práce na ŽL nebo HPP

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod verca123 » sob 26. čer 2021 15:05:33

Milé kolegyně, mohu mít dotaz, zda některá pracujete jako mzdová účetní na ŽL? Zvažuji tuto možnost, povinnosti s tím spojené vím, spíš mi jde o srovnání, jak se pracuje z domova, zda vám chybí kolegové, zda to lze zvládnout, jak pracujete s časem, vlastním IT vybavením, prostor v domácnosti, zda máte prostor i na „dovolenou“ – tedy dny, kdy si můžete dovolit nepracovat, nebo je to tak náročné, že nelze skloubit pracovní a rodinný život? Předem díky za upřímné postřehy, hezký víkend.
verca123
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26. kvě 2021 20:47:42

Re: práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod jitumk » pon 28. čer 2021 8:03:20

Zdravím,
nikdy jsem na ŽL nepracovala, ale bohatě mi stačil Home Office. Vydržela jsem to 2 měsíce a musela zpět do práce. Naštěstí mi pan ředitel vyhověl.
Já osobně dělat doma neumím. Nemám klid. Uvidím nádobí a jdu umývat, pak něco chtějí děti, uvařit, něco nutně poklidit, nakoupit,... Dělala jsem vše možné a na práci nebyl klid |:-(| , a pak jsem pracovala v noci, protože práce být hotová musí. Neuměla a ani nemohla jsem se věnovat třeba celé dopoledne jen práci, pořád mě něco jiného rozptylovalo. Takže po 2 měsících jsem se vrátila do práce a zase pohoda. V práci práce a doma domácnost :D .
Každý to má, ale samozřejmě jinak.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod refi » pon 28. čer 2021 12:11:10

mnoho mzdových účetních pracuje na ŽL, jde o to si ten den doma opravdu cíleně rozdělit a hlavně mít pouze pracovní prostor oddělený od zbytku bytu. jsou také mzdové účetní, které se domluví a jeden den v týdnu jsou přímo v organizaci, pro kterou mzdy zpracovávají, a tím pádem mají i kontakt s lidmi, kterým výplaty dělají. pokud už těch mezd zpracovává více, může si také pronajmout kancelář, nabídek je spousty - i v kavárnách, kde je business prostor, ale to je spíše ve velkých městech asi. být doma na home office je jiné, máte vše k práci uzpůsobeno v kanceláři a najednou to nejnutnější přenesete domů a nepočítáte s tím, že to tak zůstane, takže člověk tak nějak stále sedí na dvou židlích. práce doma je každopádně o vnitřní disciplíně a proto jsem já radši v kanclu :D :D :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod verca123 » pon 28. čer 2021 19:32:08

Milé kolegyně, děkuji moc za vaše zkušenosti. Máte pravdu, opravdu to chce disciplínu, prostor a vybavení. Já jsem teď bohužel naskočila do zaměstnání, kde se necítím být efektivní, nějaké kroky jsem podnikla, ale jsem trochu svázaná prostředím, v kterém pracuji, tzn. že nikdo nechce žádné změny třeba v papírování, ale ani v oblasti softwaru, na to nemám podporu od IT, kdy jejich odpověď je, že nejsou lidi, čas a peníze a vlastně proč, když to 30 let fungovalo dobře. :)
Předtím jsem byla ve společnostech, kdy každá úspora papírování byla vítaná. A je to pro mě šok, a trochu se mi kroutí ruce, když např. něco zadávám ručně, když vím, že to lze nahrát excelem za pár minut. I doma máme lepší počítačové vybavení než v práci, a to jsme průměrná rodina. Navíc v době covidu, kdy jsem byla v karanténě, nebyl ani notebook na půjčení, měla jsem vlastní, abych vůbec udělala mzdy. Víc a víc si uvědomuji, že jsem udělala chybu ve výběru zaměstnavatele, moje chyba. Práce mě baví, ale to prostředí mě hrozně brzdí. :) :) Proto přemýšlím jak a co změnit a vítám nápady a připomínky od ostatních. Chvilkama jsem i přemýšlela, zda nechci až příliš, že je to třeba jinde stejné …Doufám, že ne. :)
verca123
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26. kvě 2021 20:47:42

Re: práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod ega » pát 01. říj 2021 8:33:20

Ahojky, jsem mzdovka na ŽL už 10 let, z toho polovinu jsem částečně dělala v jedné z firem, které jsem ony mzdy zpracovávala. Ale nešlo to... bylo mi blbé vyřizovat v pracovní době i telefonáty z jiných organizací. Tak teď jsem opravdu sama.
A ano, slyším z okolí hodně "to já bych nemohla, to bych se nepřinutila k práci, pořád bych dělala něco okolo..." Ale záleží na rodinných podmínkách. Určitě bych do toho nešla s malými dětmi. Mám už vysokoškoláky, takže se střídáme ve vaření a mzdový týden nevařím vůbec. A úklid počká. Mám samostatnou místnost a v tom nejhorším mzdovém období vylézám jen na jídlo a procházku po zahradě, když už mám placatou pr...
Na druhou stranu neřeším žádné dovolování se... když chci jít v poledne na masáž, tak jdu. A přístup organizací - zákazníků je určitě jiný než přístup nadřízeného v práci :)
Ale já jsem asi mimořádně zodpovědná, asi někdy až moc, pečlivá až je mi to vyčítáno :) Ale učím se a někdy se to snažím dělat s nadhledem, i když to ve mzdách moc nejde, že?
No a technicky si taky řeším vše sama, za pomoci manžela. Počítače, programy, datovka, elektronický podpis, pojištění, daně...prostě komplet OSVČ, ale to si člověk zvykne. Celkově si myslím, že kdo má svůj vlastní vnitřní motor, tak je to pro něj vhodné - nemít "šéfa". A mám kamarádku, která takto jede taky, takže si můžeme zanadávat spolu :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: práce na ŽL nebo HPP

Příspěvekod verca123 » pát 01. říj 2021 20:01:31

Děkuji za reakci, to jste opravdu dobrá, si to takto nastavit nejen doma, ale vlastně i "vnitřně". Je vidět, že vás práce baví a že do toho dáváte i kus sebe. Já to taky dávám, tedy snažím se, dávat od srdce. My mzdovky jsme stejně zvláštní stvoření. :-) Krásný víkend.
verca123
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26. kvě 2021 20:47:42


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků