UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod L. F. » čtv 15. zář 2011 14:05:37

Já tabulky posílala v úterý, do dnešního dne se nikdo nevyjádřil a to je chtějí mít zítra v písemné podobě na kraji.Piplačka to byla hrozná, hlavně s přepočítáváním platových stupňů a tříd a to téměř každý má letos platový postup. Úsporu jsme měli nulovou, protože marodila jenom jedna učitelka, bylo za ní suplováno kvalifikovaným pedagogem,takže vykazujeme nulu.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Pralina » pát 16. zář 2011 9:02:01

Dobré ráno všem, jsem z těch tabulek trochu jelen, po přečtení diskuze zde zejména z tabulky č. 3. Já jsem spočítala úsporu tak, že jsem prostě vzala neschopenky, očr, neplacená volna a OPP a spočítala kolik to dělá u jednotlivých učitelů. Žádné přespočetné hodiny jsem k tomu neodečítala. Bylo mi řečeno vedením, že to ani nejde pořádně zjistit. Jedna mladá učitelka, která měla plný úvazek odešla na mateřskou v dubnu a za ní jsme měli kantorky na DPČ, takže u ní mi vyšla největší úspora. Celkem mi to dělá asi 15 tis. Včera už jsem tabulky odeslala, ale teď teda vůbec nevím, zda je to dobře. :? Kdo tohle vymyslel, to byl fakt borec!! :x :evil: :cry:
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » pát 16. zář 2011 10:25:18

k tabulce č. 3:
když jsme kdysi na začátku dostali pokyny s tabulkou, jak sledovat čerpání tohoto paskvilu, tak tam bylo mimo jiné v příkladu uvedeno, že máme u učitele, který má nadúvazek, vykazovat tyto hodiny v přepočtu na úvazek, tzn. že ten člověk by tam měl mít měsíčně více než jen rozdíl mezi 12/10 a 01/11. zároveň nám radili, jak sledovat nemocnost a krátit tím toto čerpání. přiznám se, že jsem v této "nemocenské" tabulce sledovala pouze nemocnost , ale nadúvazkové hodiny, které vznikaly (nejen) zástupy za nemoc, jsem tam nedopočítávala. kdybych to tak dělala, měla bych dnes přesné číslo do tabulky č. 3.
ale přepočítávat zpětně už to určitě nebudu, zástupy jsme měli vždy kvalifikovanými pedagogy a tak veškerou úsporu za nemoc nuluji, doúčtuji do čerpání 33027 a v tabulce č. 3 také nulu uvádím.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Terina » úte 20. zář 2011 19:10:12

Nám řekli na kraji, že z přesčasových hodin nesmíme toto UZ počítat vůbec. Informace se liší kraj od kraje... Je v tom neuvěřitelný chaos, ostatně jako ve všem, co vymyslí na MŠMT. :evil:
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » stř 21. zář 2011 11:11:20

ale přitom to má teri logiku, navýšení platu se přece projeví i v platu za přesčas ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Bobina » pon 26. zář 2011 14:52:39

Mám technický dotaz. V Kevisu byla navíc přidaná tabulka "pedagogové bez VŠ vzdělání", že by do tohoto ÚZ přidali peníze i pro tyto pedagogy? A znamená to tedy, že máme vykazovat čerpání mzdových prostředků (rozdíl mezi starou a novou tabulkou) i u těchto "nevzdělaných" pedagogů? A vlastně od jakého datumu? Spousta otázek a co s tím? :lol:
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Hanka24 » pon 26. zář 2011 21:21:32

Jen pro zajímavost..dostali jsme v tomto rozvojovém programu á 4000Kč / měsíc ..... když jsem si udělala rozdílovou tabulku kvalif X nekvalif...měsíční částka k čerpání byla 3200...vedla jsem si k tomu ještě tabulku v případě kdy měli přesčasy abychom čerpání využili na 1OO % ale chtě nechtě nám vznikla stejně úspora a tak jsem to poslala na kraj....včera mi paní volala, jestli jsme opravdu tolik ušetřili za nemoc...já ji odpověděla, že to nebylo jen za nemoc...ale také za to, že měsíční příspěvek byl řádově o á 8OO kč měsíčně vyšší než mohu skutečně na základě tarifů kval.X nekval.vykázat..ona na to, že ale chtějí jen úspory za nemoc....a že je škoda, abychom ty peníze vraceli, když už jsme je jednou dostali....CHCEME JEN ÚSPORU ZA NEMOC....myslela jsem, že spadnu pod stůl...tak jsem poslala email...abych tedy měla písemnou odpověď jak mám tedy vykázat čerpání peněz "navíc" ...odpovědi písemné jsem se samozřejmě nedočkala..pouze tel. a to jen přes paní ředitelku/máme podvojnou linku a já zrovna nebyla v kanceláři/...a opět "chceme pouze úsporu za nemoc"....a co s ostatními penězi??? TÍM JSME SE JEŠTĚ NEZABÝVALI...aneb samy nevíme.... Co na to říci?? Jaké máte zkušenosti vy?
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Bobina » úte 27. zář 2011 8:32:18

Písemné odpovědi na písemný dotaz se nikdy z našeho kraje nedočkám. Pokud napíši, odpoví mi telefonicky, když požaduji písemnou odpověď, abych si mohla toto založit pro pozdější potřebu, řekli mi, že mi to písemně nedají, co kdyby to bylo "špatně". To se mi stalo nyní u Kevisu, kdy jsem chtěla poradit, jak přepočítat úvazek, pokud mi pedagogové nastoupili 24.8.2011. Paní mi stále jen opakovala, že tento rozvojový program počítá s celými měsíci, i v pomůcce ke kevisu je, že pan XY skončil PP k 31.10.2011, krásný "modelový " příklad, ale že pan XY může skončit třeba také 5. nebo 10.10. 2011, s tím už nikdo nepočítal. Stále jsem dotírala, ať mi tedy poradí jak, a říkali stále dokola, že program počítá s celými měsíci a ať si poradíme sami. Šla jsem za ředitelem a ten rozhodl, že budeme brát jako kdyby u nás byli celý srpen, když nejsou schopni poradit. Zapsala jsem si datum a hodinu telefonátu s krajem, s kým jsem mluvila a co mi řekli. Pokud přijde kontrola, metodiku žádnou náš kraj nevydal, tak ať to napadnou. Tak jsem si ulevila, ale stále nevím, co s těmi pedagogy bez VŠ vzdělání , budou na ně (na rozdíly) také peníze nebo ne, od kdy si to mám vést v tabulce, poraďte prosím. Děkuji. :?
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod marlenka » pát 14. říj 2011 14:09:06

Bobino, nejste náhodou z Olom. kraje? Mám stejné zkušenosti s pracovníky OŠMT. I když napíšu dotaz, odpoví jen telefonicky, nikdy jsem se nedočkala žádného písemného vyjádření. Na MŠMT nás odkázali na zřizovatele, že prý obdrželi JASNOU metodiku, zřizovatel se tomu vysmál... a odmítl podat písemné vyjádření. Prostě na MŠMT někdo vymyslel nesmysl (zřejmě člověk, který nikdy v životě neviděl praxi), vysvětlení k tomu ovšem nepodal, a tak si to každý člověk na nižších postech vysvětluje po svém. Co kraj, to jiný názor, co člověk - jakbysmet. Nikdy bych nevěřila, jaký binec panuje právě ve státní správě. Zlatá podnikatelská sféra!!!
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod quicki » pon 24. říj 2011 13:27:49

tak mě dneska málem kleplo, opět si připadám jako de..l
dnes přišla z kraje tato zpráva....

[i]Dobrý den,

v příloze posílám informace k dotaci s UZ 33027.

Upozorňuji na skutečnost, že MŠMT změnilo účelovost dotace, a tak lze přidělenou dotaci použít na platy jak pedagogických pracovníků s VŠ vzděláním a kvalifikací, tak i na ostatní pedagogy.

Zároveň již není nutné sledovat dotaci podle rozdílové tabulky. Nemusí z ní být vypláceny pouze tarifní složky platu, ale jak je psáno v přiloženém dopise, tak lze použít na všechny složky platu pedagogických pracovníků, tak jak jsou členěny ve výkaze P1-04.

Z uvedeného vyplývá, že MŠMT neočekává žádné nevyčerpané finanční prostředky na platy. V této souvislosti sděluji, že jak jste při žádosti vyplňovali tabulku č. 3 (úspory za nemoc), tak MŠMT rozhodlo, že tyto úspory školám ponechá a mohou být použity na platy.

Přeji hezký den
quicki
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 26. led 2011 10:32:00

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod merci » pon 24. říj 2011 13:32:14

A z kterého jste kraje? Nám zatím nic takového nepřišlo. :?
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod quicki » pon 24. říj 2011 13:32:39

olomoucký
quicki
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 26. led 2011 10:32:00

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » pon 24. říj 2011 13:32:48

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: |:-(| :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :yahoo: [:-} :o
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Martinka » pon 24. říj 2011 14:30:16

Já jsem taky Olomoucký, ale zatím mi nic takového nepřišlo. Dotážu se paní ředitelové a uvidím, to by jednoho kleplo, fakt. :? :o :whistle:
Martinka
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. bře 2009 12:25:17

Re: UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod marlenka » pon 24. říj 2011 20:07:19

Lidi, mě asi klepne. Jsem z Olomouckého kraje a dnes k nám ta zpráva dorazila také. To by chtělo ty lidi z MŠMT vyházet někam, kde budou muset skutečně dělat. Tolik hodin práce a je to celé k ničemu!!!
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

PředchozíDalší

Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků