Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod Máří_h » ned 08. zář 2013 19:55:07

Verze příručky č. 7 mi tedy celkem zamotala hlavu. Úvazek 1,0 pro účetní, mzdovou účetní i sekretářku je pro mě tedy fakt nepochopitelná. "Vyhrála" jsem funkci finančního manažera na spřátelené škole, a když už jsem strávila všechen volný čas posledních čtrnácti dní studiem všech možných i nemožných materiálů jsem došla k závěru, že buď se jim sníží úvazek a uzavře dohoda na projekt nebo jak už tu někdo psal procento vyplacených mezd se naúčtuje na projekt a ušetřené peníze se vyplatí jako oměna za "normální" práci. V případě dohody ale řeším, že vypadla výše odměny pro tyhle profese z metodického dopisu č. 4.4. Už jste na to někdo narazil? A jak jste to vyřešili? Děkuji moc za jakýkoliv nápad.
Máří_h
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. bře 2009 10:32:24

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod agama » pon 09. zář 2013 10:05:18

Jo jo, tato naprostá diskriminace nepedagogických pracovníků zapojených do projektů OPVK (neboť pedagog může pracovat až do výše úvazku 1,5...) je velký oříšek. zatím vyčkáváme, co s tím udělají ostatní, možná něco vyplyne na poradě s koordinátory. ale myslím že řešení účtovat procento mzdy lze jedině pokud by nebyla dohoda o PP - a tu většinou finanční manažer má.
takže jak píše Máří - snížit úvazek a vyplatit např. v odměnách (v dnešní nejisté době celkem velké riziko) nebo uzavřít dohodu s někým jiným a zpřístupnit mu účetnictví školy... :-! :crazy:
uvítala bych nápady ostatních administrativních sil zapojených dle "Příručky" verze 7.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod Máří_h » pon 09. zář 2013 10:12:18

Ten kdo tu příručku vymyslel asi v životě nebyl v praxi. Z účetnictví ještě sem tam něco zpřístupnit jde (ale stejně by tam musela fugovat spolupráce s hlavní účetní organizace), ale jak si představují zpracování mezd, to mi fakt hlava nebere.
Máří_h
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. bře 2009 10:32:24

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod jas » čtv 12. zář 2013 8:23:28

A jak to řešíte? Můžete poradit? Děkuji
jas
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 02. dub 2013 7:43:05

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod Betty » stř 18. zář 2013 12:30:12

My nepedagogové jsme ve starších projektech (2012) vedeny jako asistentky a máme DPČ hrazenou z nepřímých nákladů, ty se nikde nedokládají. V Šablonách dostáváme od ředitele měsíční odměnu. V letošním projektu máme DPČ jako manažerky. Samozřejmě součet hodin všech DPČ za měsíc nepřesahuje 1/2 fondu pracovní doby.
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod refi » čtv 19. zář 2013 21:22:03

přesně tak, účetní na dohodu jako finanční manažer je běžná praxe, případně za odměnu, ale pak už se navyšují průměry na náhrady atd, takže ta dohoda je nákladově oddělitelnější (to je děsné slovo :D ). a finanční manažer kontroluje čerpání rozpočtu, chystá monitorovačky atd.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod agama » pát 20. zář 2013 11:55:23

Ano, u starších projektů byla běžná praxe že např. účetní měla DPČ na fin. manažera. Ale v projektech, které se řídí příručkou 7 (vyhlášených po 25.10.2012) už NEMŮŽE mít fin. manažer (placený z přímých nákladů) DPČ pokud je nepedagog a má pracovní smlouvu na úvazek 1,0.
Nevídím žádné řešení - jedině snížit úvazek nebo přijmout někoho na projektového manažera .... ??
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod refi » pát 20. zář 2013 21:31:40

aha, pár měsíců ze školy pryč a je všechno jinak .... :cry: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod marlenka » úte 24. zář 2013 9:27:11

Je to opět krásný příklad toho, jak jsou lidé na MŠMT odtrženi od reálné praxe. U nás se musel zkrátit úvazek účetní o třetinu (dělá ve více projektech a úvazky se prý sčítají), část práce pro školu bude odteď dělat externě na živnostenský list. |:-(| Neumím si představit, jak by mohla dělat účetní projektu externí pracovnice, když potřebuje mít přístup do účetnictví školy. Takto to prý zdůvodňuje MŠMT: aby dostaly příležitost nezaměstnané osoby mimo školu!!! Kdyby bylo na mě, tak projekty zruším, protože komplikace přesahují výhody. Máme pět projektů, ale každý se účtuje jiným způsobem (některé musejí mít svoje bankovní účty a pokladnu, některé ne,monitorovací zprávy se tvoří u každého projektu úplně odlišně, u některých je povinné UZ, u jiných ne, u některých se náklady musí dělit dokonce na dvě UZ - na 85% a 15% . U jednoho je účetní v nepřímých nákladech, u druhého je to finanční manažer v přímých nákladech, každý musí vyplňovat odlišně výkazy, přestože dělají stejnou práci). Prostě v Kocourkově by se od nás mohli učit! Je to skutečně k zbláznění. Jak se můžeme bránit?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod nono » úte 24. zář 2013 12:51:08

|:-(| je´je já jsem projektový manažer na DPP uzavřenou v roce 2011. Projekt nám končí v r.2013. Jsem z toho zmatená.
Já tedy jako účetní mohu dělat po pracovní době na dohodu o provedení práce ???? přece to teď nebudu předělávat, když už končíme.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod Máří_h » úte 24. zář 2013 13:50:50

Máme tu jednu radu od zřizovatele - zaplatit z vlastních peněz na platy 33353 - prý to stejně všechno dělají v pracovní době a tudíž stihnou. Že potom všechny směrnice zpracovávám doma a po večerech studuju nové předpisy, protože to už tedy v pracovní době fakt nestihnu, to nikdo nevidí :-(.
Já teď dělám v jednom úžasném projektu finančního manažera - pracuju na jedné škole, projekt je jiné školy. Opravdu úžasný, když se nemůžu kdykoliv potřebuju podívat do účetnictví a všechno řeším po e-mailech. Navíc se samozřejmě musí nějak zaplatit ta účetní, protože ta s tím bude mít taky spoustu práce. Jak už jsem psala - VOPRUZ
Máří_h
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. bře 2009 10:32:24

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod witty » stř 25. zář 2013 8:22:21

Je mi smutno z toho, že u nás ekonomiku celé školy zpracovávají 4 osoby, ale máme tu na projekty dalších 6 lidí (fyzických osob s úvazkem 4-8 hodin denně na dohodu nebo PP).
Účetní nemají z projektů ani korunu, ačkoliv práce je s tím až nad hlavu.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod marlenka » úte 25. úno 2014 11:28:17

witty píše:Je mi smutno z toho, že u nás ekonomiku celé školy zpracovávají 4 osoby, ale máme tu na projekty dalších 6 lidí (fyzických osob s úvazkem 4-8 hodin denně na dohodu nebo PP).
Účetní nemají z projektů ani korunu, ačkoliv práce je s tím až nad hlavu.



To bych tedy chtěla u Vás pracovat jako účetní projektů! Je zvláštní, jak každý kraj postupuje jinak ve stejné věci...
Naposledy upravil marlenka dne úte 25. úno 2014 11:33:46, celkově upraveno 1
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod marlenka » úte 25. úno 2014 11:30:05

Máří_h píše:Máme tu jednu radu od zřizovatele - zaplatit z vlastních peněz na platy 33353 - prý to stejně všechno dělají v pracovní době a tudíž stihnou. Že potom všechny směrnice zpracovávám doma a po večerech studuju nové předpisy, protože to už tedy v pracovní době fakt nestihnu, to nikdo nevidí :-(.
Já teď dělám v jednom úžasném projektu finančního manažera - pracuju na jedné škole, projekt je jiné školy. Opravdu úžasný, když se nemůžu kdykoliv potřebuju podívat do účetnictví a všechno řeším po e-mailech. Navíc se samozřejmě musí nějak zaplatit ta účetní, protože ta s tím bude mít taky spoustu práce. Jak už jsem psala - VOPRUZ



To by mě tedy vážně zajímalo, který kraj je Vaším zřizovatelem. Je zjevné, že toho asi moc o práci ekonomů a účetních ve škole neví. Já mám každý měsíc okolo 30 přesčasových hodin, a to jen proto, že dělám na projektech. Pozvala bych toho, kdo tu blbost vyslovil, ať se přijde ke mně podívat a omrknout, jak to stíhám v pracovní době.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Výše odměny pro nepedagogy v projektu z OPVK

Příspěvekod Zelinka » úte 23. čer 2015 19:06:39

Takže neexistuje způsob, jakým dát z projektu jednorázovou odměnu mzdové účetní z nepřímých nákladů aniž by se jí musel snížit úvazek? Má celý úvazek a v projektu nefiguruje (DPP ani DPČ), ale celou dobu účtuje mzdy.
Děkuji
Zelinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 11. dub 2014 16:34:27

Další

Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků