Nárok na odstupné?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Nárok na odstupné?

Příspěvekod jitumk » pát 28. srp 2020 9:41:49

Dobrý den, milé radilky,

prosím o pomoc. Jsem si nejistá ohledně odstupného :( . Máme zaměstnankyni, která u nás pracuje na 2 pracovní poměry = učitelka pracovní smlouva na dobu určitou a asistent pedagoga pracovní smlouva na dobu neurčitou. Nyní nastala situace, že ji jako učitelku dále potřebujeme a smlouvu jí prodloužíme, ale jako asistentka musí pro nadbytečnost skončit. Platí zde, že každý pracovní poměr je posuzován odděleně? Má nárok na odstupné, i když u nás vlastně zůstane?

Díky.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Nárok na odstupné?

Příspěvekod refi » pát 28. srp 2020 17:13:55

já si myslím, že nárok na odstupné má. představte si situaci, že mu končí výpovědí pracovní poměr na 90% úvazek a pokračuje se smlouvou v souběžném pracovním poměru sjednaném jen na 10%. odstupné má vynahradit propad příjmů při skončení pracovního poměru a v tomto případě by pokračující smlouva opravdu žádný příjem nenahradila. takže dle mého názoru nárok na odstupné má. trochu jsem ještě gůglila a podpořil to třeba i tento výklad:

http://www.demonia.cz/casopis2014/0914/3.htm
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nárok na odstupné?

Příspěvekod jitumk » ned 30. srp 2020 22:14:46

Super [:} . Díky moc za radu. Taky jsem zkoušela "gůglit", ale nic moc se mi nepovedlo najít. Váš odkaz si hned vytisknu a založím.
Ještě jednou moc díky. :bye:
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků