majetek v rámci dotace EU školám

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod karol » stř 04. kvě 2011 21:50:47

Dobrý den,
již 2x jste mi poradily, a velké díky za to, ale jak jsem stále nováček a jak čas postupuje, připadá mi, že je toho čím dál víc, co nevím:-)
Nyní k dotazu. Dostali jsme také peníze v rámci projektu EU školám. Na účtování transferu a vypořádání dotace přišel pokyn z kraje, ale prosím o pomoc o účtování majetku apod. Nedávno došla faktura, ve které bylo vyfakturováno: nový majetek (pc, vizualizér, interaktivní tabule, apod.), školení zaměstnanců a jakýsi vzdělávací program. Vše v celkové hodnotě zhruba 500tis. Jakým způsobem účtovat tuto fakturu? Dohromady či jednotlivé položky zvlášt? Majetek bude třeba zařadit do majetku školy, ale jakým způsobem? Omlouvám se, asi je to pro spoustu z vás jasný přiklad, ale vzhledem k tomu, že účtuju jen krátce, opravdu tápu. Ve škole mi nikdo neporadí, přesný pokyn v rámci dotace žádný nemám.
karol
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. bře 2011 9:13:22

Re: majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod Alena H » čtv 05. kvě 2011 8:17:54

Hezký den,
hlavně si musíte uvědomit, jakou dotaci jste na tento majetek obdrželi, zda investiční nebo provozní a podle toho se zařídit. A pak bych zařazovala podle ceny předmětu nebo případného souboru. Se soubory bych byla opatrná, špatně se v nich dělají změny, je to pracné. Určitě tam máte nějakého správce IT a ten Vám s rozdělením pomůže. Školení není součástí pořizovací ceny, na to pozor. Pokud tam máte nějaké instalační práce tak propočítat k majetku, asi tam budou i rozvody, tedy pokud jste si je nenechali udělat dříve, pak je to investice repektive TZ budovy a v tom případě pozor na to, zda jste dostali investiční dotaci, případně to dát z FRM.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod karol » čtv 05. kvě 2011 14:12:06

Aleno, děkuji za reakci.
Jde o neinvestiční dotaci v rámci OP VK (čili prostředky ze státního rozpočtu (15%) a z EU (85%). Jde o vybavení pc učebny (vyměnily se staré pc za nové + interaktivka) a další interaktivní tabule do jiné učebny. Není to investiční dotace, ale nových přístrojů a nástrojů habakuk. :? Nějak se v tom pořád motám.. :-)
karol
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. bře 2011 9:13:22

Re: majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod Alena H » čtv 05. kvě 2011 14:21:54

Já si takové záležitosti rozepisuji (po dohodě s ICT pracovníkem v Excelu), pak se mi k tomu dobře propočítává práce, doprava aj. Hlavně pozor na ty rozvody, snad vám je tam neuvedli (pozor i na to, co je uvedeno ve smlouvě). Výběrko předpokládám proběhlo.

Ať se daří. :bye:
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod Barusa » čtv 22. bře 2012 11:14:10

Měli jste tedy investiční dotaci z PO VK. Na jaký řádek Vám lezla v příloze - Investiční fond? Jako od zřizovatele nebo ze státních fondů? Moc děkuji.
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: majetek v rámci dotace EU školám

Příspěvekod Barusa » pon 26. bře 2012 13:41:59

Prosím kam Vám leze investiční dotace z OP VK v příloze iv investičním fondu? Od zřizovatele nebo ze státních fondů?
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků