dotace z Euroregionu SILESIA-CZ

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

dotace z Euroregionu SILESIA-CZ

Příspěvekod refi » pon 30. lis 2009 14:45:26

Protože jsme uzavřeli smlouvu o přeshraniční spolupráci s poláky, zajímalo mě, jak budu účtovat naše náklady, když peníze dostaneme až v příštím roce po vyúčtování akcí - cca 100 tisíc kč.

Ptala jsem na krajském úřadě, hlavně jaký UZ tomu přiřadit, zatím mi na dotaz neodpověděli, tak jsem hledala dále a v jednom jejich materiálu, který je ke stažení na stránkách MSK a který tam vyvěsili někdy na jaře 2007 jsem našla:

Dotaz:
Jak účtovat tzv. dotace z Euroregionu Silesia CZ?

Odpověď:
Příspěvková organizace obdržela "dotaci" od Euroregionu Silesia CZ. Přitom Silesia je sdružení právnických osob a je konečným příjemcem dotace z programu EU - Fondu mikroprojektů (FMP), které poskytuje dále. Příspěvkové organizace, které jsou konečným uživatelem "dotace", tyto česko-polské projekty realizují mimo rámec své běžné činnosti. Vynaložené náklady na základě předloženého vyúčtování skutečných nákladů refundují Silesii. Ta každé vyúčtování zkontroluje z hlediska způsobilosti, schválí celkovou částku k proplacení, požádá o proplacení a po připsání této částky od MF ČR na jejich účet ji přepošle konečnému uživateli, tj. příspěvkovým organizacím.
Protože Euroregion Silesia CZ nepatří mezi subjekty veřejné správy, které obvykle grantové schéma spravují, doporučujeme tento postup zaúčtování "dotace" z programu EU, pokud je příspěvková organizace konečný uživatel:

zaúčtování nákladů na příslušný nákladový účet: 5xx, UZ 4
vyúčtování nákladů (pro konečného příjemce, tj. Euroregion Silesia): vypracování podkladu k danému projektu včetně doložení fotokopií podkladů, odeslání podkladu = zaúčtování nároku PO 378/649 UZ 4
kontrola podkladu u konečného příjemce:
vyloučení nezpůsobilých nákladů, PO musí být o vyloučení písemně informována, na základě avíza zaúčtuje snížení předpis -378/-649
přijetí finančních prostředků na účet 241/378

V případě, že realizace projektu bude v průběhu dvou let a období vyúčtování spadá do následujícícho roku, zaúčtuje PO k 31.12. nárok na poskytnutí "dotace" jako dohadnou položku aktivní, a to max ve výši vynaložených nákladů 388/649.
Tuto dohadnou položku PO odúčtuje v okamžiku odeslání řádného podkladu.

uff, tak snad budeme mít jasněji :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků