Vema - stromeček vs. V4/V5

Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod ega » stř 27. led 2021 18:27:08

Ahoj děvčata, dámy i páni!
Zajímalo by mě, jestli jsem jediný dinosaurus, který pracuje ve stromečku. Jako zpracovatelka zpracovávám několik škol a ovládání přes stromeček mi přijde jednoduché, přehledné a hlavně rychlé.
Jak jste se vyrovnali s přechodem na novější - barevnější režim :) ?
A přeučil by mě někdo rychle a bezbolestně ze stromečku na V5?
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod witty » čtv 28. led 2021 9:35:01

Já pracuji ve V4. Přešla jsem do ní hned jak to šlo a zpátky do stromečku (modrá obrazovka) se mi vůbec nechtělo. Teď se mi pro změnu nechce do V5, nějak jsem jí nepřišla na chuť, a to nemám jinak s novinkami problém. Pravda je, že jsem se s ní seznamovala když ještě byla v plenkách a měla nějaké mouchy, třeba je to teď už lepší. Vzhledově mi ale víc vyhovuje V4.
Z mých známých ještě někdo pracuje ve stromečku, je to prostě síla zvyku a možná obavy něco měnit. Zkuste nejdřív V4, to není takový skok jako rovnou do V5.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod JitkaMan » čtv 28. led 2021 13:30:08

Já jsem začínala ve V4, předchozí účetní se mi snažila vysvětlit stromeček, ale asi jsem na to už moc mladá :D
Ale jak píše witty do V5 se mi zatím moc nechce, bojím se abych něco nepřehlédla, jak jsem zvyklá na V4 :)
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod refi » čtv 28. led 2021 17:28:18

tak se ještě vyjádřím i já jako vemák :D

my konzultanti jsme na tom byli úplně stejně, není mezi námi rozdíl. v době, kdy přišla V4 a centrum, tak jsem už byla ve vemě, takže mě to přinutilo - musela jsem s tím seznamovat nové zákazníky. když jsem nevěděla, často jsem ale koukla do stromečku, protože ač je složitější, tak 20 let návyku se jen tak neztratí.
pak přišla v5 a opět jako konzultant vemy jsem musela na v5 přejít a školit v ní nové zákazníky. užila jsem si tedy její počáteční bolesti, pomalou rychlost, některé nefunkční věci, které se přidaly časem. dnes pracuji ve v5 už přirozeně a v4 mi přijde děsně stará :lol: co mi určitě vadí na v4 a co je ve v5:
- ve v4 máme buď tabulkový nebo formulářový pohled, ve v5 oba současně - velká výhoda
- ve v4 když zadáte insert, nevidíte už nic dalšího, než to co zadáváte, ve v5 jen přidáváte nové záznamy a vidíte všechny ostatní, můžete tedy vidět, jak jsou zadané obdobné záznamy
- !!! vidím názvy v číselnících místo čísel, ale můžu si navolit, že vidím číslo i název = značka ideál
- zkuste se třeba ve v5 podívat na praxi do F27 - vidíte krásně i text celého zápočtu praxe
a mohla bych pokračovat.
ve výsledku už se mi nechce vracet, i interní aplikace už používám ve v5 a jsem spokojená. čím více uživatelů bude v5 používat, tím lépe se bude ladit ke spokojenosti všech, protože bude větší množství připomínek k vylepšení.

nikoho samozřejmě do v5 nenutíme, ale stromeček už je opravdu doba minulá. znám hodně zpracovatelů, co mají v centru záložky barevně odlišené pro jednotlivé firmy nebo školy a ve stromečku už nepracují a pochvalují si to. máme to tedy v hlavě a je to lidské, že nechceme změny. u nových zákazníků bychom dnes už s v4 naprosto neuspěli, ale ti nemají návyk na nic před v5.

jinak máme semináře k rozdílům mezi v4 a v5, dají se vyučovat nyní i online. nicméně nejdříve bych doporučila si tu v5 občas zapnout a podívat se, vyzkoušet :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod ega » stř 03. úno 2021 13:57:05

Milá Refi,
já určitě přejdu ze stromečku rovnou na V5. Protože jak jsem viděla za ty roky, co běží V4 i V5 na školeních, tak na V4 se mi vůbec nechtělo, ale u V5 jsem si říkala, že to už by stálo v budoucnu zato :)
Takže, přinutím se v mezidobí výplat do V5 občas kouknout, jak říkáš. Ale školení z V4 na V5... no nevím, nevím... třitisíce korun... to bych možná byla ochotná dát právě za to proškolení rovnou ze stromečku :)
Hezký den všem a ať nám to jde ve všech systémech!
G.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Vema - stromeček vs. V4/V5

Příspěvekod witty » stř 03. úno 2021 14:57:59

Včera jsem se kousla a přepnula do V5. Je možné ovlivnit velikost písma? Objevila jsem jen celkové zvětšení obrazu (dala jsem 130%), ale nějak bych to potřebovala lépe vidět...
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků