dovolená

dovolená

Příspěvekod darina » čtv 04. říj 2012 14:23:30

Dobrý den,
od 1.9.2012 jsme každému zaměstnanci, který se podílí na doplňkové činnosti upravili úvazek tak, že 0,1 spadá na DČ a 0,9 na hlavní činnost. Ve vemě jsem upravila úvazek původní činnosti 0 a zavedla činnost 1. Nastal mi však problém s dovolenou. Všichni tito zaměstnanci již mají všechnu dovolenou vyčerpanou, ale mě vyskočil u všech nárok na dovolenou v další činnosti. Dá se to někde upravit, nějak se toho zbavit? Popřípadě je někde nějaká možnost přepočtu? Jsem začátečník a s tímto programem se stále učím, takže budu vděčná za každou pomoc.
darina
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23. zář 2011 12:03:19

Re: dovolená

Příspěvekod refi » čtv 04. říj 2012 18:23:58

upravte si ji ve formuláři F12 (soubory-editor souborů-pam-kmenový soubor-vstupy-F12 podklady pro dovolenou). tam si můžete u doplňkové činnosti dovolenou pokrátit na požadovanou nulu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dovolená

Příspěvekod witty » čtv 04. říj 2012 19:33:15

Vaši zaměstnanci na tu vedlejší činnost mají novou pracovní smlouvu?? Zřejmě ne, jen se jim dělí dosavadní plat tak, že 10% jde na středisko doplňkové činnosti? V tom případě jim nemůžete dávat novou činnost 1, jen v Rozúčtování zadáte v činnosti 0 podíl, který se převádí na DČ.

Pokud mají opravdu další pracovní poměr, tak je to jiná situace a dá se to řešit jak píše refi, i když zas tak úplně správně to není. Skutečně by jim vznikl nárok na dovolenou (záleží také na rozvrhu směn ve vedlejší činnosti) - pracovní poměry je nutno posuzovat odděleně, a mají právo ji čerpat.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dovolená

Příspěvekod darina » pát 05. říj 2012 7:34:03

Vím, že když zadávám činnost 1, měli by mít zaměstnanci novou smlouvu. Jenže nastal problém s tím, že zaměstnanec nemůže mít 2 smlouvy u jednoho zaměstnavatele se stejným druhem práce, což by u kuchařek nastalo. Hledala jsem a našla jsem toto: http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/doku ... i-smlouva/. Takže jsme se rozhodli udělat to dodatkem k původní smlouvě.
Pokud bych dávala rozúčtování (předpokládám, že myslíte F25), tak nebude mi dělat problém to, že zaměstnaci mají v podstatě jiný platový výměr na HČ a jiný na DČ???? Platový tarif je stejný, ale osobní příplatek mají jenom v jednom z nich...
Kontrola z ČSI říkala, že každý zaměstnanec, který se účastní DČ musí mít na to úvazek, ale jak to provést, aby to bylo správně, nám nikdo neporadí..
darina
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23. zář 2011 12:03:19

Re: dovolená

Příspěvekod HJana » pát 05. říj 2012 8:14:32

Jsme ZŠ ( zřiz.město), máme ŠJ v dopl.č. vaříme pro cizí. Předchůdkyně zde měla v SW MZDY každý měsíc nastaveno rozúčtování 9% ( což odpovídalo podílu uvařených obědů pro cizí z cel.uvařených obědů) + měly dohody na akce ( vaření pro školení na vedl.škole, vaření pro sport. akce ve městě ). K 30.6. a k 31.12. tímto podílem přeúčtovávala i ostatní náklady. Zřizovatel nám dohody smetl ze stolu, zrušili jsme je a každý měsíc dle skuteč. podílu uvař. obědů pro cizí upravuji rozúčtování jejich mzdy v SW AWENSIO. Když mají akci na víc, tak řešíme zda si vyberou volno, nebo vypočteme nějakou odměnu a zase celou jejich mzdu za určitý měsíc rozdělím v SW na podíl z hlav.č. a podíl z dopl.č.. Zřizovatel nám kontroluje tento podíl za celý rok. Mají jen jednu prac. smlouvu. Ale stejně si nejsem pořád jistá a pani vedoucí chce toto změnit od 01/2013 a chce platit jen jednu kuchařku z DČ. :o
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: dovolená

Příspěvekod fany » pát 05. říj 2012 8:32:54

U nás ve škole to máme tak,jak píše witty. Jednoduše rozúčtování v F25. Záleží na tom, jak máte nastavenou směrnici o DČ. My třeba i vyjímečně dáváme i odměny z DČ (odůvodněné), na ně žádný úvazek není a kontrola z kraje to nenapadla. Pokud by byl pravidelný příjem z DČ, tak by to samozřejmě formou odměny nešlo, protože to pak ovlivňuje průměr pro náhrady v hlavní činnosti :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: dovolená

Příspěvekod witty » pát 05. říj 2012 9:17:50

Darina: pokud byste chtěli účtovat do DČ jen poměrnou část tarifního platu bez ostatních složek (např. osobního příplatku), tak by to šlo udělat tak, že v Trvalých složkách F9 dáte k osobku v kolonce Pracoviště pro rozúčtování středisko kuchyně v HČ a tento příplatek se pak nebude dělit v poměru dle Rozúčtování F25. Případné jednorázové měsíční příplatky, odměny se zadají podobně "natvrdo" do hlavní činnosti.
My máme rozúčtované 6% do DČ všechny kuchařky, případné příplatky, odměny se rozúčtovávají také a žádná kontrola to nikdy nenapadla (jsme SŠ). Přiznám se, že dáváme někdy odměny kuchařkám jen z DČ, pokud nejsou peníze v rozpočtu.
Přemýšleli jste nad dopadem např. při nemoci? Kuchařka onemocní, VČ 1 zřejmě není velkého rozsahu, takže z té neschopnost platit nebudete, do příjmu pro důchod jí to taky nepůjde...
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dovolená

Příspěvekod darina » pát 05. říj 2012 11:08:48

witty: to co píšete, zní logicky. Zkusím tedy rozdělit tarif a mimotarifní složky zafixovat, kam patří. Z toho, že jsem zavedla další činnost mám totiž celkem "velkou hlavu". Je to papírování navíc a jaké by to mohlo mít dopady na proplácení DPN, to už jsem vůbec nedomyslela. Dělám tady mzdovou 2 měsíce, takže se snažím většinu věcí konzultovat s někým znalejším. Bohužel specifika ZŠ s DČ jsou často mimo chápání všech (:-)), tak to zkouším aspoň přes toto forum.
HJana: rozmluvte vedoucí platit jednu kuchařku z DČ, my to totiž doteď tak měli a dozvěděli jsem se, že to není vhodné, proto to vše nyní měníme.
darina
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23. zář 2011 12:03:19

Re: dovolená

Příspěvekod HJana » pát 05. říj 2012 11:38:23

Moc díky za radu. [:}
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník