OP VK konkurenceschopnost

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod dana » pát 07. zář 2012 13:43:46

Dobrý den, prosím o radu, jsme Po a máme z kraje projekt, po monitorovací zprávě jsme obdrželi platební výměr za porušení rozpočt. kázně na odvod 45 tis. Kč(některé výdaje nám prostě neuznali) , uvedenou částku jsem převedla z našeho účtu na účet projektu a o to jsme dostali sníženou žádost o platbu. Tyto výdaje se ale týkají loňského roku, takže jak zaúčtovat výdaj 45 tis. Kč v účetnictví a jak v účetnictví projektu, mooc děkuji a přeji pěkný víkend
dana
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 02. bře 2009 13:34:11

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod hanna » stř 28. lis 2012 16:21:43

Milé radilky, prosím, máte někdo v rámci vzdělávání pro konkurenceschopnost uzavřenou Smlouvu o vzdělání s občanským sdružením, které pořádá vzdělání pro ped.prac. v rámci svého projektu (projekt je z MŠMT) a nám by měl na základě této uzavřené smlouvy poskytnout v rámci "přímé podpory" mzdové prostředky, které jako náhradu části skutečných mzdových nákladů (HM, SP,ZP) poskytne naší škole na základě námi vystavené faktury.
Dle smlouvy by se mělo jednat o skutečně vynaložené výdaje, které souvisí s účastí našeho zaměstnance na tomto vzdělávání.
Nevím, zda je to srozumitelné. Kdo toto už dělal, ví o čem mluvím.
Není mně jasné jak budu fakturovat vyplacený plat za 6 hod. semináře, když zaměstnanci zaplatím celou směnu 8 hod. a v Pokynech pro vyúčtování uvádějí, že, cituji: "částku připadající na refundaci mezd a odvodů zadat do systému zpracování mezd a částka se tak promítne do výkazů P 1-04 jako přijatá refundace." Na kterém řádku výkazu Pl-04?Normálně bych účtovala refundaci z průměrné hod.mzdy, ale tu mně to připadá, že by to snad měla být částka, která připadne v daném měsíci na jeden den z platového výměru.
Protože proč bych měla zaměstnanci platit jako náhradu (je větší než když je v práci), když mně stejně neuhradí celou vyplacenou částku, ale jen část, tj. včetně SP a ZP trojnásobek minimální mzdy, tj 144,30 Kč za hodinu. Nebo se mýlím? Má s tím někdo zkušenost? Doporučené účtování faktury u mzdových nákladů:
Náhrada HM 311xx/521xx UZ 33353
SP 25% 311 xx /524 xx UZ 33353
ZP 9% 311 xx /524 xx UZ 33353
Příjem prostředků na BÚ 241 xx/311 xx
Prosím o vaše názory. Dík.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod pesfilipes » úte 04. pro 2012 8:06:17

Tento měsíc se nám vyskytla tatáž refundace jako píšete vy. Já vůbec do toho nechtěla jít, protože za tu tisícovku co obdržíme si myslím, že to papírování vůbec nestojí. Ale byla jsem přehlasována,tak jsme do do toho také zapojili. Mzdy nám dělá cizí firma a paní co je zpracovává včera několikrát volala, že si si tím v programu neví rady a že vůbec neví, co to udělá s P1-04. Tak jsme po vzájemné dohodě od toho upustili. Zkusím to tam poslat jenom podle toho jejich dokladu (podklad pro vyúčtování....) a uvidím, jak to dopadne.
pesfilipes
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 19. úno 2010 10:46:21

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod petra.n.v. » pon 10. pro 2012 8:59:55

Hanni, prosím Vás, jak jste to vyřešila s tou refundací? Mám asi stejný problém a moc nevím, co s tím. Jsem navíc mzdová a musím to nějak zadat do mzdového programu, aby byla v pořádku P1-04. Děkuji a zdravím
petra.n.v.
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. črc 2012 22:57:00

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod witty » pon 10. pro 2012 10:39:56

Já tedy nevím, ale refundace se přece v P1-04 vůbec neobjevuje....
Mám Vemu a před časem jsem měla případ, kdy nám také hradili náhradu za stáž zaměstnance, ale jen do určité výše. Potřebovala jsem tuto částku dát na středisko projektu, ze kterého se to platilo, u vás by to bylo středisko, jehož finanční zdroj je 4 -refundace. Zadala jsem týden stáže do náhrad F60 na středisko projektu. Náhrada byla dejme tomu 5000 Kč, ale měli nám proplatit jen 3000Kč, takže dál jsem zadala opět v F60 druh 1-doplatek mínusem 2000Kč ze stř.projektu a znovu to samé plusem 2000Kč na středisko školy (z rozpočtu). Tím mi zůstaly na stř. projektu jen ty 3000Kč, které jsem potřebovala.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod petra.n.v. » pon 10. pro 2012 11:11:46

Děkuji witty, mám avensio a podle smlouvy musí být nějakým způsobem uvedena částka na výplatní pásce a snad i včetně odvodů, výplatní pásku chtějí přiložit jako kopii. Přiznám se, že tomu nerozumím. Refundace jsem již měla. Vždy jsem zadala počet hodin a bylo to. Tohle je jiné v tom, že když zadám počet hodin refundovaných, tak průměr, kterým se mi spočítá (pracovně-právní) je vyšší, než kolik nám poskytnou. A pak to nebude sedět na účetnictví. Možná to celé špatně chápu. Vůbec nevím co s tím...
petra.n.v.
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. črc 2012 22:57:00

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod witty » úte 11. pro 2012 9:57:29

Petro, Avensio neznám, ale jestli víte, že máte fakturovat nějakou maximální částku, tak to dejte do programu "natvrdo", pokud to jde. Na jedné straně plusem k refundaci a na druhé mínusem ze státních peněz.
Zajímalo by mě, kdo vymýšlí ty požadavky na dokladování v projektech - jestli někdy slyšel jak fungují daně a pojistné a že část výplaty prostě nejde oddělit od toho zbytku a počítat zvlášť. |:-(|
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod hanna » úte 11. pro 2012 12:47:17

My máme program Kvasar a vyřešili jsme to tak, že jsem si vytvořila na tuto "ref" středisko, tam jsem zadala do zákl. mzdy +641 Kč, tj. část ref. platu a na stř.,kde je zaměstnanec zařazen, zadám do zákl.platu -641 Kč. Odvody se vypočtou samy. Vzhledem k tomu, že nám refundují max. 865 Kč vč. odvodů, ponižuji náklady na základě vystavené fa (tak jak jsem psala výše) - plat 641,-, SP org. 160,-, ZP org. 57,- a FKSP 7.-. Celkový součet (865,-)je částka refundace, kterou fakturujeme dle podmínek projektu. Do tabulky, kterou nám pořadatel akce a poskytovatel ref. pošle, vyplním počet celkem odprac. hod. v daném měsíci, částku HM celkem, odvody SP a ZP se vypočtou "samy", do kolonky ostatní odvody doplním částku FKSP (7) a celková dotace, tj. max 865 se v poslední kolonce vypočte "sama". Teď musím co nejdříve udělat fakturu a dodat všechny potřebné doklady, aby nám refundaci poslali co nejdříve. Doufám, že to tak bude fungovat.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: OP VK konkurenceschopnost

Příspěvekod kratochvíle » pon 21. led 2013 10:34:34

Dobrý den, prosím Vás, jak jste si poradila s tou refundací? Uváděla jste, že refundujete i FKSP. Opravdu jste to tak nakonec udělala? Já fakturovala refundaci vč.FKSP, proplatili nám to a teď mi nesouhlasí nárůst 527 a tvorba fondu 412. 527 je nižší právě o tu refundaci. Co s tím?
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků