy jsou v této oblasti pěkně hloupě nastavené, protože jestli uklízi uklízečka třídu, do které chodí 20 žáků nebo 30, tak se její plocha nezmenší. proto by měly normativy na úklid přihlížet nejen k počtu žáků, ale i k ploše úklidových ploch. ale vidíte samy, jaká je praxe :crazy:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod quendery » pon 30. bře 2009 15:13:24

Zdravím, s těmi normativy je to pravda. Máme 707 žáků, budovu se 1700m2/ z toho třetina jsou schodiště a haly/, oken nepočítaje - na to mám dvě uklízečky, pak jednoho školníka-údržbáře a moje maličkost/sekretářka, hospodářka, ekonomka/. Tedy 4 osoby. Už devět let kraj přesvědčuji o tom, že je nesmysl, abychom měli 3,65 úvazku-že těžko můžu ještě někoho rozpůlit - marně......... O penězích pro nepedagogické pracovníky tím pádem ani nemluvím.
Už nám nikomu není 20 a průměry jsou postaveny tak na třicátníky. :(
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Dahab » pon 03. srp 2009 18:35:49

Tak jsem se mrkla na našem milé radimesi, protože mě taky začal trápit kolotoč kolem našich uklízeček. Celých 18 let, co jsem ve škole, školu uklízelo 6 paní uklízeček. Jsme velká škola, i když žáci každoročně ubývají, teď jich budeme mít kolem 510, ale byly roky kdy bylo ve škole přes 1000 žáků. Od loňského srpna máme nového ředitele, mladého a ambiciózního, tak dělá pořádky a nejprve si vybral nejslabší článek - uklízečky. Navíc jsme škola v přestavbě /výměna oken, opláštění, horkovzdušných rozvodů, vnitřní přestavba jedné části.... - prostě on to chce mít dle svých představ a zřizovatel mu jde na ruku/. Takže si dovedete představit úklid ve školním roce, kdy máte ve škole děti a ještě řemeslníky. Takže 6 ženských uklízelo pouze stavbu plus nepořádek po žácích. 23. června za svou práci sklidily vděk. Ředitel jim oznámil, že s důchodkyněmi se louží /měli jsme tři/ a od srpna je rád uvítá znovu, ale pouze dvě. Takže nakonec všechny důchodky už zůstaly doma, protože v praxi to znamená navýšení o 200 m2 na jeden úsek. Takže místo 900 m by uklízeli 1100m2. A navíc určitě se všechny práce nestihnou, tak i v novém školním roce bude škola připomínat staveniště. Nový, mladý, ambiciózní ředitel byl v šoku z toho, že v srpnu ženské nenastoupí jen den, pak se otřepal a už proběhlo i výběrové řízení. Přihlásilo se 11 ženských, švadlenky, přadleny - velmi dobrý výběr. To ho uspokojilo a opravdu si vybíral - mladé a pohledné. A aby ušetřil, tak nástup jim určil 10. srpna a chce mít školu uklizenou do nástupu kantorů. :-! To se opravdu nedá stihnout, všude je nepořádek, binec, trubky, izolační materiál, to se nedá popsat, prostě staveniště. Školníci musí malovat chodby, ve třídách ještě nebyli. Ale náš ředitel slova "nejde, ne, nelze, nemůže" prostě nezná. Tak už teď chudery lituju. Jinak musí 8 hodin dělat!!!! Žádné sezení atd. Půl hodinky ze zákona přestávka a jinak makat a makat. On školu probíhá , je ho všude plno a na uklízečky je opravdu vysazený. Takže je opravdu lituju. Dřív, náš pán ředitel, požadoval aby bylo uklizeno a bylo mu jedno jestli šly o hodinu dřív nebo ne. A i když se stalo, že někdy potřebovala některá odejít, tak odešla, ale uklidila si vše druhý den. Opravdu nikdo nic nezneužíval. A všechno fungovalo v pohodě a bez buzerace. Teď je to hrůza.
Uvědomila jsem si, že jsem v jiném tématu, tak pružnou pracovní dobu nemám, pracuji od 7 hodin do 15,30 hod. ale odcházím i kolem 16. hodiny někdy i později. On totiž s oblibou dojde za minutu půl čtvrté a zrovna chce něco řešit, co by klidně vydrželo i do druhého dne, ale dělá mu dobře, když dělá naschvály. A toto dělá i zástupkyním. Takže tvrdím, na naší škole už dobře bylo. Je to někdy hooooodně hoooooodně složité.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod refi » pon 03. srp 2009 21:48:53

Dahab> je to smutné čtení, v takové atmosféře se musí špatně pracovat. člověk rád udělá i přesčas, za který nemá zaplaceno, ale jen když je fajn pracovní nálada a vedení to podporuje svým přístupem. takhle můžu jenom přát, aby radimesi.cz bylo malým zpříjemněním pracovního dne ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Kobliha » úte 04. srp 2009 11:20:09

Pracuji v DDM a mám pevnou pracovní dobu, ale také skvělou paní ředitelku a kolektiv, takže ráno přicházím nejpozději na osmou a odcházím podle potřeby. Někdy jsem vpáci sedm hodin jindy zase deset. Moji práci za mnně nikdo neudělá. Myslím, že vše je o domluvě a přístupu, znáte přísloví kdo chce psa bít hůl si vždycky najde. Pevné nervy všem, které mají na pracovišti,,husto". :bye:
Kobliha
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 22. čer 2009 12:33:32

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Dahab » úte 04. srp 2009 14:36:25

Děkuji Vám za podporu. Situace nástupem tohoto ředitele se opravdu ve škole radikálně změnila a nadává většina pracovníků, i kantoři, ale všichni se bojí o místa, tak mlčí a nadávají za zády. Jeden, který k 30.6 odešel do důchodu mu řekl, co si o něm myslí, ale mladý se rychle otřepal. Fakt už rok uvažuju o změně zaměstnání a zatím jsem nenašla odvahu začít jednat. 18 let jsem se o pracovní příležitosti nezajímala, teď v době krize sehnat odpovídající místo nebude rozhodně snadné a taky si hlavně říkám, proč mám to vzdát já. Tato práce mě baví, taky mám na stole stále misku s bonbóny pro žáky /berou si i kantoři/, na čas jsem nikdy nehleděla, dělala jsem vždy víc než vyplývalo z náplně mé práce, ale teď jsem svůj přístup k práci musela opravdu přehodnotit a být ve střehu. Teď, když ve škole ukážete, že něco umíte, tak už to děláte automaticky. Jako např. školníci, umí malovat, tak budou malovat, umí pokládat dlažbu, tak budou pokládat dlažbu. Takže v řádné pracovní době musí zvládnout svoji náplň školníka a údržbáře a přitom vymalovat většinu chodeb a tříd podle potřeby, položit dlažbu v nových šatnách. Stihni kdy chceš, ale uděláno to být musí. Kdyby se na tyto práce musely najmout firmy, tak by to bylo mnohonásobně dražší. Tak jim zaplatí tarif, minimální osobní a když jsou přesčas, tak přesně chce vykázat hodiny, vypočítá kolik by měli z řádného tarifu dostat na hodinu a tak hodiny znásobí touto částkou. Po mě třeba chce vymyslet nějaké směrnice, nebo stanoviska k nějakému problému - pochopitelně vše písemně a ještě přeposlat mailem. To se kroutím. Nemám potřebu mu posílat něco, co jsem vymyslela já. A to zadá úkoleček v pondělí, ve středu ho chce mít splněný, v úterý se pro jistotu zeptá jak to jde.Fakt je to někdy na provaz.
A přitom /teď budu hodně otevřená/ konkurzní řízení neproběhlo zas až tak jak proběhnout mělo. Lobi fotbalového klubu zapracovalo a protože ruka ruku myje i v našem městě, tak na sportovní škole musí být mladý, sportovně založený ředitel. Tak ho máme. Že nebyl nejlepší, že neměl tak velké zkušenosti z předcházející školy - to nebylo při výběru podstatné. Podstatné bylo to, co si vedení radnice domluvilo s vedením fotbalového klubu.
Takže tak, moje milé kolegyňky. Žádná sláva to není, mládí je pryč a do důchodu ještě 11 let. I z radimesi vím, že to není na všech školách růžové, tak všem přeji přívětivé vedení škol a pevné nervy.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod nono » čtv 06. srp 2009 11:44:28

Jsem účetní, sekretářka, mzdová, rozpočtářka .. |:-(| .asi víte co všechno 1 osoba na škole a pracuji od 7.00 do 15.30 hod. každý pracovní den. Jsme ale malá škola 300 žáků - 2 budovy + školní kuchyně. Pružnou pracovní dobu bych brala :yahoo: . Hlavně o prázdninách :yahoo: - zkusím požádat a pak vám napíšu výsledek :) . Domů zřídka kdy odcházím v 15.30 hod. Řeším to tak, že si přesčasové hodiny pak vybírám jako náhradní volno, když potřebuji někam zajet, něco zařídit.
K těm uklizečkám : naše mají od 930 m do 1200 metrů úklidové plochy. Přijdou ráno - pak mají polední pauzu 1 hodinu a pak odpoledne uklidí po žácích (mají plnou prac.dobu 8 hod.denně). Zatím není žádný problém - nejsou hlídány, ale práci si musí odvést. Pokud je někde nějaká závada, neuklizeno - zavolá si řed. pana školníka (ten je jejich vedoucí) a je to řešeno.
A k tomu novému řediteli - mladému [:} sportovci [:-} nechte ho, on přijde sám na to, že bude muset tu a tam ubrat tu a tam že přestřelil..... vy si dělejte svoje a mějte na mysli, že ta práce, kterou děláme není naše, že tu jsme jen zaměstané... :cry: ... vím mě se to mluví, ale věřte já mám také problémy - já jsem ta s těmi měsíčními účetními uzávěrkami do 10ti dnů co musí být na městském úřadu - jinak postihují ředitele (už mu za mé pozdní termíny vzali část osobka). Už jsem to strávila - prostě si o té ekonomce na městě myslím své - to je její velký problém a né můj. Jestli mne budou chtít vyhodit, tak to stejně udělají závěrka nezávěrka.... tak se smiřte s tou realitou u vás na škole a nesnažte se to nějak násilně řešit...přeji pevné nervy a hezké léto .H E Z K Ý D E N :) :D [:} [:-} :drinks:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Pružná pracovní doba a my - anketka

Příspěvekod Dahab » čtv 06. srp 2009 16:42:15

Nono, děkuji za podporu. Když jsem ty příspěvky psala, tak taky jsem si vzpomněla na Vás, protože mi ta moje situace připomínala Vaši, když jste popisovala ty termíny účetních uzávěrek. Je vidět, že všude je něco. Ale opravdu u nás ve škole bylo moc dobře a teď, po náhlém úmrtí našeho pana ředitele, dostali jsme tohoto mladého a jen se nestačíme divit. A diví se všichni pedagogové i nepedagogové. Jak píšete, není to naše, ale fakt to někdy bolí u srdce, když všechno to dobré, co za ty roky ve škole udělalo, se musí měnit, jen kvůli tomu, že mladý řekne "já to tak chci". Ale už dost o věcech, které nejdou jen tak změnit.
Spíš mě zajímá ještě další věc. Já jsem ekonomka /dle prac. smlouvy/, ale dělám hospodářku, sekretářku atd./ošetřovatelku, nákupčí, skladnici...../ a vše při úvazku 1. Dvě zbývající školy ve městě mají hospodářku na úvazek 1 a ekonomku na úvazek O,5, třetí velká škola má taky jednu hospodářku a na úvazek O,4 ekonomku, protože nevaří pro cizí. Všechny školy jsme přibližně stejně velké. Mzdy se všem školám ve městě dělají dodavatelsky. Ve Zlíně mají jednu stejně velkou školu a tam je na úvazek 1 jedna hospodářka a ekonomka na O,8! Chápete to? :gmad: Já vím, že si ředitelé můžou objem na mzdy rozhodit jak jim to vyhovuje, ale snad stejná práce by to měla být hodnocena přibližně stejně. Jenže zřizovatelům je to jedno, odbory ve škole se nikoho nezastanou, protože se odboráři bojí postavit řediteli, tak jak z toho ven? Co si o tom myslíte? :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Další

Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků