Comenius vyúčtování

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Comenius vyúčtování

Příspěvekod lida » pon 08. črc 2013 11:00:21

Milé radilky, můžete mi poradit s vyúčtováním Comenia? Máme dostat doplatek 20 % údajně v aktuálním kurzu. Výdaje mám vedené v korunách - celková výše podle původního kurzu. Jak jste doúčtovali doplatek grantu? Děkuji moc za odpověď :x
lida
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 18. kvě 2011 20:16:58

Re: Comenius vyúčtování

Příspěvekod georga » pon 15. črc 2013 9:02:19

Dobrý den,
také jsme měli v minulých letech projekty Comenius. V průběhu čerpání projektu jsem rovněž účtovala podle původního kurzu a vyúčtování proběhlo v aktuálním kurzu. Rozdíl jsem zaúčtovala na účet "663" - kurzové rozdíly ("563" - kurzové ztráty) a při uzávěrce to prošlo, kontrola také nic nenamítala. Ztrátu jsem účtovala z vlastních zdrojů organizace, tedy bez UZ. Jednalo se o částky do 1000 Kč, nic jiného jsem nevymyslela, snad to tak je tedy v pořádku.
Dotaci na další projekt jsme po řadě let nedostali. Pro školu je to docela škoda, pro účetní znamená projekt hodně práce navíc bez jakéhokoliv ocenění a docela nervy, jestli "tohle můžem a tohle nemůžem" - účetní to přece musí vědět.
Zdravím všechny.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků