UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod marlenka » pát 21. led 2011 20:02:30

Zdravím všechny radilky a prosím o radu. Dostali jsme dopis od zřizovatele, že bude nové UZ na mzdy pedagogů (tedy mimo přímých nákladů). Vzhledem k tomu, že náš zpracovatel mezd neumí ve mzdových sestavách rozlišit žádná UZ a dokonce ani vedlejší a hlavní činnost, máme vždycky velký problém sestavit výkaz P1 04. Zkrátka má všechno v "jednom pytli". Tvrdí, že to jinak nejde, ale já už po zkušenostech mu nevěřím. Pracuje ve Vemě. Proto se nyní ptám těch z Vás, kteří ve Vemě umíte pracovat: 1) Je možné nastavit nějakým způsobem, aby vyjížděly mzdy ve mzdových sestavách rozděleny podle UZ? 2) Je možné ve mzdových sestavách rozdělovat mzdy na hlavní a doplňkovou činnost? Mně se zdají tyhle otázky přímo stupidní a věřím, že to lze, ale chci mít jistotu. Děkuji Vám za radu.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rozdílová tabulka vložena na straně 2
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » pát 21. led 2011 23:42:26

marlenko, když slyším, že něco ve vemě nejde, tak je to z 99% nesmysl. lépe řečeno lenost, neochota se učit nebo jen přečíst návod, zeptat se, poradit atd. vema má velmi dobře zpracován systém řešení chyb nebo případné pomoci, nikdy se mi nestalo, že by můj dotaz či problém zůstal viset ve vzduchu a nedořešen.
ale konkrétně k vašemu dotazu. rozlišit náklady na hlavní a doplňkovou činnost je to nejmenší a patří v nastavení vemy k těm jednodušším úkonům, takže se nenechte opíjet rohlíkem a na zpracovatele přitlačte, případně snižte sazbu za zpracování, protože za něj pak děláte práci, když to musíte pitvat do rozúčtování a statistik.
s tím novým uz na zvýšení platů pedagogů jsme byli dnes už taky seznámeni, nicméně stále čekám na nějaký pokyn, jak to budou chtít vykazovat a potom začnu uvažovat, jak se s tím ve vemě vypořádat. když nám dávali na loňské rozvojové programy pro pedagogy a nepedagogy, tak ta pravidla nebyla jednotná a myslím, že nakonec si to opravdu většina z nás vedla někde v excelu než aby si tím "rozhasil" nastavení vemy. takže budu zjišťovat, jakým způsobem se to bude rozpouštět do nákladů a když na nic nepřijdu, budu kontaktovat call centrum vemy. to může udělat každá/ý z nás, i váš zpracovatel mezd :-)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod marlenka » ned 23. led 2011 18:52:38

Refi, moc děkuji. Myslela jsem si to, ale chtěla jsem mít jistotu. Moc prosím, až něco zjistíte, dejte vědět.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod hanica » pon 24. led 2011 10:02:12

My jsme dostali od našeho zřizovatele rozdílovou tabulku, kde si budeme sami počítat, co je hrazeno z jakého ÚZ.
hanica
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. kvě 2010 8:25:58

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Terina » pon 24. led 2011 20:53:45

Jak si to budete sami počítat? Nějak si to nedovedu představit. Můžete říct víc? My zatím nejsme informováni.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod hanica » úte 25. led 2011 9:38:50

ještě jsem o tom nepřemýšlela. Když mi napíšete adresu, informaci s tabulkou přepošlu. Nějak mi to sem do přílohy nešlo vložit :?
hanica
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. kvě 2010 8:25:58

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Barusa » úte 25. led 2011 10:14:23

Mohla byste mi také přeposlat tu tabulku, také přemýšlím o tom jak to letos vyřeším. Z kterého jste kraje?

Email: 225ma@seznam.cz

Moc díky
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Terina » úte 25. led 2011 10:22:40

hanica píše:ještě jsem o tom nepřemýšlela. Když mi napíšete adresu, informaci s tabulkou přepošlu. Nějak mi to sem do přílohy nešlo vložit :?



Děkuji za nabídku, ale tabulku jsem dnes v mailu dostala od zřizovatele také. Vůbec z ní ale nejsem chytrá. Dostali jsme i závazný ukazatel na platy pro toto UZ 33027, ale jsou u toho i odvody. Jde mi z toho hlava kolem. Jak to budete dělat v praxi? To ty odvody musí vykazovat mzdové sestavy také zvlášť? Nebo to budete nějak počítat? Sotva se v tom školství začínám trochu orientovat, zase taková pecka. To už asi budu dělat i noční.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod hanica » úte 25. led 2011 14:54:49

Pochybuju, že mzdové sestavy budou něco rozdělovat podle různých ÚZ, takže předpokládám ruční počítání |:-(|
hanica
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 28. kvě 2010 8:25:58

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod marmart » úte 25. led 2011 16:04:29

Z ÚZ 33027 mi také vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Zatím moc info od KÚ není. To, že si to budeme muset počítat sami je samozřejmostí, takže další excelová tabulka! Jen zatím dost dobře nechápu systém, jak si to představují, hlavně se zúčtováním. Proč to prostě nedali do rozpočtu ale účelově vázáno? Zase další peníze, které jsou získány odněkud a my, aby jsme se z toho pominuli. Doufám, že se kraj k tomu ještě více specificky vyjádří. Zatím na to ale nemám, vzhledem k závěrkám, moc myšlenky, takže to nechávám být a až bude čas, budu řešit (nejspíš telefonátem na KÚ). :x
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod DanaS » úte 25. led 2011 18:52:50

Prosila bych taky tabulku jestli máte možnost(sdanuse@seznam.cz). Taky se chystám zavolat na kraj, protože jsem si myslela, že dostaneme v UZ peníze na rozdíl co nám udělalo nové zařazení kantorů(cp splňují potřebná vzdělání), ale to jsem se nějak spletla. Uz jsem měla v exelu původní zařazení, nové zařazení a rozdíl(jsem si myslela, že za rok dá částku + odvody), kterou máme danou UZ 33027, ale zatím jsme dostali o téměř šedesát tisíc méně takže v tom jsem vedle. Taky by mne zajímalo jak budou zvlášt vedeni nepedagogové taky se mluvilo, že bude zvlášt UZ nemáte někdo více info. díky a pohodové dny(to ted asi nejde v tom frmolu)
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod marlenka » úte 25. led 2011 19:37:52

Děvčata, promiňte, že jsem tak natvrdlá, ale jak to plánujete ručně počítat? To jako vám vyjede ve mzdové sestavě nějaké číslo a vy si budete ručně dělit, kolik % je SZ za pracovníka a kolik za organizaci z přímých nákladů a kolik z toho druhého (případně ještě třetí pro nepedagogy), kolik % z každého UZ dělá ZP za pracovníka a kolik za organizaci, kolik přídělu do FKSP je ze kterého apod.? Neděste mě prosím, už takhle nespím. V r. 2010 nám třeba zbylo spousta peněz z odvodů od přímých nákladů, použila jsem to na pomůcky, to budu stejně postupovat ve trojím provedení různých UZ??? To snad chtějí na ministerstvu, abychom se všechny zbláznily. :gmad:
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod hanna » stř 26. led 2011 11:05:33

Marlenko, asi ano a za základní plat - alespoň u nás. Jste na tom některá líp? U nás jsme všichni neped. s osobním od 1.1.2011 na nule. Je to binec. Sedíme tu od nevidím do nevidím a přesčas. přípl. taky nevidíme. To nikoho nezajímá. Udělat práci a nikoho to nezajímá kdy. To hold u pedagogů je to jiné. Každý "přesčas" vykázaný a řádně zaplacený. Nezávidím, jen mě to pěkně štve - ta nespravedlivost v celé té slavné platové soustavě. Copak my jsme nějací "úředníci" ve státní správě? Pokud vím, tak jsme účetní, ekonomové - jasně daná ekonomická profese - v přísp.org., ne "úředník", který dělá různorodné činnosti podle typu organizace - většinou někde u ÚSC, ale v PO? A u těch ÚSC snad nikde nešli zaměstnanci s platovým výměrem dolů. Snížení se řeší menšími odměnami v průběhu roku. Dobrý, že? Tak a konec sebelitování - frčím dodělat "plaťáky".
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod zu2008 » stř 26. led 2011 11:53:21

mohu taky poprosit některou z radilek o tabulku na javaja.31@seznam.cz mám jen kusé informace a minimální představu
jak postupovat - holt co si člověk nazařídí a nesežene sám , tak nemá

moc děkuji

Zu
zu2008
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:47:13

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Aluska » stř 26. led 2011 13:49:39

Mohu také poprosit o tabulku na adresu aluskavo@gmail.com? Děkuji
Aluska
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát 23. říj 2009 6:35:32

Další

Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník