Plat učitelů v nouzovém stavu

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod pmaja » pon 30. bře 2020 9:27:56

Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Učitelé mají home office a pracují z domu. Měla bych tuto situaci zadat nějakým jiným kódem? Nebo bude zadání stejné jako kdyby "normálně učili ve škole"?
Máme Vemu. Jsme i učiliště a máme na HPP i učitele odborného výcviku, který nyní neprobíhá. Poradí mi někdo, jak bych měla řešit toto?
Dále máme paní na HPP na úklid školy a další paní na DPP a DPČ na úklid budov, které rovněž neprobíhají - děti nejsou ve škole, není po kom uklízet.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod simka » pon 30. bře 2020 16:06:47

Ahojky, tak řešení: 1. 1)učitel - home office tato práce je hodnocena úplně stejně jako když jsou v práci, takže placeno 8 hodin dle rozvrhu. U zkrácených úvazků př: na 0,5 placen 4 hodiny atd. Takže v programu nic neměníš. Snad je to dostačující. Učitelé odborného výcviku. Ty u nás mají také home office a zadávají práci z domova nebo jsou některý den jsou v práci a dělají si přípravy a zakázky. To záleží vše na řediteli. To neznamená, že je zákaz vstupu do školy. To se týká jen žáků. Nesmíme se shlukovat a to u nás není případ. 2) uklízečka na HPP nevidím důvod proč by neměla chodit. Provádí se dezinfekci a jarní úklid. Mytí lavic atd. To by se mi také líbilo u Vás pracovat. My normálně chodíme a uklízečky pracují. Jinak, co se týká dohod DPP a DPČkdyž nechodi neplatit.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod simka » pon 30. bře 2020 16:17:00

Jinak si přečti článek na MŠMT, co se týká otázek ohledně koronaviru. Pokud ředitel nepřiděluje práci je to překážka na straně zaměstnavatele paragraf 208 placeno z průměru náhrad 100%. Toto se netýká dohod konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ). Těch se překážky netýkají.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod pmaja » úte 31. bře 2020 7:52:23

Moc děkuju. Já jsem účetní ve školství teprve měsíc, tak z tohoto sektoru zatím sbírám zkušenosti. Před tím jsem pracovala ve výrobní firmě.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod JanaHask » úte 31. bře 2020 8:46:59

Zdravím,
a jak to řešíte s provozními. Vymýšlíte pro ně náhradní práci? Nebo jsou doma?
A co vychovatelky a učitelky mateřských školek?
Děkuji a přeji pevné zdraví. :)
JanaHask
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 22. kvě 2013 13:53:34

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod simka » úte 31. bře 2020 13:37:04

Ahojky, pokud pro ně nemáte práci nezbývá Vám překážka na straně zaměstnavatele z průměru náhrad. Co je a co není spravedlivé bych nyní neřešila. Mě spíš přijde nespravedlivé, že maminky na OČR berou méně než ti, co jsou doma na sociálních dávkách a neustále se shlukují a neberou ohled na ostatní.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Plat učitelů v nouzovém stavu

Příspěvekod JanaHask » čtv 02. dub 2020 20:21:30

To máte pravdu. Matky na očr by měly dostat více.
Hlavně ať už se začne blýskat na lepší časy a vrátíme se všichni do škol. To je nejdůležitější. :)
JanaHask
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 22. kvě 2013 13:53:34


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků