Uzavření dalšího PP

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » sob 14. bře 2020 18:34:26

Ahojky děvčata, prosím zkušenější o radu. Mám zaměstnankyni za zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou , ale letos se k nám vrací zpět ta původní paní z rodičovské. Je mi jasné, že zástupu končí PP dnem nástupu paní z RD. Jak, ale postupovat, když si tu paní za zástup chceme nechat máme pro ní uplatnění. Mě se jedná o to, zda se ta první smlouva od února 2018 počítá. Jedná o pedagogického pracovníka. Vlastně to bude něco přes 2 roky, co je u nás na zástup . Ta původní paní nastupuje z RD od 1. 8. 2020. Počítám tu původní smlouvu ano či ne? Jak posuzovat PP. Uzavírat PP na dobu určitou ano či ne? Nebo musí být zástupu uzavřen PP na neurčito? Díky Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » úte 31. bře 2020 13:53:32

Ahojky, tak si odpovím sama. Další smlouva bohužel na dobu neurčitou.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod refi » čtv 02. dub 2020 15:20:36

moc mi není jasné, proč na dobu neurčitou. podle toho, co píšete, to bude teprve druhá smlouva nebo je to jinak?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » čtv 02. dub 2020 15:42:01

Ahojky to ano, bude to sice druhá smlouva, ale je to pedagog, který je přeci v úseku 3 let? 1. smlouva činí 2 roky cca 5 měsíců a končí návratem z RD a v případě, že si jí chceme ponechat? Další smlouva bude pokračovat a bude činit na další školní rok a tím bych PŘEKROČILA 3 roky. Jedná se o kvalifikovaného pedagoga. Pokud se pletu napište argumenty. Díky
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » čtv 02. dub 2020 15:51:25

Ahojky u nepedagoga je to jasné 3x 3 roky. Ten zákon, co tenkrát vyšel o pedagogičtích pracovnících je proti ostatním pracovním poměrům bohužel ve výhodě.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod refi » čtv 02. dub 2020 16:03:05

simka píše:Ahojky to ano, bude to sice druhá smlouva, ale je to pedagog, který je přeci v úseku 3 let? 1. smlouva činí 2 roky cca 5 měsíců a končí návratem z RD a v případě, že si jí chceme ponechat? Další smlouva bude pokračovat a bude činit na další školní rok a tím bych PŘEKROČILA 3 roky. Jedná se o kvalifikovaného pedagoga. Pokud se pletu napište argumenty. Díky


já to chápala tak, že tu první smouvu nyní končíte a další nová 2. smlouva bude sepsána od srpna, tedy nový tříletý interval. asi jsem se v tom trochu ztratila.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » čtv 02. dub 2020 20:05:49

Ahojky, omlouvám se již jsem se v tom také ztratila. Počítám, že paragraf 23a odst. 3 nám řiķá, že celkový součet pracovních poměrů nesmí přesáhnout 3 roky. Proto jsem brala, že další smlouva je na dobu neurčitou. A to se týká i zástupů. Výjimka je u zástupů v počtu opakování i délky uzavírání může jich být i vice, ale doba v celkovém součtu nesmí přesáhnout úsek tří let. Pak musí tedy zástup skončit a hledat další zástup a pokud již zástup nepotřebuji a chci si stávajícího zaměstnance nechat bez zástupu uzavírám smlouvu na dobu neurčitou?
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod refi » čtv 02. dub 2020 21:29:36

já to chápu jako max 3 roky jedno sjednání pp na dobu určitou, případné prodloužení se už bere jako druhá smlouva. nicméně není to v součtu 3 roky! viz:

Podmínky sjednání pracovního poměru na dobu určitou
Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami, tedy mezi stejným zaměstnavatel a stejným zaměstnancem, nesmí přesáhnout tři roky ode dne vzniku pracovního poměru.

Opakována může být nejvýše dvakrát. Přičemž za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje i jeho prodloužení. V praxi se již zažil termín „3×a dost“, který znamená, že smlouva na dobu určitou může být sjednána pouze třikrát (jedenkrát poprvé a následně dvě opakování).

Zároveň maximální doba, na kterou mezi stejným zaměstnancem a zaměstnavatelem může být sjednána doba určitá, je 3x na tři roky – tedy devět let.

Může se však stát, že mezi jednotlivými opakováními nastane přetržka. Je-li toto období od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou delší než tři roky, pak se k předchozí době určité nepřihlíží (znovu tedy lze sjednat třikrát dobu určitou).

Na druhou stranu při kratší pauze je nutné k předchozímu zaměstnání přihlížet. Toto ustanovení, spolu s délkou doby určité a dvojím opakováním, brání neomezenému řetězení dob určitých.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » pát 03. dub 2020 17:02:00

Ahojky, díky za vysvětlení.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » čtv 23. črc 2020 22:21:19

Ahojky, pozor na uzavírání smluv u pedagogů. Celková doba nesmí přesáhnout 3 roky v součtu úseků dohromady viz. paragraf 23a odst. 3. Pokud jeden PP je na dva roky a další může být už jen na rok. Pak již doba neurčitá. Výjimku lze využít u zástupů a nekvalifikovaných pracovníků viz. paragraf 39 odst. 4. Tato výjimka musí však být vymezena ve vnitřním předpisem či dohodou schválená odbory.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Uzavření dalšího PP

Příspěvekod simka » pát 24. črc 2020 11:36:08

Ahojky, pravidlo 3 x a dost se vztahuje na zákoník práce a nepedagogické pracovníky a ostatní. Viz. 39 odst. 2 a 3. V odstavci 4 jsou zde výjimky jako např: bližší vymezení, okruh zaměstnanců. Podmínkou je, že to musíte mí uvedeno ve vnitřním předpisu pokud u Vás odbory nepůsobí či dohodou s odbory. Takže tyto výjimky máte např: u zástupů za nemoc či zástup za MD a RD. To záleží na zaměstnavateli, v čem vidí důvody takto uzavírat PP. Pozor zákon o pedagockých pracovnících je nadřazený nad ZP, ale i zde můžeme využít výjimku zákoník práce paragraf 39 odst. 4. Zákonodárce chtěli, aby se s PEDAGOGY uzavíraly smlouvy na dobu minimálně 12 měsíců. Tudíž opakování těchto smluv vyjde dle toho na jaké období uzavřete. Celková doba však nesmí přesáhnout dobu 3 let. Počítají se všechny úseky.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník