Jmenování do funkce výchovného poradce

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Jmenování do funkce výchovného poradce

Příspěvekod evik65 » úte 29. srp 2017 17:06:49

Zdravím a chtěla bych poprosit, zda má někdo zkušenosti s jmenováním výchovného poradce. Naše dosavadní výchovná poradkyně jde po několika desítkách let strávených v této funkci do důchodu. Když jsem se jí dívala do osobní dokumentace, jak je řešena tato pracovní pozice, tak jsem tam nic nenašla. Jen od jistého data začala mít na platovém výměru uvedenou funkci VP. Od září budeme mít tedy novou VP, kterou bude jedna z učitelek. Ředitelka přišla s tím, že do této funkce má být jmenována a já nevím, jak má vypadat doklad o jmenování (jmenovací listina). Mohl by mi někdo, prosím, poskytnout vzor této listiny? Byla bych moc vděčná, děkuji.
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: Jmenování do funkce výchovného poradce

Příspěvekod witty » stř 30. srp 2017 8:50:08

No nevím, jmenování podle mě připadá v úvahu u nějaké vedoucí funkce.
U nás zrovna nedávno taky byla snaha o "jmenování preventisty patologických jevů", ale podařilo se mi vedení školy přesvědčit, že v takovém případě nejde o jmenování, spíš o pověření nebo dohodu. Bývalý preventista také ve spisu neměl o výkonu této činnosti ani zmínku. Jen částku v osobním příplatku.

viz zde:
http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB016
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Jmenování do funkce výchovného poradce

Příspěvekod evik65 » stř 30. srp 2017 11:30:20

Děkuji, já bych to taky tak viděla, ale šéfová trvá na svém a nechci být s ní ve sporu. Nikde na internetu to není k nalezení. Taky bych to viděla spíš na pověření, podobně jako u učitelky, která dělá navíc ke svému úvazku něco jako "ajťáka" a má za to specializační příplatek.
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: Jmenování do funkce výchovného poradce

Příspěvekod witty » stř 30. srp 2017 13:16:27

Se šéfy je někdy potíž.... co třeba změna pracovní smlouvy z učitelky na učitelku-vých. poradce, změna popisu práce... to by se dalo. Ale jmenovačka...
Nebo se ředitelky dotázat na základě jakého paragrafu a odstavce ZP to jmenování bude... (v § 33 nic podobného našemu případu nevidím, jen ředitele a ved. organizačního útvaru).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků