peníze od žáků-třídní fondy-software

ekonomický software - informace, zkušenosti, poznatky z praxe

peníze od žáků-třídní fondy-software

Příspěvekod luki » pon 28. srp 2017 8:40:55

Dobré ráno,
prosím o zkušenosti jakým způsobem evidujete platby od žáků. Nejvíce mě zajímá, zda využíváte nějaký SOFTWARE, který je třeba propojený s účetnictvím, ale i bez propojení.

Ráda bych postupně přešla z excelovské evidence a ručního zapisování peněz do vytištěných tabulek do evidence v softwaru, kde by bylo vidět, kolik má žák na kontě, co se z toho hradilo a jaký je zůstatek.
Zároveň kdyby šlo vytisknout nějakou sestavu zaplacených plateb na danou akci třídy, kdo z třídy zaplatil a kdo dluží, kolik už je vybráno.

Je hodně pravděpodobné, že v blízké budoucnosti náš zřizovatel bude vyžadovat zrušení třídních fondů, tzn. žádné vybírání peněz přes učitele na cokoli.

V současné době již část peněz od žáků "jde" přes banku a menší část v hotovosti - obojí přes účetnictví.
V tuto chvíli nechci řešit "třídní" fondy, o kterých si myslím, že budou v blízké budoucnosti zrušeny a někdo ty peníze bude muset vybrat. A kdo to bude? No přece účetní. A jak se říká - Štěstí přeje připraveným! :)

Již teď mám v hlavě jak to udělat, někdo zde na foru mě inspiroval.
Je to na naše poměry "trošku" REVOLUČNÍ, tak bych ráda na to šla postupně.
Děkuji moc za rady.
Blanka
luki
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 06. úno 2015 8:09:19

Re: peníze od žáků-třídní fondy-software

Příspěvekod zamsmot » stř 12. zář 2018 9:10:06

Asi je již pozdě, možná, že již máte nějaký program. Naše škola používá program Online školní pokladna od Školní program © 2008-2018 ADANTE s.r.o. -. Mrkněte na něj. Program je přehledný jak pro rodiče žáků,tak pro třídní učitele. Ti vidí, kolik peněz žáci mají v pokladně a mohou odebírat z jejich konta peníze na všechny školní akce, pracovní sešity, družinu ap. Zkuste a uvidíte.
zamsmot
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. črc 2011 21:22:13


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků