VEMA-Čerpání řádné dovolené po návratu z rodičovské dovolené

VEMA-Čerpání řádné dovolené po návratu z rodičovské dovolené

Příspěvekod evik65 » čtv 30. čer 2016 20:35:28

Prosím o radu v následující záležitosti. Pracovnice byla doposud na RD, nyní se vrací do práce a má velký zůstatek řádné dovolené, kterou si nestihla vybrat před nástupem na MD. Proto jí chceme zadat čerpání na celý měsíc červen, což bude 22 dní a pak na celé prázdniny. Ve VEMĚ musím nejdříve ukončit ve formuláři F13 Vynětí z evidenčního počtu. To jsem chtěla udělat k 31.5., aby už červen byl k dispozici pro čerpání dovolené. Ale program se mne dotázal na ÚPLNÝ PŘEPOČET na 01.05.2016 zda Nastavit, nebo Nenastavit. No a to jsem byla v koncích. Raději jsem z akce vycouvala. Nerada provádím změny do minulosti, pak se někde nadělá zpětně chyba, která pak třeba nejde napravit. Co mi poradíte, nastavit, nebo nenastavit? Předem děkuji.
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: VEMA-Čerpání řádné dovolené po návratu z rodičovské dovolené

Příspěvekod refi » čtv 30. čer 2016 22:25:00

protože zadáváte v datech měsíce června něco, co se týkalo května, tj. ukončení v f13 k 31.5.16, ptá se automaticky na přepočet a ten potvrďte, v uvedeném případě to nemůže provést žádný přepočet peněz, pouze zaeviduje změnu vynětí zpětně.
pokud máte strach potvrzovat přepočet, tak ho mít nemusíte. kdykoliv se dá totiž zase zrušit. pokud se pohybujete ještě v klientovi, tzn. ve stromečkové staré nabídce, tak si můžete po nechtěném přepočtu otevřít soubor Soubory/editor souborů/pam/přehledy/stav zpracování. tam si najdete zaměstnance (oscis) u kterého jste provedla nechtěný přepočet a v položce datum nejstarší změny (hzmen) přepíšete na aktuální datum, např. 01.06.16 - původně by tam bylo datum, ke kterému jste potvrdila přepočet.
v centru se tento soubor nachází v rozšiřující nabídce panelu Výpočet, je to formulář stav zpracování F0.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: VEMA-Čerpání řádné dovolené po návratu z rodičovské dovolené

Příspěvekod evik65 » pát 01. črc 2016 7:34:57

Moc dekuji. Ted jen ciste teoreticky. Pokud bych odklepla druhou moznost, tedy Nenastavit, co by se potom stalo? Nemohla bych v cervnu zadat tu dovolenou?
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: VEMA-Čerpání řádné dovolené po návratu z rodičovské dovolené

Příspěvekod witty » pát 01. črc 2016 9:40:57

Já myslím, že by to šlo i tak, bez přepočtu. Zkuste to, v případě potřeby lze ten přepočet vyvolat podle návodu od refi ve Stavu zpracování.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků