Úmrtí zaměstnance

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Úmrtí zaměstnance

Příspěvekod EVLOK » čtv 01. říj 2020 10:43:19

Hezký den milé radilky,
neřešila některá z vás úmrtí zaměstnance? Naše zaměstnankyně po delší nemocenské bohužel zemřela. Zatím nemám ani ukončení nemocenské od sociálky, ani potvrzení od lékaře o úmrtí. Pouze parte s datumem úmrtí. Musím jí proplatit nevyčerpanou dovolenou a jelikož neměla ani manžela, ani děti, ani rodiče, stává se to předmětem dědictví. Můžu poslat ty peníze na její účet nebo deponovat na účet zaměstnavatele? Paní notářka se prý ozve za cca měsíc.
Děkuji za případnou odpověď.
EVLOK
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. úno 2011 23:19:07

Re: Úmrtí zaměstnance

Příspěvekod refi » čtv 01. říj 2020 11:10:36

hezký den, měli jsme podobný případ, ale brali jsme to tak, že nemáme právo zadržet peníze zemřelého zaměstnance, když nám k tomu nikdo nedal pokyn. takže zasláno na účet s běžnou výplatou (ve vašem případě asi jen ta dovolená), ukončení v programu a zaslání ELDP s kódem 03. jsou to velice smutné chvíle, tak vám přeji, ať vše zvládnete a už to nikdy řešit nemusíte.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Úmrtí zaměstnance

Příspěvekod witty » čtv 01. říj 2020 12:50:08

Já jsem toto bohužel řešila v práci několikrát, naposled před 2 roky. Taky pán bez dětí a bližší rodiny. Poslední výplatu jsme převedli na jeho účet i s proplacenou dovolenou.
Při telefonátu s notářkou se mě tato ptala, zda nevím, jestli měl zemřelý penzijko, pojistky, stavebko, nějaké další účty, auto, byt... že by jí to hodně pomohlo. Tenkrát mě to docela překvapilo, myslela jsem si naivně, že v takových případech notář najde podle rodného čísla všechny tyto údaje v nějaké databázi, katastru nebo já nevím kde, ale ve skutečnosti musí kontaktovat bankovní domy, pojišťovny atd. s dotazem, zda u nich neměl tento člověk nějaké smlouvy, peníze.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Úmrtí zaměstnance

Příspěvekod EVLOK » čtv 01. říj 2020 13:11:21

Děkuji za odpovědi,
řeším tuto situaci úplně poprvé. Není to opravdu nic příjemného, ale vyřešit se to prostě musí. Čekám stále na ukončení nemocenské, na sociálce mi paní říkala, že jim ještě nedošlo potvrzení o ukončení nemocenské (už je to od úmrtí týden) a prý jim to hospic posílal poštou (což nechápu, když měla neschopenku vydanou elektronicky a všechny potvrzení z nemocnic chodily elektronicky). Jakmile to budu mít, tak poslední výplatu (nevyčerpanou dovolenou) odešlu na její účet. Paní notářce to pak sdělím, až bude volat.
Moc děkuji za rady a přeji pokud možno klidný a zdravý podzim.
EVLOK
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. úno 2011 23:19:07


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků