Výběr nového softwaru

ekonomický software - informace, zkušenosti, poznatky z praxe

Výběr nového softwaru

Příspěvekod doha » pát 13. črc 2012 12:37:57

Ahoj holky, poraďte mi při nákupu nového softwaru. Co je lepší Vema nebo Gordic? Chtěla bych nové, jak pro mzdy, tak i pro podvojné účetnictví. Jsme PO - základní škola a uzávěrku na kraj odesílám přes JASU-MÚZO.
Díky předem za rady a hezké prázdniny!!!
doha
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 21. črc 2010 12:18:35

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod sonajda » pát 13. črc 2012 15:24:27

:thumbs up: na účto DOPORUČUJI jedině GORDIC!!!! :thumbs up:
- mzdy v Gordicu neznám, ale naše mzdovka má Vemu a jen prská :mosking: ... teda mzdovka prská - Vema se jí nelíbí
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod fany » pon 16. črc 2012 6:51:25

Dělám mzdy ve Vemě 12 let - a nedám na ni dopustit, před tím jsem zažila asi 3 mzdové programy, ale žádný z nich neměl všechno tak ošetřené jako Vema. Nedám na ni dopustit :thumbs up:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod Lenka S. » pon 16. črc 2012 10:16:25

Dobrý den Doha,
projdete-li si některá starší fóra a příspěvky, najdete určitě odpovědi na Vaši otázku. Já pracuji pro společnost Vema, takže nejsem nestranná ;) Můžu snad jen říct tolik, že náš software používá kolem 3000 školských zařízení, takže máme dostatek zkušeností na tomto poli a opravdu mnoho spokojených zákazníků. V tak velkém počtu se ale samozřejmě najdou i ti (z různých důvodů) nespokojení. Každý člověk je jiný a každému se třeba pracuje lépe s jiným programem... Doporučuji obrátit se formou soukromých zpráv tady na Radíme si na zkušené uživatelky Vema i Gordic, porovnat informace a rozhodnout se sama, co je pro Vás nejdůležitější. Kdybyste chtěla, napiště mi do SZ svůj kontakt, můžu Vám nechat vypracovat nabídku od našeho obchodního oddělení. Nebo si na našem webu vyplňte poptávkový formulář: http://www.vema.cz/demand.aspx. Přeji šťastnou ruku při výběru SW!
Naposledy upravil Lenka S. dne pon 16. črc 2012 14:20:42, celkově upraveno 1
Lenka S.
Inzerent
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 16. čer 2011 13:09:45

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod doha » pon 16. črc 2012 13:40:07

Díky holky,
takže na účto je nejlepší Gordic a na mzdy Vema?! Ještě zkusím zjistit, kdo je má od nás z okolí Brna. Takže hezké prázdniny a pohodu plnou sluníčka. Ahoj
doha
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 21. črc 2010 12:18:35

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod refi » pon 16. črc 2012 14:08:07

tak jsem tu zase po pár dnech zpět a když to tady čtu, tak si už připadám taky nestranná :D co se týká mezd, tak vema jednoznačně. účto dělám v gordicu a trpím. samozřejmě - vyjede mi to veškeré sestavy, které po mě zřizovatel chce atd. ale tím má spokojenost končí. je to mastodont, který pochází někde z pravěku a nikdo nepracuje na tom, aby se s ním uživatelsky pracovalo lépe. protože jsem se do účta před 4 lety teprve zapracovávala, nechtěla jsem si přidělávat ještě starosti změnou softwaru. nyní vím, že až bude příležitost, gordic půjde :mosking: a pokud bych si měla pořizovat nyní nový program, tak gordic jednoznačně škrtám. s vemou na účetnictví zkušenost nemám, ale pokud jsem spokojená se mzdama a mohla bych využít uživatelsky stejné prostředí i pro účto, tak jdu do jednoho softwaru.

tolik tedy můj názor a zkušenost. ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod nono » pon 16. črc 2012 15:34:06

Já jen krátce. Vema je složitější ALE jsem s ní velmi spokojená. Určitě toho dokáže víc než já s ní umím a hlavně je to dobrý hlídač. Věřím jí. :thumbs up:
Účto - já mám program od firmy Softbit software s.r.o. Rychnov nad Kněžnou a jsem s ním velmi spokojená. Pokud ale budete mít Vemu, tak máte určitě lepší vzít od nich i účto. :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod savy » stř 06. bře 2013 23:27:09

Dobrý den, nemá někdo zkušenost s účetním programem Skrblík Ing. Běťáka? Se mzdovým programem Fluxpam jsem spokojena velmi, ale slyšela jsem že ten účetní není tak dobrý jako např. Gordic - ten mám doposud, ale už loni jsem uvažovala že ho dál nechci a nějak se nezadařilo, tak to chci letos dotáhnout do konce.
Děkuji

Jinak Gordic na mzdy nedoporučuji vůbec, když pominu že musí při každé změně někdo přijet a nejméně 2x ročně na ISP, tak program samotný, to jak pracuje a jak se zadávají data je podle mě hrůza.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod kokoska » pon 18. bře 2013 17:19:48

Vzhledem k tomu, že jste tzv. vybraná účetní jednotka, VEMU na účetnictví nemohu doporučit. VEMA mzdy jsou úplně jiná třída, to je skvělý software. Ale účto bych od nich nebrala. Pracuji v jiné SW firmě a s daty od nich jsou neustále potíže (to nepíšu jako konkurence, ale jako help desk u výkazů). S daty od Gordicu či Fénixu nebývají potíže, ale všimla jsem si, že uživatelé jsou dost nesamostatní a tak nějak pořád čekají na programátora.Taky bývají na Gordic nářky,že posílat od nich přímo data do státní pokladny je drahé. Leckdo si od nás raději koupí malý vykazovací prográmek, který ve verzi pro přímé zaslání do státní pokladny stojí cca 5 tis. Kč, a používá jej jako "pošťáka". když už tedy Gordic musí mít.

Pokud jde o Skrblíka, zatím jsem se nesetkala s tím, že by z něj někdo posílal výkazy (z dat je většinou poznat, odkud přišla, tak si občas na help desku děláme přehledy).
Vzhledem k tomu, že i konkurence dala v tomto vláknu odkaz na svůj web, přidám se:

http://www.muzo.cz

Přeji šťastnou ruku při výběru.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod Alena H » úte 19. bře 2013 0:15:14

Již jsem tu někde v tomhle ohledu odpovídala. Já bych za sebe doporučila na účto Fenix, je sice trochu jednodušší, ale odpovídá to ceně. Máme tyto moduly: účetnictví, pokladnu, vydané faktury, došlé faktury, banku, rozpočet, výkaznictví, státní účetnictví či jak se to jmenuje a majetek. Vše je propojené. Výkazy se posílají přímo z programu. V účetnictví jsem si navolila různé sestavy podle potřeb našeho účetnictví. Pokladna umí dělat i ve valutách. Mzdy zpracovává kolegyně na SW Avensio a podklady pro účto jsou dobré. Přeji šťastnou ruku.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod Máša » čtv 11. črc 2013 14:41:52

Dobrý den, ráda bych se Vás milé kolegyně také zeptala na Váš názor s programem POHODA. Pracujete s ním ve školství? Jakým způsobem zasíláte výkazy do ČSUIS? Děkuji. Dáša
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod járina » stř 16. črc 2014 16:19:52

Dobrý den, také bych ráda nový program na mzdy a personalistiku. Pracuji ve školství teprve přes půl roku, od ledna 2014 ve Vemě a spokojená s ní nejsem. Vzhledem k tomu, že s Vemou není spokojená ani naše ředitelka, vypadá to, že budeme vybírat program jiný. Máte někdo zkušenosti s jiným programem kromě Vemy, kdo pracujete ve školství ? Vema je můj v pořadí 8.program na mzdy a řekla bych, že je pro mě zatím nejhorší. Přežila jsem v červnu kontrolu ze sociálky a něco jsem si vyslechla : nepřehledné sestavy, mzdový list (vytiskla jsem grafický za rok 2013, za předešlé roky byly standartní) sáhodlouhý, nepřehledný. Děkují za každý příspěvek. Nechci Vemu hanět na 100%, ale na chuť jsem jí nepřišla. Děkuji předem za vaše příspěvky.
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod danka » stř 16. črc 2014 21:18:18

Járino, ve Vemě dělám mzdy asi 9 let. Pořád s ní nejsem kamarád, ale určitě bych neměnila. Bojím se hlavně, když mám nějaký problém, něco nového, co nevím jak zadat, ale od toho jsou vždy ochotni pomoci pracovníci Vemy, stačí zadat požadavek a reagují hodně brzo. Máme V4 Cloud,to mi taky pomohlo. Nemusím se tolik starat. Mají ošetřeno dá se říci vše na 100%. Jediné co se mi nelíbí je jejich výplatní lístek. Jinak bych doporučila. :thumbs up:
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Výběr nového softwaru

Příspěvekod nono » čtv 17. črc 2014 14:36:35

Pracuji s Vemou již 13 let (jsme škola).Začátky byly pro mne krušné - vema je trochu složitější, ale nemohu si na ni stěžovat. Dokonce i kontroly - když zjistí, že máme VEMU, říkají " JO TO JE DOBRÉ... VEMA MÁ vše dobře ošetřeno ". Hodně věcí totiž hlídá i za mne.
Já bych tedy neměnila. Nejvíc mne mrzí, že na práci ve VEMĚ nemám dost času (mám kumulovanou funkci - asi jako většina nás tady)
-program VEMA toho totiž umí víc než já využívám a umím.
....jestli to vyznělo jako reklama....tak NE .... jen píši svůj názor a zkušenosti...... ;)
Ještě bych dodala : nejmenovaná firma a nejmenovaný (velmi dobrý) lektor :thumbs up: - dělá cca 3 x za pololetí školení vždy k nové verzi
samozřejmě se účastním :yahoo:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků