Ukončení projektu OPVK

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Ukončení projektu OPVK

Příspěvekod Alena H » úte 11. říj 2011 12:27:44

Ukončení projektu:
Projekt nám končí k 31.10.2011. Prostředků máme dle smlouvy poskytnuto ve výši 90% dotace. Zbývajících 10 % bude poskytnuto po ukončení projektu a podání závěrečné zprávy. Náklady účtuji 5../3.. a proti nim účtuji 388/672 (máme protředky přes KÚ). Mám účtovat výnosy proti nákladům (jak jsem uvedla, za zbývajících 10% - prostředky ještě nemáme na účtu) stejně nebo tam mám účtovat nějakou pohledávku? Nevím, jestli peníze dostaneme ještě do konce roku. Dále se chci zeptat. K tomuto projektu máme vedený účet. Mám na něj převést zbývajících 10% z našeho běžného účtu (použití prostředků zřizovatele na pokrytí těchto 10% nákladů - povoleno zřizovatelem nebo hradit náklady projektu z běžného účtu?

Díky. Alena
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Ukončení projektu OPVK

Příspěvekod marlenka » úte 11. říj 2011 18:50:01

My jsme to vloni řešili tak, že jsme závazky z projektuá uhradili z běžného účtu školy (museli jsme si vzít úvěr u KB). Po poskytnutí dotace (podotýkám, že to bylo až v červnu 2011), jsme peníze převedli z projektového účtu na běžný.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Ukončení projektu OPVK

Příspěvekod Betty » ned 04. pro 2011 23:05:12

Já účtuju o závazku a pohledávce vždycky. Např. když účtuju mzdy, které se nejdřív celé platí z hlavního účtu, tak současně naúčtuju závazek projektu k bú a pohledávku bú za projektem. Při převodech to pak vyrovnávám. Náš první projekt končí za 4 měsíce. Až nebudou peníze na projektovém účtu, tak budu všechno platit z hlavního a navyšovat závazky a pohledávky. Ale tuším, o co vám jde - dokud jsou peníze na projektovém účtu, tak se při uzávěrce vytvoří dohadná položka, aby se náklady rovnaly výnosům. Co až tam peníze nebudou a náklady budou vyšší ? Z jakých peněz se vytvoří 388/672 ? Už to někdo řešil ?
Betty
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: Ukončení projektu OPVK

Příspěvekod kratochvíle » ned 08. led 2012 17:17:14

Řekla bych, že z žádných peněz. Tyhle náklady nemáme většinou ani převedené z projektového účtu, takže nemáte výdaj. Zaúčtovala bych 388/672 a počkala, až přijdou projektové peníze.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků