Příplatek za vedení - oprava ve Vemě.

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Příplatek za vedení - oprava ve Vemě.

Příspěvekod Ludmila » pát 23. zář 2022 7:45:13

Zjistila jsem, že mám u vedoucích pracovníků zadaný špatný příplatek za vedení. Chci opravit od začátku roku - mám si dopočítat rozdíl a ten vyplatit - ale jakou formou?
Nebo je lepší udělat přepočet od začátku roku? (Nikdy jsem přepočet nedělala.) Jak byste řešili vy? Rozdíl dle mých propočtů činí asi 250,-- Kč.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Příplatek za vedení - oprava ve Vemě.

Příspěvekod witty » pát 23. zář 2022 9:41:27

250,- celkem, nebo měsíčně?
Když zadáte přepočet od ledna, tak to budete mít opravené sakumprásk, včetně náhrad za dovolenou, za nemoc (změní se průměry). Bylo by to tak lepší. Zadat novou větu od 1.1. se správnou výší příplatku a nechat přepočítat do minulosti.
Kdybyste si to pak rozmyslela a chtěla přepočet zrušit, tak to lze snadno: v F0 Stav zpracování si najdete dotyčného a přepíšete údaj Datum nejstarší změny (z 1.1.22) na 1.9.22, tím se oprava do minulosti zruší a změna příplatku se zpracuje až od aktuálního měsíce. Pak byste mohla původně spočtený doplatek Vemou doplatit "ručně" v F50 Měsíční změny: druh 452, částka xxx Kč, indikace přeplatku/doplatku 1.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Příplatek za vedení - oprava ve Vemě.

Příspěvekod Ludmila » pát 23. zář 2022 10:29:53

Těch 250,-- Kč je částka celkem od začátku roku. Udělám podle Vaší rady, moc děkuji za vyčerpávající odpověď.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků