zdroj financování platu kuchařky

zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod Aninka » čtv 30. led 2014 13:16:07

Dobrý den, vkládám dotaz ještě jednou a moc prosím, zda s tím někdo máte zkušenosti. Moc bych chtěla požádat o pomoc. Jsme MŠ se ŠJ, ve zřizovací listině máme jako hlavní činnost vaření obědů i pro ZŠ. Jak je to se mzdou kuchařky? Lze i za vaření pro zaměstnance MŠ i ZŠ hradit její výplatu z krajských peněz 33353, když jde o naši hlavní činnost? Nebo za vaření pro učitele ZŠ (kteří oběd platí včetně režie) nesmím ze státních peněz hradit? A za vaření pro učitele MŠ, kteří hradí pouze cenu potravin? Kde jsou tato pravidla stanovena? Mám hrůzu z toho, že jsem nepřevedla část prostředků z platu kuchařky ze státních peněz na peníze na provoz (dle výkonů obědů pro zaměstnance), přestože nedošlo k překročení závazných ukazatelů ani v počtu zaměstnanců, ani ve výši prostředků na platy. Pokud jsem tak měla učinit, neměla bych tím pádem vyčerpané státní peníze....
Moc děkuji za odpověď
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod Aninka » pát 14. úno 2014 9:52:59

opravdu s tím nikdo nemáte zkušenost? Moooc prosím o pomoc. Nebo alespoň kam bych se mohla obrátit.
moc děkuji
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod eliska » úte 18. úno 2014 9:23:10

Správně by vaření pro zaměstnance ZŠ mělo být v doplňkové činnosti, i když mají zřejmě stejného zřizovatele jako Vy. Měli by tedy platit plnou cenu, tj. včetně mzdových nákladů. Do výkazu ŠJ k 31.10. se píší stavy pouze stravujících se žáků, žádní zaměstnanci. Kde potom vezmete na mzdy a úvazek kuchařky, která vaří pro učitele ZŠ? My máme stravování zaměstnanců jiných školských zařízení v doplňkové činnosti, i když je zřizovatel stejný. Takto to platí již několik let. Dříve jsme je také stravovali v rámci hlavní činnosti a na mzdy kuchařek jsme čerpali ze státních peněz (UZ 33353).
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod ave » úte 18. úno 2014 10:57:18

A já naopak si myslím, že vaření pro zaměstnance by mělo být v činnosti hlavní, úvazky kuchařek pro zaměstnance jsou již zohledněny při vykazování počtu dětí ve statistice a podle toho se také odvíjí jejich mzdy. Zjišťovala jsem toto na Krajském úřadě. Používám někdy stránky pouctuje a tam jsem k tomu našla tohle : Dále je potřeba upozornit na znění vyhlášky č. 84/2005 Sb. (závodní stravování u PO USC) - konkrétně § 3, kde je předpokládáno, že náklady na stravování zaměstnanců hrazené organizací jsou nákladem činnosti hlavní. Logicky by se mělo potom jednat o celou činnost (tedy veškeré výnosy a náklady stravování zaměstnanců by mělo být podle tohoto v činnosti hlavní).
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod Barusa » úte 18. úno 2014 11:25:10

Máme také v hlavní činnosti, mzdu kuchařky pro zaměstnance platíme z provozních peněz ne ze státního rozpočtu
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod Aninka » úte 18. úno 2014 11:54:12

Moc děkuji za názory. Ano, zaměstnance ZŠ (jiných školských PO) bych možná chápala hradit z provozních peněz, přestože máme stejného zřizovatele a máme to ve ZL uvedeno jako činnost hlavní. Ale plat kuchařky pro stravování vlastních zaměstnanců tedy hradíte ze státních peněz, Eliško?
Já si myslím, jako Ave, že stravování vlastních zaměstnanců je činnost hlavní, tedy ze státních peněz. Vy máte, Ave, tedy také kuchařku celou ze státních peněz? Tedy i za obědy pro vlastní zaměstnance? Ještě jednou moc děkuji za rady a názory.
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod ave » úte 18. úno 2014 12:28:27

Ano kuchařky máme rozdělené úvazkově ze státních peněz - tam jsou za děti a za zaměstnance a potom nějaký menší úvazek z doplňkové činnosti, z cizích strávníků. Dohromady jim to dává celý úvazek. Možná někdo bude nesouhlasit, ale pokud zřizovatel nedovolí platit kuchařky z jeho peněz, tak za zaměstnance a děti musí být placeny ze státních. Ale toto platí pro vaření pro naše zaměstnance. Teď čtu pořádně Váš příspěvek /čtení s porozuměním :-D / a pokud učitelé ZŠ nejsou Vašimi zaměstnanci, tak by rozhodně neměla být kuchařka placena ze státních peněz z Vaší hromádky, ale pokud tuto činnost máte v hlavní činnosti ve zřizovačce tak bych ji asi platila po dohodě se zřizovatelem z obecních. Snad už Vaši situaci chápu správně a moc jsem Vás nezamotala :(
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod Aninka » úte 18. úno 2014 14:33:14

Takže když to shrnu - jsme MŠ. Naši zaměstnanci (MŠ) ze státního, zaměstnanci ZŠ z obecního. Říkám to dobře? Moc děkuji
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod ave » úte 18. úno 2014 14:40:51

Ano, tak si myslím, že by to mělo být správně.
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod eliska » úte 18. úno 2014 15:04:15

Pro ave: zaměstnance jiných školských organizací máme v doplňkové činnosti. Náš zřizovatel Olomoucký kraj je nám dal ve zřizovací listině do doplňkové činnosti a nikoho se neptal. Mají to tak všechny PO Olomouckého kraje. Možná v jiných krajích je to jinak. Nebyl by to první rozdíl mezi kraji.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: zdroj financování platu kuchařky

Příspěvekod ave » stř 19. úno 2014 12:43:02

My jsme zlínský a zřizovatel je obec. Co bych já za to dala, kdyby nám byly alespoň občas dány nějaké jasné pokyny nebo doporučení, u nás je to tak, že co si sama nezjistíš, tak to nevíš. Ale věřím, že záleží na zřizovateli, co Vám dá do zřizovací listiny, vycházela jsem z toho jak Aninka píše, že mají toto vaření pro ZŠ v hlavní činnosti.
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko


Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků