software pro školy a školská zařízení

ekonomický software - informace, zkušenosti, poznatky z praxe

software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod Miruna » úte 23. čer 2015 13:37:53

Dobrý den.
Jsme MŠ, řízená městem. Náš subjekt tvoří 10 školek, 6 jídelen a 4 výdejny. Účto vedeme v programu Laura (DOS). Jelikož se na nás řítí v budoucnu PAPy a konsolidační vyhláška, rozhodli jsme se pro změnu účetního programu. Poradíte mi, v jakém programu účtujete a jak jste s programem spokojeni? Zatím jsme dostali nabídku od HELIOSu Fenix. Prosím o reference či případné rady, po jakém programu sáhnout, abychom něco neuspěchali?
Ještě svůj dotaz upravím.....Fenix nebo Pohoda? Preferujete někdo Gordic? Je to důležité rozhodnutí na několik let. V této chvíli neřeším pořizovací cenu, ale srozumitelnost, jednoduchost, 4-místnou analytickou evidenci, rozlišování na střediska, sledování čerpání OR a SR, generování výkazů zvlášť za jídelny a zvlášť za školky....apod.
Děkuji.Mirka
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod nono » úte 23. čer 2015 16:45:16

My máme softw. SQL EKONOM od firmy SOFTbit software s.r.o. a je to supr. Mzdy zpracováváme softw. VEMA.
Určitě záleží na tom, jak se zapracujete.... každá účetní bude chválit svůj softw. (na kterém zrovna pracuje) :yahoo: já jsem spokojená s SQL i s VEMOU.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod refi » stř 24. čer 2015 9:01:08

nemám moc srovnání, ale pokud bych měla volit z vašeho výběru, tak by to byl gordic. pracovala jsem v něm 6 let, sice jsem se jako uživatel zvyklý používat software sladěný s windows dost trápila, ale na druhou stranu mi plnil všechna přání co se týká výstupů pro mě i pro zřizovatele a tak jsem do změny nešla, i když jsem občas opravdu žasla nad jeho těžkopádností.
pohoda je tuším více orientována na podnikatelskou sféru, takže nebude mít tak širokou podporu v případě různých změn ve státní sféře, ale možná se mýlím.
s fenixem nemám zkušenost, je ale taky dost rozšířený ve státní sféře.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod Miruna » stř 24. čer 2015 16:44:47

Děkuji za odpovědi. O Gordicu jsem také přemýšlela, o SQL EKONOM jsem neslyšela. Ale dle jejich webovek vůbec nevypadá špatně. Účetní z místního gymplu si chválí program Money. Pracuje v gordicu i v money. Kdyby si mohla vybrat, účtuje jenom v money. Je to důležité rozhodnutí, nechci něco zanedbat. Stáhnu si demo verze, snad mi to v rozhodnutí pomůže. Mirka
Miruna
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28. lis 2013 14:27:48

Re: software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod milili » čtv 25. čer 2015 7:13:39

Souhlasím s refi, používám ve škole Gordic již 20 let, je dost variabilní, mám přikoupeny moduly majetek, kniha došlých faktur, pokladna, je propojenost mezi jednotlivými moduly do účetnictví, na internetové bankovnictví. Já jsem s ním spokojená, i když jak píše refi, v některých případech je těžkopádný.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: software pro školy a školská zařízení

Příspěvekod vendytom » úte 30. čer 2015 15:30:40

Znam oba programy.
Fenix ma v ZS - je hodne slozity a rozpitvany, pro uctovani skoly vyborna věc.
Pohodu mam doma vetsinou na podnikatele - mam ji radeji nez Fenix, ale v neziskovkách s ni dost bojuju, uctovani skoly s UZ a ruznymi dalšími pivlackami si v ni nedovedu představit.
vendytom
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 02. bře 2009 11:37:41


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků