HPP+DPP - povinné odvody

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

HPP+DPP - povinné odvody

Příspěvekod Vojtkoj » pon 04. zář 2017 12:59:16

Ahoj holky,
od 1. 1. máme zaměstnankyni na hlavní pracovní poměr s kráceným úvazkem. Má podepsané prohlášení poplatníka.
U stejného zaměstnavatele ještě k 1. 8. 2017 podepsala dohodou o provedení práce a na tuto dohodu odpracovala 38 hodin (90 Kč/hod). Hrubého tedy 3.420,- Kč.
Chci se s vámi poradit jak vyplatit mzdu.
Vůbec nevím jak to bude s odvody zdravotního a sociálního pojištění a daní.
Myslím, že zdravotní a sociální do 10.000,- Kč výdělku neřeším, ale co s tou daní?
Můžete mi s tím prosím poradit?

Mnohokrát děkuji.
Jitka
Vojtkoj
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25. bře 2016 11:00:26

Re: HPP+DPP - povinné odvody

Příspěvekod witty » pon 04. zář 2017 13:49:39

U DPP do 10 tisíc pojištění není.
U příjmu z pracovního poměru spočítáte pojistné klasicky (při nižší než min. mzdě z PP dopočítáte ZP do minimální mzdy).
Daňový základ je součet superhrubé z pracovního poměru a hrubé (protože nejsou odvody, tak je to vlastně i superhrubá) z DPP.
Vypočtená zálohová daň se sníží o slevu na dani, zbytek srazíte, pokud bude co srazit.
Když má zaměstnanec podepsané prohlášení, jedná se vždy o zálohovou daň.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: HPP+DPP - povinné odvody

Příspěvekod Vojtkoj » pon 04. zář 2017 14:00:45

Pracuji v Pohodě a vypadá to, že budu muset vytvořit nového zaměstnance, zaměstnaného na DPP. Pak se mi to vše počítá zvlášť - daň z hlavního poměru i z DPP.
Z DPP když nemám zatrhnuto, že podepsala prohlášení, se strhne i daň. Je to takto OK?
S hlavním pracovním poměrem problém nemám, jen to neumím do programu naťukat pod jedním zaměstnancem, ale pod dvouma.
Vojtkoj
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25. bře 2016 11:00:26

Re: HPP+DPP - povinné odvody

Příspěvekod witty » pon 04. zář 2017 14:52:24

Já v Pohodě nedělám, třeba se ozve někdo zkušenější, ale známá - bývalá "Pohodářka" mi říkala, že to bude muset být na dvě osobní čísla, která se nějak propojí kvůli daním. Daňový základ u jednoho zaměstnance je úhrn všech příjmů, nelze ho dělit.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků