Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Janina1 » úte 19. dub 2011 14:28:26

Dobrý den všem "šťastným" :x příjemcům OPVK Šablony a tomu podobné.
Prosím o radu - pomoc - návod. Jsme příjemci zmíněné dotace (UZ 33123) a můj "strašák" spočívá v tom, že čím víc se snažím o tomto projektu dovědět - hlavně mě zajímá z pozice účetní a mzdovky - tím víc se začínám děsit co mě čeká. Peníze jsme již obdrželi, čerpat začneme od září. Prosím touto cestou o radu, jak z tohoto projektu vyplácet mzdy. Budeme používat DPP a odměny. Pro zpracování mezd používáme program VEMA. Pracuji s ním něco málo přes rok, a moc navíc, než běžné měsíční a roční práce, s tím neumím. Mzdy vyplácené z projektu potřebuji sledovat odděleně, nejen kvůli účetnictví, ale i pro statistický výkaz P1-04. Co musím ve VEMĚ udělat, abych toto mohla sledovat? Vím, že mám ještě celkem dost času do září, ale nerada nechám věci na poslední chvíli a vím, že o prázdninách toho nikde moc nezjistím a v září se ve škole děje dost všeho ostatního. Předem díky za jakoukoli radu.
Janina1
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte 26. říj 2010 9:23:59

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Hanka24 » pon 13. čer 2011 21:52:16

Také by mě zajímalo jak toto oddělit ve Vemě?? Ať už DPP, DPČ či navýšení úvazku....Už několik dní si nad tím lámu hlavu :-( Napadlo mě snad jen, že by se to dalo oddělit stejným způsobem jako když máme oddělené pedagogy/nepedagogy/asistenty/kuchařku/ atd.... ale vzhledem k tomu, že Vemu znám "zatím" velice okrajově a mám k tomu programu respekt...jsem se do větších akcí nepouštěla :-) Milé radilky prosím poraďte :o
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod KateřinaK » úte 14. čer 2011 9:03:14

Pro čerpání ÚZ 33123 jsem si vytvořila ve VEMĚ nové středisko, ve kterém je přiřazen příslušný finanční zdroj. Pak stačí zařadit zaměstnance do pracoviště nebo při zadávání odměny tuto taky zadat z pracoviště. U nás dáváme každý měsíc jinou přesnou částkou z tarifního platu, to se zadává v měsíčních změnách (návod mám přímo od programátorů VEMY), odečte se z běžného pracoviště zaměstnance a přičte na pracoviště 33123.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » čtv 16. čer 2011 10:07:35

Mám také dotaz k projektu EU peníze školám:
Současný zaměstnanec se bude podílet na realizaci šablony – individualizace výuky tak, že hodiny odučené v rámci projektu budou součástí jeho přímé vyučovací povinnosti. Celkem bude přímá vyučovací povinnost 22 hodin, tj. úv. 1,00, z toho 20 hodin připadne na kmenovou činnost – druh práce: učitel ZŠ a 2 hodiny budou odučeny v rámci projektu EU. Lze s takovýmto zaměstnancem uzavřít dohodou o změně stávající pracovní smlouvy - snížit úvazek na 0,909 a uzavřít s ním další pracovní smlouvu na úvazek 0,091 na druh práce realizátor šablony – individualizace výuky? Lze popř. uzavřít tuto druhou pracovní smlouvu
i na stejný druh práce, tedy učitel ZŠ – Projekt EU peníze školám, když celkový úvazek nepřesáhne 1,00? Pokud ano, z tohoto druhého pracovního poměru bude mít nárok na dovolenou. Kromě toho, že odučí během dvou let na 1 šablonu 72 hodin a ty dostane zaplacené měsíční mzdou, mohou být také mzdové prostředky za dovolenou čerpanou o prázdninách vypláceny z projektu EU? Je třeba vůbec uzavírat druhou pracovní smlouvu, když celkový úvazek je 1,0, druh práce v podstatě stejný a jen peníze budou čerpány ze dvou různých zdrojů? Prosím, jak to řešíte jinde??
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod KateřinaK » čtv 16. čer 2011 10:39:51

Řešili jsme přesně tuto situaci. Proplacené mohou být pouze hodiny odučené, nikoliv přípravy apod. Určili jsme hodnotu 1 hodiny zaměstnance plus odvody. Učitelé přesně evidují hodiny odučené z projektu a tyto jsou ve mzdovém programu vyčleněny na středisko 33123. Hodiny se mohou měsíc od měsíce lišit. Pracovní smlouva zaměstnance se nijak nezměnila.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » čtv 16. čer 2011 11:19:06

Děkuji za odpověď. Pokud tedy zůstane stejná pracovní smlouva, pak zaplatím hodiny odučené dle výkazů a podle sazby, kterou si stanovíme na jiné středisko , které si vytvořím pro projekt EU peníze školám . Ale to potom ručně odečítáte poměrnou část mzdy ze střediska ZŠ, když neodučí veškerou přímou činnost z peněz státního rozpočtu? Např. když odučí 2 hod. z projektu EU, pak odečtete 2 hod. ze státního rozpočtu bez přípravy /??/ - třeba kódem oprava mzdy? A zaplatíte 2 hod. stanovenou sazbou - kódem mzda ESF /já mám program Unicos/?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » čtv 16. čer 2011 11:23:05

Ještě dodávám - nebo odečtete na kmenovém pracovišti tutéž částku, kterou zaplatíte na pracoviště EU?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod KateřinaK » čtv 16. čer 2011 11:28:00

Mám VEMU, když jsem zadávala do mezd poprvé, ptala jsem se tam na postup. Prostě u měsíčních změn zadám na kmenové pracoviště např. 20 hodin * 220 Kč = 4400 Kč minus(!!!) s kódem tarif a na pracoviště 33123 20 * 220 = 4400 Kč plusem a taky s kódem tarif.
U VEMY jsou tam ještě nějaké další specifické položky, ale to už může mít každý program jinak, je třeba si to po prvním zadávání zkontrolovat.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » pát 17. čer 2011 10:39:27

Díky moc za radu.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » pát 17. čer 2011 11:52:54

Ještě bych se chtěla zeptat: pokud použiji jiné středisko pro EU peníze školám, pak budu mít ve výkaze P1-04 mzdové prostředky na správném řádku. Ale v případě, že pedagog odučí nějaké hodiny své přímé vyučovací povinnosti z dotace EU, tak potom příslušný kousek úvazku odečtete ručně v P1-04 ze st.rozpočtu a připočtete do úvazku EU?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod RadkaP » pát 17. čer 2011 12:44:11

Ve VEMĚ mám rozdělen i úvazek na různá střediska. Procento z úvazku na EU a zbytek SR. V P1-04 nemusím nic přičítat ani odčítat.
RadkaP
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon 08. bře 2010 21:49:53

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » pát 17. čer 2011 13:52:58

Máte pravdu, v programu UNICOS také můžu použít rozúčtování mezd a tím i úvazku podle %. Ještě mám dotaz: na projekt EU si vytváříme dodatek k vnitřnímu předpisu, kde bude uvedeno, jak co platit. Pokud učitel odučí v rámci projektu nadúvazkovou hodinu, pak si můžeme v dodatku vnitř.předpisu stanovit sazbu, kterou za tuto nadúvazkovou hodinu zaplatíme. Když odučí hodinu v rámci svého úvazku, pak si můžu provést oddělení úvazku % ve mzdovém programu a do dodatku vnitříního předpisu nemusím nic uvádět nebo jste i tento případ v nějaké vaší směrnici ošetřili - nevím jak, procento bude u každého jiné?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » pon 22. srp 2011 9:56:03

Mám ještě dotaz k EU peníze školám. Učitel, který má přímou vyuč. povinnost za týden 22 hodin odučí ze státního rozpočtu 20 hod. a z EU 2 hod. Když si rozdělím úvazek na 0,91 tedy 91 % ze SR a 0,09 tedy 9% z EU /použiji kód rozúčtování, mám program UNICOS/, tak se mi v P1-04 oddělí úvazek i peníze. tel Máte někdo zkušenost s tím, jak to řešit o letních prázdninách v měsíci, kdy ten učitel bude mít celý měsíc dovolenou a žádné hodiny z EU, tedy úvazek O,09 neodučí, to mu platíte jen úvazek 0,91? Nebo bude např. celý měsíc nemocný a někdo jiný za něj odučí hodiny EU - zastupující učitel je odučí jako nadúvazkové hodiny a dostane je zaplacené sazbou, kterou si stanovíme ve vnitřním předpise, ale co ten učitel nemocný - ten vlastně žádnou hod. z EU neodučí a tak dostane překážky v práci za nemoc jen za úvazek 0,91? Pořád nevím, jak tyto případy řešit. Děkuji za odpověď.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod RadkaP » pon 22. srp 2011 11:45:28

V době prázdnin platím stejně jako během školního roku, dovolenou rozpočítám úvazkem na SR a EU. Máme z EU asistenta pedagoga na 2 roky, tak to beru tak, že jemu taky platím dovolenou o prázdninách z EU, i když hodiny neodučí, tak proč bych nemohla proplácet část úvazku z EU i ostatním pedagogům během prázdnin. Úvazek dělám na školní rok, kam patří i prázdniny.
RadkaP
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon 08. bře 2010 21:49:53

Re: Dotace - projekt - grant: OPVK - Šablony (UZ 33123)

Příspěvekod Čelakovská » úte 23. srp 2011 8:49:15

Děkuji za odpověď. Takže rozpočítáváte všechny kódy mzdy, který ten asistent pedagoga má?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Další

Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron