Projekt IROP

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Projekt IROP

Příspěvekod marlenka » úte 08. srp 2017 6:56:48

Dobrý den přeji všem radilkám a radilákům a prosím o radu. Škola ještě nedostala ani korunu na výše uvedený projekt, který ale máme schválený. Nicméně teď jsme obdrželi fakturu za zpracování studie proveditelnosti k projektu. Dle telefonického sdělení pracovníka zřizovatele máme zatím uhradit z provozních prostředků a po obdržení projektových peněz si je převést zpět. Moc se mi to nelíbí, jelikož fakturu budu účtovat na účet 042 a mám obavy, že by měla být hrazena z investičních prostředků. Poslechli byste radu zřizovatele nebo ne?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Projekt IROP

Příspěvekod nono » stř 09. srp 2017 9:17:01

Už jsem to tady jednou někde psala.... na jednom semináři nám lektor řekl, že co řekne, požaduje... zřizovatel
musíme poslechnout.
Chtěla bych to ale písemně, třeba mail od zřizovatele, že to takto máte udělat.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Projekt IROP

Příspěvekod marlenka » čtv 10. srp 2017 9:20:09

To je právě problém. Písemně nikdo nic nedá. Vezmou telefon a zavolají místo odpovědi...
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Projekt IROP

Příspěvekod kokoska » úte 15. srp 2017 15:32:29

S projektovou dokumentací byl vždy problém, zda je to uznatelný výdaj. Pokud v rozhodnutí (podmínkách dotace) nemáte výslovně napsáno, že ji můžete zahrnout do uznatelných výdajů, tak je úhrada na Vás. Dříve jsem dělala na NKÚ a dívali jsme se na to tak, že projektová dokumentace je spíš provozní výdaj, protože bez ní nelze zahájit realizaci díla.
Něco jiného jsou ale třeba nějaké testy (vymyslím třeba test kyselosti půdy před zasazením vinné révy :) ), ty by do investičních nákladů patřily. takže já bych se klonila k variantě z provozu.

Zřizovatele bych určitě poslechla, nic jiného by mi nezbylo...
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Projekt IROP

Příspěvekod marlenka » stř 23. srp 2017 11:57:12

Poslechla jsem, i když zaměstnanci se tam mění jako na běžícím pásu a na papíru mi to pracovnice nedala. Pouze info přes telefon. :x
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků