Zkrácený úvazek a suplování

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Zkrácený úvazek a suplování

Příspěvekod anett98 » pát 04. lis 2022 10:44:15

Dobrý den,

pracuji jako učitel na ZŠ. Můj úvazek je 21h. Za měsíc září jsem suplovala 5 vyuč. hodin. Nicméně ve vyplatnici jsem měla navíc proplacenou pouze 1 hodinu. Chtěla jsem se zeptat, zda v mém konkrétním případě je to tak, abych si doplnila hodiny do plného úvazku (22h), tak na 1 chybějící hodinu si musím odsuplovat 4 vyučovací hodiny.

Děkuji mnohokrát
anett98
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. lis 2022 10:38:49

Re: Zkrácený úvazek a suplování

Příspěvekod witty » pát 04. lis 2022 11:58:06

Možná to bude dobře: nemáte celý úvazek, takže jedna hodina týdně (4 hodiny měsíčně) se vám nezaplatí jako přespočetná, ale zvýší se vám měsíční úvazek na 100% a teprve ta pátá hodina je k zaplacení příplatkem 200%. Ty čtyři hodiny máte zaplacené tím, že místo platu za 95,45% úvazku máte zaplaceno 100%.
Takto by to mělo fungovat za předpokladu, že suplované hodiny byly rozvrženy do každého týdne v měsíci. Jestliže jste měla 5 hodin navíc během jediného týdne, tak 1hodina je na dorovnání úvazku na 100% (v tom týdnu) a zbývající 4 hodiny jsou s příplatkem 200%.
Vždy se vyhodnocuje týden a v rámci týdne kolik hodin bylo nad rámec vyučovací povinnosti. Je na to rozsáhlý výklad MŠMT, už jsem ho sem několikrát sdílela. V případě, že v týdnu odpadly nějaké pravidelné hodiny, se suplování neplatí (odpadlé hodiny jsou nahrazeny suplovanými).

Pro kontrolu se podívejte na výplatní lístek, kolik hodin máte u položky "základní plat". Pokud se jednalo o výplatu za září, při 100% úvazku byste měla mít 176 hodin (možná necelých) a k tomu přiměřeně větší tarifní plat i další trvalé složky platu. Plus k tomu tu jednu hodinu s příplatkem.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Zkrácený úvazek a suplování

Příspěvekod anett98 » pát 04. lis 2022 16:28:19

Moc děkuji! Vše jsem zkontrolovala a dává to smysl. :)
anett98
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. lis 2022 10:38:49


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků