Chybný platový výměr

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Chybný platový výměr

Příspěvekod savy » čtv 13. led 2022 11:39:39

Paní ředitelka zjistila, že už 2 roky měla být ve vyšším platovém stupni, byl někdo v této situaci a jaké je řešení? Doplacení jednorázovou částkou? Přispěje nám na to kraj když jsme měli ten nižší stupeň i ve finanční rozvaze nebo to budeme muset nějak vyšetřit sami?
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Chybný platový výměr

Příspěvekod witty » čtv 13. led 2022 12:41:54

A platový výměr má dobře?? Ten jí vyhotovuje Kraj?
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Chybný platový výměr

Příspěvekod savy » čtv 13. led 2022 13:16:46

Právěže ten má špatně, vystavuje ho oficiálně obec jako zřizovatel, ale píše si ho sama.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Chybný platový výměr

Příspěvekod witty » čtv 13. led 2022 15:28:14

Tak to je prekérka.... :(
Ofiko jí obec dává chybně platový výměr. Že ho obec přímo nepíše, to je jejich problém, který by měli řešit. Docela mě překvapuje, že si ho píše ředitelka osobně, že to nenechává na někom zběhlejším v této problematice.
Co teď s tím... jakýkoliv doplatek musí určitě schválit zřizovatel. Taky by jí mohli nastavit plat teď od ledna a zbytek neřešit. Pokud by se rozhodlo o doplatku, tak jak ho zjistíte? Buď přepočítáte mzdu za dva roky zpětně, nebo nějakým odhadem - rozdíl v tarifu x 24 měsíců? To druhé řešení není asi moc objektivní, to první je pracné.
Dle mého vám kraj nepřispěje, resp. bych jim to ani moc neříkala. Mohla by se spustit nějaká lavina kontrol.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Chybný platový výměr

Příspěvekod savy » pát 14. led 2022 16:35:21

Díky, nakonec jsem s paní z kraje mluvila, ona je hrozně fajn, ale řekla mi že s tím nic neudělají, že předchozí roky jsou rozpočtově uzavřeny. A že je to chyba zřizovatele a ten by jí to měl doplatit.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků