Nástup cizince-zaměstnanecká karta, chybné datum nástupu

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Nástup cizince-zaměstnanecká karta, chybné datum nástupu

Příspěvekod LenaV » čtv 18. dub 2019 20:52:29

Zdravím všechny, zkouším zda se tu nenajde účetní nebo personalistka, která rozumí zaměstnávání cizinců na zaměstnanecké karty…stala se mi taková věc, že jsme nabídli v rodinné firmě místo 2 lidem, Ukrajincům, byli v ČR na zam. kartu, pracovali jinde, řádně ukončili pracovní poměr a požádali osobně na MVČR o změnu zaměstnavatele. Jeden hned dostal termín, měl přijít za asi 2 týdny a hned mu vystavili novou kartu s novým pobytem a bylo mu sděleno, že je vše v pořádku a může začít pracovat. Druhý měl ještě doložit jeden dokument-podepsané ukončení prac. poměru, nestačilo potvrzení dodejkou z pošty o odeslání. Takže řízení se mu posunulo, termín nedostal a čeká až mu přijde poštou výzva s termínem.

Toho prvního jsem v den vydání karty nahlásila na ÚP, hned i na VZP a sociálce, týden již chodí normálně do práce…NICMÉNĚ dnes mu přišel oficiální dopis s rozhodnutím. Datum rozhodnutí je VČERA a tedy jsem ho všude přihlásila o několik dní dříve. Bojím se, aby z toho nebyl nějaký malér, že začal o těch pár dní dříve, ale úřednice mu vyloženě řekla po vystavení karty, že vše v pořádku a může nastoupit do práce.

Ten druhý stále nenastoupil… čeká na dopis, ještě to není 60 dní od dodání všech podkladů a kartu má stále tu původní s původní adresou ubytovny předchozího zaměstnavatele. Už na začátku mě zarazila odlišnost postupu, oba měli shodného původního zaměstnavatele a doložil zcela totožné podklady…ale byla jsem ráda, že alespoň jeden prošel přes úředníky bez větších průtahů.

Budu moc ráda za radu, praktickou zkušenost…předem moc a moc děkuji.

Přemýšlím co dělat, jestli na VZP a sociálce ještě podat změnu data nástupu nebo jen na ÚP ohlásit datum nástupu pozdější…ale zase na druhou stranu se bojím, že třeba jen na chybu zbytečně upozorním…případně to prostě nechat být. Chtěla jsem ho rychle přihlásit, aby byla splněna povinnost a naopak jsem to spíš zřejmě podělala :cry: :cry: :cry:
LenaV
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. dub 2019 20:45:12

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků