Angličan a DPP

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Angličan a DPP

Příspěvekod pmaja » úte 03. bře 2020 19:23:09

Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Nastoupila jsem jako účetní do školy. Jsem tu velice krátce. Ve škole má pár hodin konverzací Angličan. Až doposud si tyto hodiny měsíčně fakturoval. Nyní pan ředitel požaduje, aby se tyto peníze dostaly do mzdových nákladů (zřejmě kvůli přiděleným prostředkům od zřizovatele). Napadla nás tedy možnost sjednání DPP. Vyučující je ale Angličan. Co to pro nás znamená? Jak bychom měli postupovat? Prosím, poradí mi někdo?
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Angličan a DPP

Příspěvekod simka » úte 03. bře 2020 22:51:04

Ahojky, zaměstnání cizinců je trochu administrativně náročnější. Nevím, zda je student a jak to má s pobytem ČR. Na MPSV je více informací. Pokud bude dohoda ve vyšší částce jak 10 000,- Kč je nutné i zvláštní formulář na ZP a SP. Nehledě na to, je potřeba ho před nástupem nahlásit i na úřad práce formulář vyplnit a po ukončení je další část do 8 dnů nahlásit ukončení pracovního poměru. Je dobré se spojit s místním úřadem práce rádi určitě pomohou. Hodně informací najdeš i na internetu. Je potřeba mít povolení k pobytu pokud je to občan mimo EU. Zjisti si informace přímo od něj, jak to má s pobytem v ČR. Někdy si cizinci berou občana v ČR a pak je to jednoduché. Má pak stejná práva jako občan v ČR při zaměstnání. Hodně zdaru.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků