Smluvní plat ve Vemě

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod Ludmila » úte 05. led 2021 15:13:23

Máme ve škole z dotace MPSV - zaměstnaného projektového manažera, který má úvazek 0,3 a plat 13.440,-- Kč měsíčně.
Není zařazen v žádné tabulce. Ředitel mu určil plat. Lze zadat takto ve Vemě. V evidenci je od 10/2020, dnes jsem dělala
výstup do ISP a pořád hlásí tvrdou chybu "Nesouhlasí výše platového tarifu s tabulkou platových tarifů". Prosím poraďte, jak zadat.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod witty » stř 06. led 2021 9:51:18

Mě překvapilo, že by smluvní plat bylo možné sjednat... ve Vemě v F5 je položka Způsob určení platového tarifu, kde mám v číselníku i smluvní plat, ale platnost do r. 2014 s odkazem na zákoník práce, § 122 odst. 2 (nevím zda bylo tenkrát stejné znění jako dnes):
(2) Vedoucímu zaměstnanci, který je statutárním orgánem zaměstnavatele, nebo který je vedoucím organizační složky státu7) nebo územního samosprávného celku44) (dále jen "vedoucí organizační složky"), určuje plat orgán, který ho na pracovní místo ustanovil, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak. Obdobně se postupuje u zástupce vedoucího zaměstnance podle věty první, pokud není pracovní místo tohoto vedoucího zaměstnance dočasně obsazeno, nebo pokud vedoucí zaměstnanec práci přechodně nevykonává.

Nikdy jsem se se smluvním platem ve školství nesetkala, pouze s platem v rámci rozpětí platové třídy, a ten už je také jen pro určité druhy prací.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod refi » čtv 07. led 2021 21:08:55

to je problém všech projektů, vůbec nerozumím tomu, jak se můžou takto nastavit platy, když neodpovídají žádné třídě ani stupni!! řeknu vám, jak to tedy dělají druzí. Dají nejbližší plat dle tabulky a rozdíl hradí ze svého a ne z projektu. podle čeho mu ředitel určil plat??? je snad soukromý podnikatel?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod fany » pon 11. led 2021 9:23:24

Dát na DPČ?
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod witty » pon 11. led 2021 10:38:10

Záleží na tom, jestli škola dostala peníze jen na platy nebo to můžou být OON.
Nejschůdnější by bylo dát plat v příslušné platové třídě a stupni dle praxe - třídu zvolit tak, aby plat byl menší než udávaný limit a zbytek doladit osobním příplatkem a odměnami.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Smluvní plat ve Vemě

Příspěvekod Ludmila » čtv 14. led 2021 9:58:58

Pro letošek vyřešeno službou Vema tak, aby prošlo do ISP. Ani nevím jak (trvalo 2 dny, než se paní podařilo obejít kontrolu). Pro příští rok bude zaměstnán na DPP.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků