Nespravedlivě nastavené mzdy a co s tím?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Nespravedlivě nastavené mzdy a co s tím?

Příspěvekod pmaja » úte 23. říj 2018 20:03:35

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor. Pracuji jako mzdová účetní cca 8 let v jedné firmě. Od doby, co k nám nastoupil nový personální se to u nás nějak "sype". Jde o to, že zvýhodňuje nové zaměstnance, kterým dává nástupní mzdy, které jsou na stejné úrovni jako u stávajících zaměstnanců a mnohdy jsou dokonce vyšší. Argumentuje tím, že situace na trhu práce je špatná a že by za menší peníze nikoho nesehnal. Jenže nám začínají utíkat "staří" zaměstnanci a jednak se u nás teď řeší únik mzdových dat a hledá se viník. Prostě ty stávající zaměstnanci se nějak dozvěděli, že mají stejnou mzdu jako nový kolega, rozčílili se a dali výpověď. Stává se např., že nastoupí středoškolák a dostane vyšší mzdu jak jeho kolega, který má vysokoškolské vzdělání a pracuje u nás 10 let. Z úniků informací o mzdách jsem podezřelá já, ale já opravdu tyto údaje nikomu neposkytuju. Vše mám zamčené, zaheslované. Jenže nadřízení samozřejmě znají výši mzdy svých podřízených a když ta mzda je stejná nebo dokonce vyšší, tak je možné že si někde "uleví".

Co s tím?
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron