organizační schéma - pavouk

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

organizační schéma - pavouk

Příspěvekod Lauralabra » stř 14. dub 2021 10:41:09

Dobrý den, milé radilky.

Dovoluji si Vás oslovit se záležitostí, u které si myslím, že paní ředitelka udělala chybu.

Jsme škola, která má 5 nepedagogických pracovníků. /provozní účetní, mzdová účetní, školník a 2 uklízečky./

Podle "pavouka" - organizačního schématu organizace, spadá všech 5 pracovníků pod ředitelku. To je v pořádku. Ona, ale udělala změnu, a škola má nyní 3 stupně řízení.

Jmenovala jednu z uklízeček , správkyní budov a dala ji příplatek za vedení. Tato uklízečka je ale vedená v 2.platové třídě a podle pavouka nyní pod ní spadá 2.uklízečka a školník. A ten je ve 4.platové třídě.

Podle mě je to chybně - uklízečka nesmí řídit člověka, který je ve vyšší třídě, než ona.

Já bych to udělala tak, že bych uklízečce dala částečný úvazek na správce budovy - s příplatkem za vedení, kdy by byla min. ve 4.platové třídě, jako školník.

A větší část úvazku by byla uklízečkou. Poměr 30hod. úklid a 10hod.správce.

Mohly bysme mi, prosím, poradit, zda to chápu dobře, nebo se o to nemám starat a nechat to na paní ředitelce, která nese odpovědnost? Bojím se, že by pří kontrole, případná chyba padla na mojí hlavu.

Moc Vám děkuji za případnou odpověď.
Lenka
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: organizační schéma - pavouk

Příspěvekod refi » čtv 15. dub 2021 14:10:07

zkusila jsem hledat, jestli je někde zakázáno, aby někdo s nižší platovou třídou vedl někoho s vyšší platovou třídou. nemáte na to nějaký odkaz? v praxi to tak sice je, že někdo s vyšší třídou vede ty s nižší, ale nikdy jsem asi neviděla toto jako povinnost, spíše logický postup v praxi.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: organizační schéma - pavouk

Příspěvekod Lauralabra » čtv 15. dub 2021 14:36:27

V časopisu Řízení školy č.4 /dubnové číslo/ je psáno:
Vedoucí zaměstnanci -/§123, odst.3 a 136 odst.3 ZP/
Vedoucí zaměstnanci jsou zařazeni do plat.třídy podle nejnáročnější práce, jejiž výkon řídí, nebo, které sami vykonávají. Vedoucí zaměstnanec tedy nemůže být zařazen do plat.třídy nižší, než některý ze zaměstnanců, které řídí. Může však být zařazen do plat.třídy vyšší, a to pokud koná práce odpovídající vyšší platové třídě, než jemu podřízení zaměstnanci. Postup pro zařazení vedoucího pracovníka do platové třídy podle náročnosti práce, již sám vykonává, je stejný jako u řadového zaměstnance.
Napsal to Mgr.Martin Kaplán, právník ČMOS PŠ.

Od včera to řeším... :?
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: organizační schéma - pavouk

Příspěvekod refi » čtv 15. dub 2021 15:20:49

pokud chce paní ředitelka více stupňů řízení, řekla bych, že k tomu má své osobní důvody, nicméně pokud tedy školník nevede uklízečky, ale naopak, tak se prostě musí postavit na hlavu asi vše i tak, jak jste napsala. Jinak si to nedovedu představit. Pokud ale bude mít úvazek na správce budov, tak to znamená, že povede i sebe v té původní smlouvě, kde je uklízečka?
A paní ředitelce jste to všechno říkala? Asi by měl být i její zájem neporušovat zákony.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: organizační schéma - pavouk

Příspěvekod Lauralabra » čtv 15. dub 2021 16:40:42

Ještě jsem ji to neřekla. Souvislosti mi došly včera, po přečtení toho článku .
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků